Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přerušená aktualizace [vyřešeno]  (Přečteno 1730 krát)

modrooocko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Přerušená aktualizace [vyřešeno]
« kdy: 27 Dubna 2008, 14:29:35 »
mam ubuntu 7.10. Prerusil som stahovanie aktualizacii na 7.04 a teraz mi vypisuje chybu po nacitani systemu:,, failed to initialize HAL!,,  a v terminali po kazdom prikaze :,, dpkg interrupted, you must manualy run´dpkg --configure -a´to correct the problem.,,  ak niekto vie ,co mam nastavit tak mi prosim pomozte :) a v ubuntu nemozem sa pripojit na net :(
« Poslední změna: 27 Dubna 2008, 20:13:59 od Pavel Půlpán »

Pavel Půlpán

Re: prosim o pomoc
« Odpověď #1 kdy: 27 Dubna 2008, 14:39:50 »
Přerušená aktualizace je sviňa, ale udělej to co ti radí:

Kód: [Vybrat]
dpkg --configure -a

fajkie

  • Host
Re: prosim o pomoc
« Odpověď #2 kdy: 27 Dubna 2008, 16:22:07 »
Mělo by stačit napsat v terminálu přesně to co chce, tj. dpkg --configure -a. Totéž se mi stalo při stahování ve Feisty a po zadání zmíněného příkaz problém zmizel a mohl jsem opět používat Synaptic.

Zdraví,

J. F.

modrooocko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: prosim o pomoc
« Odpověď #3 kdy: 27 Dubna 2008, 20:13:11 »
dakujem vam za pomoc uz tro ide :)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Přerušená aktualizace [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 27 Dubna 2008, 20:23:04 »
fajkle - pred chvilou sme sa bavili o karme a teraz som rad, ze je, pretoze TI mozem dat +1 ako asi najstarsiemu ucastnikovi fora - VITAJ! Moj znamy Francuz 70rocny tiez vali na linuxe - ale na Mandrive. 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Laethnes

  • Host
Re: Přerušená aktualizace [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 11 Prosince 2008, 10:24:29 »
Přijde mě zbytečné zakládat novou diskuzi, když už tu existuje hodně podobné téma; aktualizoval jsem z 8.04 na 8.10, stáhl jsem všechno a začalo se to instalovat. Problém je v tom, že opravdu těžce těsně před dokončením (už zmizela i hláška "zbývá 1 minuta", ale ještě v posuvníku pár pixelů zbývalo) instalování nových balíků se přerušila instalace (došla baterka :3). Systém se mě nabootuje, očividně funguje (zatím jsem nenarazil na problém, kromě toho, že systém taky po mě chce "dpkg --configure -a". Tak jsem to spustil, ale chtěl bych se zeptat kvůli případným dalším problémům - bude to stačit? Opraví to všechno, co má, nebo bych měl někde nějak ručně spustit dokončení aktualizace? (Vím, že zbýval ještě poslední bod aktualizace - úklid)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.