Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém po instalaci  (Přečteno 6302 krát)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Problém po instalaci
« Odpověď #25 kdy: 07 Prosince 2008, 16:58:23 »
Tak to mu nepomůžu. To to mám kapičku z ruky.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Radecek_271

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Problém po instalaci
« Odpověď #26 kdy: 07 Prosince 2008, 17:40:16 »
Tak jsem to udělal jak jste mi poradily... disk jsem zdárně rozdělil přesně jak jste psaly a začalo se instalovat... mezitím jsem si odběhl na kafčo.... Když jsem se vrátil tak jsem měl na obrazovce plochu ubuntu, ale takovou co se objevi po startu z toho cd, to znamená že tam mam tu položku "instalovat" a "exampls"... zkusil jsem dát normální restart... vyjelo cd počítač se začal restartovat ale při bootovaní se objevilo toto: černá plocha a napsáno:

Grub loading 1.5.
Grub loading please wait
Error 15


a nic se nedělo. zkusil jsem to proto znova zase jsem to nabootoval s cd spustila se instalace, znova jsem předělal disky na ty části... ale když jsem dal další (nebo jak je to tam psaný) tak se tam objevila ta tabulka kde vyplnuje jmeno tak se to zaseklo a nedalo se nic dělat... tak to to udělalo dvakrát.... nějaké nápady?????   BTW jsem ze slaného

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Problém po instalaci
« Odpověď #27 kdy: 07 Prosince 2008, 17:44:55 »
To se blbě nainstaloval grub. Zkusil bych jak jsem to psal já. Nabootovat WinXP. Tam zrušit ty partion všechny. Nainstalil bych windows. Pak bych nabootoval ubuntu. Spustil bych gParted a smazal bych tam všechny partion. A dal instalovat z plochy. A při volbě rozdělení disku dejte asistované (protože jste začátečník).
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Radecek_271

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Problém po instalaci
« Odpověď #28 kdy: 07 Prosince 2008, 17:47:08 »
A nějakej náhradní plán by nebyl... pochybuju že vyhrabu cd s XP

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Problém po instalaci
« Odpověď #29 kdy: 07 Prosince 2008, 17:52:30 »
Tak vynechejte tu část s XP. ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Radecek_271

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Problém po instalaci
« Odpověď #30 kdy: 07 Prosince 2008, 17:54:52 »
OK ale ještě nevím co je to ten gParted

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Problém po instalaci
« Odpověď #31 kdy: 07 Prosince 2008, 17:57:36 »
Je tam někde v Systém/Správa. Je to program na správu oddílu na harddisku ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Radecek_271

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Problém po instalaci
« Odpověď #32 kdy: 07 Prosince 2008, 19:19:46 »
Tak a je to zatím to vypadá že to je v pohodě.... všechno naběhlo a funguje..Nabízí mi to tu aktualizaci 151 vecí.. to bych asi měl nechat udělat co ???í

Radecek_271

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Problém po instalaci
« Odpověď #33 kdy: 07 Prosince 2008, 19:22:29 »
tak jsem to zkusil spustit a napsalo to
E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
E: _cache->open() failed, please report.

premet

  • Host
Re: Problém po instalaci
« Odpověď #34 kdy: 07 Prosince 2008, 19:23:35 »
Jeeeeeeeeeeje nejznáměnšjí problém, kdyby jsi chvilku hledal tak to najdeš hned, dokonce ti to píše co máš udělat  :)
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg --configure -a

Radecek_271

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Problém po instalaci
« Odpověď #35 kdy: 07 Prosince 2008, 19:36:55 »
No vidis to je pěkný... ale je tu jinej problém zase se mi to seká... když jsem spustil "ovladače hardwaru" tak se to kouslo a nešlo apsolutně nic dělat. tak přišel tvrdej reset. Potom co se to nahodilo tak jsem zpustil mozzilu a zase to uplně stejne seklo.. Pokažný zničeho nic a začnou blikat diody na klávesnici.... Jdu zkusit tu aktualizaci třeba to neco zpraví

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Problém po instalaci
« Odpověď #36 kdy: 07 Prosince 2008, 20:21:43 »
No buď máte problém v tom, že máte rozbitej hardware nebo prostě zkuste jiný distro nebo bych se vrátil k Windows, protože Váš HW nepodporuje plně linux a dělá to rotiku.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Radecek_271

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Problém po instalaci
« Odpověď #37 kdy: 07 Prosince 2008, 20:45:32 »
tak se mi podařilo stáhnout ty aktualizace a vypadá to že to je dobrý..... dokonce jsem si i nainstaloval drivery na grafiku a ted mi to běhá snad 2x rychleji než před tím... prostě paráda.... jeslti to takhle pujde dál a nebudou problémy tak FUCKA wokna :-)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Problém po instalaci
« Odpověď #38 kdy: 07 Prosince 2008, 22:14:27 »
Projděte si hlavně naší wiki. Protože nechápu jak to že to jednou jde a jednou nejde... asi je teda problém mezi klávesnicí a židlí  ::)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

JohnyN

  • Host
Re: Problém po instalaci
« Odpověď #39 kdy: 08 Prosince 2008, 14:15:29 »
Zdravím, odporúčam použiť aspoň memtest na kontrolu RAM, potom vo Windows skontrolovať aj chyby na diskoch. Zdá sa mi, že s vašim hardware nie je niečo v poriadku. Napíšte konfiguráciu.
Memtest nájdete aj na Live CD Ubuntu, po nabootovaní a zobrazení menu

vyberte možnosť "Memory Test". Test však môže trvať aj niekoľko hodín.

Niečo o memteste:
http://www.emag.cz/testujeme-operacni-pamet/
http://www.memtest.org/

nettezzaumana

  • Host
Re: Problém po instalaci
« Odpověď #40 kdy: 08 Prosince 2008, 14:32:20 »
Projděte si hlavně naší wiki. Protože nechápu jak to že to jednou jde a jednou nejde... asi je teda problém mezi klávesnicí a židlí  ::)
.. pane moderatore, myslim, ze by bylo vhodnejsi pripomenout, aby se hoch driv nez na wiki podival do syslogu ;)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Problém po instalaci
« Odpověď #41 kdy: 08 Prosince 2008, 14:55:28 »
Projděte si hlavně naší wiki. Protože nechápu jak to že to jednou jde a jednou nejde... asi je teda problém mezi klávesnicí a židlí  ::)
.. pane moderatore, myslim, ze by bylo vhodnejsi pripomenout, aby se hoch driv nez na wiki podival do syslogu ;)
Lepší když ho sem pošle ;) Ale než nalezne, kde a co to je syslog, tak si bude muset trochu něco přečíst ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.