Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pokud nevytáhnu a zpět nezandám napájecí kabel, notebooku neusne po zavření  (Přečteno 1728 krát)

U4U

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Další dotaz ohledně ho 6730B a ubuntu intrepid. Asi to bude nějaký bug a potřeboval bych nějaký workaround. Mám nastaveno v gnome power manageru uspání do paměti po zavření víka notebooku. Jenomže to funguje až potom co vytáhnu a zpět zapojím napájecí kabel k notebooku. V modules bych problém nehledal, jejich výpis je stejný. Spíš to bude v gnome power manageru. Mohl by mi někdo prosím poradit?

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
nemůže to být jen špatným nastavením? je možné nastavit zvlášť chování při zavření víka pro běh na baterii a při napájení ze sítě...

U4U

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Není. Mám to nastavené pro oboje na usnutí. Prostě aby to začalo fungovat musí proběhnout stav běhu na baterii. Jedno jestli běh na baterii byl výchozí stav. Fakt divné chování.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Skus pozriet v
Alt+F2 gconf-editor, apps, gnome-power-manager, buttons ci mas nastavene chovanie pre zatvorenie ntb pri napajani zo siete. Je to polozka lid_ac. Pre napajanie z baterie je to lid_battery.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

U4U

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Mám to nastavené.

U4U

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Už jsem na to přišel. Nastavil jsem aby se to uspalo i při stitku tlačítka spánku. Ono to asi občas bere zavření víka jako tlačítko spánku. To je ale velice velice divné.

U4U

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Tak nepřišel. To byla pouze náhoda že to fungovalo :-(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.