Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: děsivě pomalá Opera  (Přečteno 12488 krát)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
děsivě pomalá Opera
« kdy: 27 Prosince 2008, 09:08:45 »
zdravím, tak se mi vyskytl další problém...
klik na ikonu Opery... nic... nic... ještě pořád nic... zkrátka třeba i minutu se nic neděje a pak až se spustí... i chvíli po spuštění je děsivě "líná", pak se to jakž takž "rozchodí"
mám pocit, že je to od včerejška, co jsem si hrál s tou Javou... (výchozí verzi mám teď nastavenou Sun, myslim, že to tak bylo i předtím)
prosím, poraďte, je to hrůza...  :-\
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #1 kdy: 27 Prosince 2008, 09:16:50 »
Promaž ji → nástroje→vymazat soukroma data.
To možná pomůže.

edit:nastav ji podle techto stránek  ;)
http://opera.unas.cz/
« Poslední změna: 27 Prosince 2008, 09:18:47 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2008, 09:31:56 »
bohužel, vypadá to, že takhle "jednoduché" to nebude... vymazal jsem data a udělal všechno podle těch stránek, sekce "zrychlení" a nic...
čas mezi klikem a objevením okna Opery je 31 sekund (vzal jsem si na to stopky  :D ) a pak ještě dalších asi 10 sekund do zobrazení domovské stránky (http://news.google.cz/)
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #3 kdy: 27 Prosince 2008, 09:39:09 »
Vykreslovat ihned máš?
Nástroje→nastavení→pokročilé volby→ prohlížení  ;)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #4 kdy: 27 Prosince 2008, 09:43:40 »
Vykreslovat ihned máš?
Nástroje→nastavení→pokročilé volby→ prohlížení  ;)

to jo, tohle už jsem měl nastavený už od instalace opery...  ;)
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #5 kdy: 27 Prosince 2008, 09:44:53 »
a před tou Javou ti jela v pohodě ?
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #6 kdy: 27 Prosince 2008, 09:52:54 »
a před tou Javou ti jela v pohodě ?

jj, ještě včera jela v pohodě... pak jsem (http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,30895.0.html) zkoušel řešit javu a od té doby je to jakési do***vené...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #7 kdy: 27 Prosince 2008, 10:04:46 »
hmmm... tak to evypada hezky... bych možná zkusil pořešit Javu znova... bo to evidentne k**vi ona
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #8 kdy: 27 Prosince 2008, 10:17:48 »
hmmm... tak to evypada hezky... bych možná zkusil pořešit Javu znova... bo to evidentne k**vi ona

no já nainstaloval ty balíky, co jsou uvedený na wiki od Sun, sun-java6-jre a sun-java6-plugin, nastavil jsem Sun jako výchozí příkazem, kterej je tam uvedenej. pak jsem vyzkoušel writer, viděl, že to nepomohlo.
tak jsem teda zkusil nainstalovat OpenJDK javu, jenomže tam se povedl pouze balík openjdk-6-jre (se kterým bylo k instalaci ještě hodně závislých balíků) a icedtea-gcjwebplugin se nepovedl kvůli "nevyřešitelným závislostem".
takže jsem zkusil uvedenej příkaz na nastavení OpenJDK jako výchozí, též to nepomohlo, tak jsem balík openjdk-6-jre zvolil úplně odstranit, nastavil Sun jako výchozí a jsem tam, kde jsem... mohlo to způsobit něco z tohohle?
dneska jsem pak zkoušel ještě znovu nastavit příkazem Sun jako výchozí... taky nepomohlo...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #9 kdy: 27 Prosince 2008, 10:44:50 »
tak zkus javu odebrat uplne (i od sun, i openjdk) a pak si jednu z nich nainstaluj... je mozny, ze se ti tam perou a kvuliva tomu si opera nemuze vybrat :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

PetrHerynk

  • Host
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #10 kdy: 27 Prosince 2008, 10:56:14 »
Až to spravíš tak si s tím zbytečně nehraj, pokud plní svou funkci. :)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #11 kdy: 27 Prosince 2008, 11:59:36 »
tak zkus javu odebrat uplne (i od sun, i openjdk) a pak si jednu z nich nainstaluj... je mozny, ze se ti tam perou a kvuliva tomu si opera nemuze vybrat :)

takže bohužel, ani tohle nepomohlo... odebral jsem Sun i OpenJDK, znovu nainstaloval Sun, zadal příkaz, spustil operu a mezitím jsem stihl napsat dvě zprávy v Kopete, takže zas tak zhruba 30 - 45 sekund...  :(

edit: nepomohl ani následnej restart systému...
« Poslední změna: 27 Prosince 2008, 12:13:36 od brumla.cz »
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #12 kdy: 27 Prosince 2008, 12:20:29 »
Takova odbocka... Pokud tu javu nutne nepotrebujes v browseru, tak ji v opere zakaz. To by mohlo pomoct...
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #13 kdy: 27 Prosince 2008, 12:55:04 »
Takova odbocka... Pokud tu javu nutne nepotrebujes v browseru, tak ji v opere zakaz. To by mohlo pomoct...

nějak si nedokážu uvědomit, jestli ju nutně potřebuju...
nicméně jsem ju v nastavení vypl a nic... furt stejná rychlost/pomalost...

edit: nepomohlo ani vypnutí Javy i Javascriptu...
« Poslední změna: 27 Prosince 2008, 12:57:09 od brumla.cz »
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #14 kdy: 27 Prosince 2008, 13:15:32 »
Pokud si to neuvedomujes, tak zrejmne ne ;) Java a JavaScript nemaji vubec nic spolecneho. Tak se omlouvam, byla to strela od boku. Zkousel si to spoustet z konzole? Treba to neco zajimavyho vypise. Imho mozna taky zkusit irccko opery. Co se pomatuju, tak tam jeden clovek LarsKL vedel fakt cokoliv :)

Na okraj... zkousel jsi nejakou novejsi operu? http://deb.opera.com
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #15 kdy: 27 Prosince 2008, 13:30:35 »
Pokud si to neuvedomujes, tak zrejmne ne ;) Java a JavaScript nemaji vubec nic spolecneho. Tak se omlouvam, byla to strela od boku. Zkousel si to spoustet z konzole? Treba to neco zajimavyho vypise. Imho mozna taky zkusit irccko opery. Co se pomatuju, tak tam jeden clovek LarsKL vedel fakt cokoliv :)

Na okraj... zkousel jsi nejakou novejsi operu? http://deb.opera.com

- aha, tak to jsem nevěděl, já myslel, že to spolu nějak souvisí... se neomlouvej, každá rada se cení...
- z konzole ano, nevypsala nic, trvalo to přibližně stejně dlouho
- s irc nemám zkušenosti vůbec žádný, krom toho, že z něj čtu hlášky na Lamerovi... :-[
- mám verzi 9.63, je ještě novější? jiank když jsem otevřel tu stránku, tak si nemůžu pomoct, ale já nerozumět řeč jejich kmen... :-[
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #16 kdy: 27 Prosince 2008, 14:44:26 »
hodně lidí ( mezi nima i treba NTZ ) neco rikalo o opere 10. pry je dost rychla... mozna bych zkusil ji. je to sice beta ale prej ze se s ni da v pohode pracovat
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #17 kdy: 27 Prosince 2008, 15:01:24 »
hodně lidí ( mezi nima i treba NTZ ) neco rikalo o opere 10. pry je dost rychla... mozna bych zkusil ji. je to sice beta ale prej ze se s ni da v pohode pracovat

aha, nevěděl jsem, že už je použitelná verze (i když alpha)...
předem se omlouvám, že se ptám tak blbě... ale... co z toho si mám vybrat a jak s tím pak zacházet? http://snapshot.opera.com/unix/10.0-Alpha-1/
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #18 kdy: 27 Prosince 2008, 15:02:46 »
stet: myslim, ze to neni ani alpha - jenom snapshot

irc: jdi na stranky opery a dej hledat irc. pak jen klikni na odkaz. opera ma v sobe irc klient. pak staci jen svuj problem formulovat anglictine
deb.opera.com: to je repozitar - nemusis stahovat pokazdy operu z webu, nebo cekat nez dorazi do ofiko repozitaru, mas to primo od zdroje ( http://wiki.ubuntu.cz/Přidávání%20zdrojů )
9.63: ano to je posledni stable verze...

Ten 10 snapshot jako hlavni prohlizedlo nedoporucuju, mohl bys taky prijit o profil. Doporucuju nainstalovat soubezne se stable. Pokud to chces zkusit, nezkouset balicek, ale tar.gz - rozbalit nekam (rekneme /opt/opera-testing a tam zpoustet. Profil se vytvori v tom adresari a bude oddelenej a nic se mu nemuze stat (a nic ti nebrani si tam pak nakopirovat stavajici)).

Pokud ses drsnak, jdi do balicku. Koukam, ze uz do repozitare prihodili aj snapshoty, takze budes porad aktualni...
« Poslední změna: 27 Prosince 2008, 15:05:22 od starenka »
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #19 kdy: 27 Prosince 2008, 16:27:06 »
stet: myslim, ze to neni ani alpha - jenom snapshot

irc: jdi na stranky opery a dej hledat irc. pak jen klikni na odkaz. opera ma v sobe irc klient. pak staci jen svuj problem formulovat anglictine
deb.opera.com: to je repozitar - nemusis stahovat pokazdy operu z webu, nebo cekat nez dorazi do ofiko repozitaru, mas to primo od zdroje ( http://wiki.ubuntu.cz/Přidávání%20zdrojů )
9.63: ano to je posledni stable verze...

Ten 10 snapshot jako hlavni prohlizedlo nedoporucuju, mohl bys taky prijit o profil. Doporucuju nainstalovat soubezne se stable. Pokud to chces zkusit, nezkouset balicek, ale tar.gz - rozbalit nekam (rekneme /opt/opera-testing a tam zpoustet. Profil se vytvori v tom adresari a bude oddelenej a nic se mu nemuze stat (a nic ti nebrani si tam pak nakopirovat stavajici)).

Pokud ses drsnak, jdi do balicku. Koukam, ze uz do repozitare prihodili aj snapshoty, takze budes porad aktualni...

irc: takže poté, co jsem se úspěšně zaregistroval a tak dále, jsem asi hodinu s člověkem s nickem Remco řešil, co s tím... nejdřív se vyptával, pak jsem zkoušel
Kód: [Vybrat]
opera -pd /tmp/operaprofile -debugjava pak jsem založil novýho uživatele na svým ntb, tam jsem to zkoušel taky a jelikož se objevoval ten sám problém, borec konstatoval, že je to vada systému...  :'(

Opera 10: tak jsem to stáhl, zkusil rozbalit, do /opt mi to teda nechtělo dovolit, tak jsem to flákl do dokumentů, ale odtut se Opera nechtěla spustit, takže nevim...

Balíčky: myslim, že na drsňáka si hrát nebudu...  ;)

Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #20 kdy: 27 Prosince 2008, 16:40:30 »
1. stahnout http://snapshot.opera.com/unix/10.0-Alpha-1/intel-linux/opera-10.00-4102.gcc4-qt4.i386.tar.gz
2. vytvorit adresar /opt/opera-testing a rozbalit do nej tar (tar xzvf soubor) (do /opt ti to pujde jen s root pravama)
3. udelat soubor opera spustitelnym (chmod +x opera, za predpokladu, ze jsi v tom adresari)
4. spustit /opt/opera-testing/opera (pokud jsi primo v tom adresari staci jen ./opera)
(5. udelat si "zastupce" do menu / symlink / cokoliv na rychlejsi spousteni)

vsechno tohle se da naklikat i zbastlit v konzoli.... vypada to asi desive, ale jak to jednou zvladnes, zjistis, ze je to vlastne primitivni a logicky






mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #21 kdy: 27 Prosince 2008, 17:02:05 »
starenka : kdyz uz si tu dal takový krásný návod tak to asi vyzkoušm...

btw : za špatné označení opery 10 se omlouvam
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #22 kdy: 27 Prosince 2008, 17:04:01 »
1. stahnout http://snapshot.opera.com/unix/10.0-Alpha-1/intel-linux/opera-10.00-4102.gcc4-qt4.i386.tar.gz
2. vytvorit adresar /opt/opera-testing a rozbalit do nej tar (tar xzvf soubor) (do /opt ti to pujde jen s root pravama)
3. udelat soubor opera spustitelnym (chmod +x opera, za predpokladu, ze jsi v tom adresari)
4. spustit /opt/opera-testing/opera (pokud jsi primo v tom adresari staci jen ./opera)
(5. udelat si "zastupce" do menu / symlink / cokoliv na rychlejsi spousteni)

vsechno tohle se da naklikat i zbastlit v konzoli.... vypada to asi desive, ale jak to jednou zvladnes, zjistis, ze je to vlastne primitivni a logicky

hm, ano, děsivě to rozhodně vypadá :) ale první krok jsem zvládl  ;D
pak jsem zkoušel
Kód: [Vybrat]
sudo tar xzvf '/home/brumla/Plocha/opera-10.00-4102.gcc4-qt4.i386.tar.gz' '/opt' což nefungovalo, tak jsem prohodil soubor s adresářem v pořadí a co mi to řeklo, radši nebudu reprodukovat...  ;D
čili si zase připadám jako totální tuleň...  :-X
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #23 kdy: 27 Prosince 2008, 20:28:53 »
Chlapce jestli nedokazes rozbalit archiv... nemusis to delat v konzoli, ale muzes i v grafice. Proc to nefungovalo? Co to vypsalo?
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: děsivě pomalá Opera
« Odpověď #24 kdy: 27 Prosince 2008, 21:16:14 »
tak operu 10 jsem podle navodu starenky našmoulil a nevím no... nějakou zásadní změna proti 9.62 kterou mám jsem nezaregistroval.... radeji zadim zustanu u starsi verze
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.