Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: picasa 3 a čeština  (Přečteno 21385 krát)

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
picasa 3 a čeština
« kdy: 30 Prosince 2008, 08:39:41 »
Nemohu najít češtinu do Picasa 3.Má někdo dobrou radu?
Děkuji

lubos.pb

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #1 kdy: 31 Prosince 2008, 07:59:40 »
Já to mám po nainstalování v češtině  ;). Tak proč hledat češtinu ????
HP 6125
Kubuntu 8.04

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #2 kdy: 31 Prosince 2008, 08:24:47 »
Máš to přes Wine nobo deb.balíček?Přes Wine to tam je,ale z deb.to nejde.

lubos.pb

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #3 kdy: 01 Ledna 2009, 13:29:57 »
Mám to přes DEB, stažené přímo z jejich stráněk  ;).
HP 6125
Kubuntu 8.04

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #4 kdy: 01 Ledna 2009, 14:41:11 »
Hmm... já to mám nainstalované z toho jejich testing repozitáře a mám to taky jen v angličtině  :(

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #5 kdy: 01 Ledna 2009, 23:32:20 »
Picasa 3.0 mám ENG
V CZ je Picasa 3.0 zatím jen pro win.

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #6 kdy: 04 Ledna 2009, 23:33:21 »
Mám to přes DEB, stažené přímo z jejich stráněk  ;).

Tak to asi nemas verzi 3.0 Ta je opravdu jen v anglictine, viz known issues na
http://picasa.google.com/linux/download.html#picasa30

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #7 kdy: 16 Května 2010, 06:53:01 »
Podporují jeste vubec google picasa 3 pro linux? Protože je to 3 beta a na Win už je 3.6????  ???
Os. blog valerblog.8u.cz .

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #8 kdy: 17 Května 2010, 19:43:30 »
Podporují jeste vubec google picasa 3 pro linux? Protože je to 3 beta a na Win už je 3.6????  ???
Ne, před časem oznámili, že se Picasa na Linuxu nechytila a už jej nebudou nadále podporovat.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #9 kdy: 17 Května 2010, 20:46:07 »
To je tedy pěkná škoda :(. Nemáš někde, prosím, to prohlášení? Picasa používám a dal jsem i jako výchozího správce rodičům.
Digikam je super, ale příliš složitý. Tohle bylo jednoduché jako facka a plně vyhovovalo. Ach jo.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #10 kdy: 18 Května 2010, 00:41:16 »
"Although Google released Picasa 3.0 for Linux, a company spokesperson said that version 3.5 is only being released for Mac and Windows due to low adoption of Picasa 3.0 among Linux users."
http://www.informationweek.com/news/internet/google/showArticle.jhtml?articleID=220100440

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #11 kdy: 18 Května 2010, 09:26:29 »
Hmm, já Picasu instaluji kde můžu. Jasně, nemusí vyhovovat každému, ale ukažte mi, stejně dobrého a jednoduchého správce fotek a začnu ho používat :). Jen by mě zajímalo, jak se tvoří ty statistiky, kdo Picasu po linuxem používá.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #12 kdy: 18 Května 2010, 14:08:26 »
Osobně si myslím, že ten zájem byl celkově malý. Proto to stopli. Google řeší hlavně trh v USA, tam mají Windows 90 %, Mac OS X 9 % a Linux 1 %. Prostě se jim kvůli tomu jednomu procentu navíc nevyplatí to optimalizovat pro běh ve Wine atd. Myslím, že pro Chrome OS už budou mít nějakou webovou aplikaci pro správu fotografií.

BTW Já jsem Picasu taky instaloval, kde se dalo. Dokonce jsme uvažovali, že na DVD ke knížce ji dáme místo F-spotu, ale ta ukončená podpora to rozhodla za nás.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #13 kdy: 18 Května 2010, 14:20:38 »
A používáš ji, nebo máš tip na něco jiného? U našich byl GThumb, ale Picasa je jednodušší a přehlednější. Je řešením zkusit Picasa 3.6 přes wine?

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #14 kdy: 18 Května 2010, 19:51:30 »
Používám to, ale pořád 3.0 beta. Zkoušel jsem i tu novou ve Wine, základní věci fungují bez problémů, ale detaily už skřípou. Ale zkoušel jsem to v čistém Wine, žádné úpravy nebo optimalizace. Momentálně nevidím lepší správce fotek. gThumb mi přijde až moc jednoduchý a nemá exporty do webových galerií. DigiKam je zase Qt.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #15 kdy: 18 Května 2010, 21:25:43 »
Díky, vidím to podobně. Taky používám 3.0. V podstatě mi stačí. Některé nové fičurky nepotřebuji. V záloze má digikam, který v LinuxMintu nevypadá zle a má funkce podobné Zoner Photo Studiu. Zkoušel jsem i Fotoxx a Shotwell (ten má prý nahradit F-Spot v ubuntu 10.10), ale nepřesvědčili mě a zůstývám u Picasy.

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #16 kdy: 18 Května 2010, 23:00:11 »
Ja pouzivam verzi 3.6 v cestine, funguje bez problemu...
Postup - nainstalovat aktualni verzi z jejich repozitare a pak v shellu:

wget http://dl.google.com/picasa/picasa36-setup.exe
sudo WINEPREFIX=/opt/google/picasa/3.0/wine /opt/google/picasa/3.0/wine/bin/wine picasa36-setup.exe

stahne se aktualni verze a nainstaluje primo do toho jejich pribaleneho optimalizovaneho wine.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #17 kdy: 18 Května 2010, 23:46:19 »
Paráda, mockrát díky!!! Zatím to vypadá dobře a navíc je to v češtině :)-

vitamin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #18 kdy: 27 Května 2010, 02:41:17 »
Vřelé díky za skvělou radu, picasa 3.6 jede problémů. Nainstaloval jsem to matce, s angličtinou by mě vyhodila, ale takhle je to super!

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #19 kdy: 05 Června 2010, 07:36:26 »
Picasa nainstalovaný přes wine nemá tu jedinou fantastickou výhodu, která jej odlišuje od ostatních prohlížečů. Picasa nainstalovaný přes deb balíček mi prohlédne celý disk a seřadí fotky do galerie dle data. Protože jsem bordelář a mám fotky rozházené všude možně po disku, tak je to úplně fantastický nástroj. Ostatní funkce podle mého názoru nic moc. To radši oželím češtinu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #20 kdy: 07 Června 2010, 22:08:56 »
Picasa nainstalovaný přes wine nemá tu jedinou fantastickou výhodu, která jej odlišuje od ostatních prohlížečů. Picasa nainstalovaný přes deb balíček mi prohlédne celý disk a seřadí fotky do galerie dle data. Protože jsem bordelář a mám fotky rozházené všude možně po disku, tak je to úplně fantastický nástroj. Ostatní funkce podle mého názoru nic moc. To radši oželím češtinu.
Přes Wine má Picasa to umí .-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #21 kdy: 10 Června 2010, 17:14:52 »
Picasa nainstalovaný přes wine nemá tu jedinou fantastickou výhodu, která jej odlišuje od ostatních prohlížečů. Picasa nainstalovaný přes deb balíček mi prohlédne celý disk a seřadí fotky do galerie dle data. Protože jsem bordelář a mám fotky rozházené všude možně po disku, tak je to úplně fantastický nástroj. Ostatní funkce podle mého názoru nic moc. To radši oželím češtinu.

To je mozny, ale ten postup, ktery jsem popsal, podsune setup verze 3.6 ne originalnimu wine nainstalovanemu v systemu, ale tomu, ktere je pribalene v deb baliku picasa.
Takze si myslim, ze by vysledna veze take mela prohledavat cely disk.

tobr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #22 kdy: 10 Června 2010, 19:54:12 »
Picasa nainstalovaný přes wine nemá tu jedinou fantastickou výhodu, která jej odlišuje od ostatních prohlížečů. Picasa nainstalovaný přes deb balíček mi prohlédne celý disk a seřadí fotky do galerie dle data. Protože jsem bordelář a mám fotky rozházené všude možně po disku, tak je to úplně fantastický nástroj. Ostatní funkce podle mého názoru nic moc. To radši oželím češtinu.
Je to tak, Picasa 3.6 dle tohoto postupu je u mne česky a prohledává celý disk.
If you can't learn to do something well, learn to enjoy doing it poorly.
Ubuntu 10.04 32bit, Athlon II X4 635, M3N78-VM (nVidia 8200), 2x2GB, SATA WD640AAKS, TV Genius Video Wonder III

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #23 kdy: 10 Června 2010, 20:21:49 »
Picasa nainstalovaný přes wine nemá tu jedinou fantastickou výhodu, která jej odlišuje od ostatních prohlížečů. Picasa nainstalovaný přes deb balíček mi prohlédne celý disk a seřadí fotky do galerie dle data. Protože jsem bordelář a mám fotky rozházené všude možně po disku, tak je to úplně fantastický nástroj. Ostatní funkce podle mého názoru nic moc. To radši oželím češtinu.

Zkoušel jste se dívat, jaký všechny adresáře jsou zaškrtnuty v Picasa na prohledávání?

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: picasa 3 a čeština
« Odpověď #24 kdy: 10 Června 2010, 21:50:17 »


 jste se dívat, jaký všechny adresáře jsou zaškrtnuty v Picasa na prohledávání?
[/quote]

Čeština pro mě není tak dǔležitá, takže jsem se na to vykašlal.
« Poslední změna: 10 Června 2010, 21:53:34 od richard »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.