Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Symbian UIQ a Ubuntu  (Přečteno 1970 krát)

peedee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 208
Symbian UIQ a Ubuntu
« kdy: 12 Prosince 2008, 19:22:31 »
Ahoj panove,
koupil jsem si mobil SE G900i ve kterem je Symbian UIQ. S timto systemem nemam zadnou zkusenost, tak se teprve seznamuju. Existuje nejaky vyuzitelny softik pro Gnome (Ubuntu) napr. na synchronizaci? Proste pro nejakou praci s timto telefonem.

BTW: porad nefunguje Bluetooth v Ubuntu, nemuze se spojit se zarizenimi, nevite uz o nejakem reseni? Jednalo se udajne o nejaky BUG.

Diky.

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Symbian UIQ a Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 12 Prosince 2008, 19:37:02 »
Já mám P990i, má to také UIQ3. Bohužel synchronizace se mi zatím žádným způsobem nepodařila.
Mělo by to jít přes SyncML, které umí např. OpenSync, ale jak říkám, snažil jsem se hodně a nepodařilo se mi to.

peedee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 208
Re: Symbian UIQ a Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 12 Prosince 2008, 21:22:02 »
Já mám P990i, má to také UIQ3. Bohužel synchronizace se mi zatím žádným způsobem nepodařila.
Mělo by to jít přes SyncML, které umí např. OpenSync, ale jak říkám, snažil jsem se hodně a nepodařilo se mi to.

No to neni moc povzbudivy, ale diky za tip ;)

PS: jen v rychlosti, protoze vim, ze to sem na forum uz nepatri: co prosimte pouzivas na ICQ (jestli pouzivas) ? V "normalnim" telefonu jsem mel JIMM, ale tady fakt nevim :-(
« Poslední změna: 08 Ledna 2009, 23:38:47 od Anna Taliánová »

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Symbian UIQ a Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 12 Prosince 2008, 22:10:34 »
JIMM je také možné použít.
Dobrý je např. Agile Messenger, ovšem to už je placený program.
Já používám QIP for UIQ3 (s normálním QIP to má společné asi jen logo a jméno), který je zadarmo a funguje pěkně. Po nedávných úpravách ICQ je ale třeba použít verzi 1042 ([download]), starší nefungují.

Pro synchronizaci je podle tohoto návodu možné použít aplikaci Funambol pro Linux (nezkoušel jsem):
http://developer.sonyericsson.com/message/110684#110684/
Synchronizace se provádí přes síť, takže je třeba mít doma WiFi (případně na PC veřejnou IP, ovšem pak za přenesená data z mobilu platíte).
Případně synchronizovat s jakýmkoliv SyncML serverem (je ovšem nutné připojit mobil k internetu) a ten pak synchronizovat s PC.
Možná se vám podaří rozběhat synchronizace přes OpenSync, někomu to prý funguje, já jsem bohužel neuspěl.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.