Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: pripojeni internetu  (Přečteno 751 krát)

Ondar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
pripojeni internetu
« kdy: 12 Prosince 2008, 11:15:04 »
Ahoj, jsem v Linuxu novacek, tak mne nekamenujte:) Mam problem s pripojenim k internetu. Vylistoval jsem si hardware a sitovka je dle meho nazoru zdarne instalovana (REaltek Semiconductor RTL -8139/8139C...), tedy spravny ovladac. Nicmene pouzivam Gnome a kdyz chci vpravo nahore zvolit pripojeni k siti,tak je nabidka Auto eth0 vysedla a nejde zvolit. Ifconfig mi zadna ip adresu nevypise, takze nevim,zda se eth0 jeste nekde povolit ci je problem jen s DHCP...prosim Help:)

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: pripojeni internetu
« Odpověď #1 kdy: 12 Prosince 2008, 11:20:28 »
Zkus "vpravo nahore" pouzit prave tlacitko mysi. (povolit sit, informace o spojeni, popr. upravit nastaveni)
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Ondar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: pripojeni internetu
« Odpověď #2 kdy: 12 Prosince 2008, 14:27:00 »
Pripojeni je enejblovano,takze tudy ne:/ Zkousel jsem obejit network managera a zapsat autostart sitoveho pripojeni do etc/network/inte...bla bla. Jinak jsem v nastveni klasicky volil auto IP a auto DHCP. Nerozchodil jsem ani wifi. Zajimave je,ze u Mandrivy 2009 jede wifi bez problemu,ale ethernet taky stavkuje. Nekde jsem objevil radu, ze u Ubuntu 8.10 s nejdrive musi v nastaveni uzivatalu zatrhnout moznost nastavovani site....coz jsem udelal,ale bez uspechu. Tak ted uz opravu nevim...tedy s moji znalosti Linuxu...ale stve mne to:)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.