Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vista + Ubuntu [vyřešeno]  (Přečteno 1290 krát)

Luoslav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Vista + Ubuntu [vyřešeno]
« kdy: 27 Prosince 2008, 20:52:47 »
Zdravim, rovno k veci: mam vistu a nainstaloval som si Ubuntu 8.10 na predom vytvoreny oddiel EXT3, po inštalacii to chcelo samozrejme restart (alebo pokračovať s liveCD) tak som restartol a tu nastal problém že mi nezobrazilo ponuku OS. Googlil som všelijake návody kde spominaju nejaký EasyBCD soft a podobnym veciam ktorym celkom nerozumiem (s linuxom som totalny zaciatocnik). Mimochodom swap disk som spravil velkosti 1 Gb. Ako teda mam dosiahnuť aby som si mohol vybrať OS pri štarte PC ak linux nehrozi zapnut ?
« Poslední změna: 28 Prosince 2008, 00:24:55 od kiklhorn »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Vista + Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 27 Prosince 2008, 20:56:18 »
Vista se spustí? Máš více disků? Ubuntu máš nainstalované na druhém disku?
Pokud ano, ano, ano - přehoď si v BIOSu bootování disků. Grub (výběr OS) bude na druhém disku.

Luoslav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Vista + Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2008, 21:00:40 »
ano ubuntu je na druhom disku, asi bude problem v tom, idem to skusit a dam vediet :)

Luoslav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Vista + Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 27 Prosince 2008, 21:07:35 »
takže prave som to skusil, ubuntu sa nenabootovalo len tam blikal vodorovny kurzor

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Vista + Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 27 Prosince 2008, 21:20:19 »
takže prave som to skusil, ubuntu sa nenabootovalo len tam blikal vodorovny kurzor
To je blbý. Dole při výběru máš zobrazený klávesy Fx - vyzkoušej nastavit si některé parametry (viz. noapic, acpi=off apod.), popř. vybrat v grubu recovery mode (budou se ti vypisovat záznamy) a kouknout zda se to někde u něčeho zastaví a co to bude vypisovat.

EDIT: Můžeš mrknout tady po foru, toto je celkem častý problém - že se to někde na něčem zastaví a nechce dál pokračovat.
« Poslední změna: 27 Prosince 2008, 21:31:42 od luisah »

Dudlyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: Vista + Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 27 Prosince 2008, 22:13:42 »
Já jsem to tehdy, když jsem ještě měl i XP, tak sem měl na jednom fyzickém disku XP a na druhém Ubuntu a vybíral sem si v BIOSu z čeho budu bootovat.
Udělal jsem to tak že sem disk s XP fyzicky odpojil a nainstaloval ubuntu a pak sem jej připojil a v BIOSu jen vybíral z kterého disku budu bootovat...

Notebook Lenovo X201, Core i5, 6GB RAM,
www.fopanet.cz

Luoslav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Vista + Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 28 Prosince 2008, 00:23:06 »
vyriešené, nainštalované na rovnaký disk ako je vista  ;)

diki vam ale najmä ľuďom z jabbim konfery

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.