Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Náhrada aplikací při přechodu z Windows  (Přečteno 5786 krát)

aloisius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: Náhrada aplikací při přechodu z Windows
« Odpověď #25 kdy: 30 Prosince 2008, 20:20:09 »
To je asi jen grafický rozdíl(?) a v tom případě otázky zůstávají nezodpovězeny  :D .

nex555-penguin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
  • jen se s tim porvěte.....nic na tom neni ;)
Re: Náhrada aplikací při přechodu z Windows
« Odpověď #26 kdy: 30 Prosince 2008, 20:20:32 »
no bez synapticu to jde ono totiž když víte přesně co chcete dělat tak je čas od času jednoudušší zadat do konzoly sudo apt-get install <název_balíku> než hledat v synaptiku balík.... ;)

You need Gtkmozembed to run this Screenlet , please install it ačkoliv neumim anglicky tak chápu o co jde......chce to po vás gtkmozembed pro spuštění screenletu - zkuste v synapticu do vyhledávání dát gtkmozembed aha vy jste to tam již napsal................ jinak v ubuntu (přímo v gnome) je nainstalován klient..... Místa -> Připojit se k serveru...- FTP (s přihlášením).....pro základní práci to stačí - mám to ozkoušené......a je to..... ;)
« Poslední změna: 30 Prosince 2008, 20:23:16 od nex555-penguin »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Náhrada aplikací při přechodu z Windows
« Odpověď #27 kdy: 30 Prosince 2008, 20:24:43 »
S tím Synapticem a otázkou jak odstranit úplně.
V Synapticu si najdeš program, který jsi nainstaloval (nedoporučuji odinstalovávat ty co jsou v defaultu) a dáš úplně odstranit. To odstraní komplet balík, ale můžou zůstat nějaké nepotřebné závislosti, které se ti zobrazí v sekci, když vlevo dole klikneš na stav - tam uvidíš případně sekci k odstranění, nepotřebné (nebo tak nějak) - ty pak můžeš v klidu odstranit. Pokud není nic zbytečného sekce se neobjeví. V Synapticu máš zobrazené nainstalované "věci" - jsou to komplet programy včetně celého systému, tak pozor co odinstalováváš.
Potom v systému (v úvozovkách) zůstanou pouze nastavení ve tvém domovském adresáři (ctrl+h). Např. když jsi zmínil bluefish, pravděpodobně vytvoří skrytou složku v domovské složce s názvem .bluefish - tato složka zůstane i po odinstalování. To proto, že tam se ukládají tvá nastavení daného programu. V případě, že později nainstaluješ program a spustíš natáhne si nastavení z této složky. Pokud je problém a nebo pokud chceš program v defaultu nemusíš reinstalovat (většinou to je k ničemu) stačí smáznout skrytou složku - program si vytvoří svou novou čistou složku. Skryté složky a soubory, ale bezhlavě nemaž, jen to co víš co k čemu patří.

EDIT: Na ftp používám gnome commander, dříve i gftp.
« Poslední změna: 30 Prosince 2008, 20:27:13 od luisah »

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Náhrada aplikací při přechodu z Windows
« Odpověď #28 kdy: 30 Prosince 2008, 20:25:55 »
To nechápu, jak to děláš bez Synaptiku. Jsem tak právě kupříkladu vyřešil problém s mně vyhovujícím ftp klientem. Zadal jsem do vyhledávátka "Filezilla", což je dost dobrý ftp klient a hlavně jsem na něj zvyklý a ono ho to našlo. Začínám Linux milovat!  :-*

Prosím Tě, nevíš jak se zbavit tohodle při startu Ubuntu?
You need Gtkmozembed to run this Screenlet , please install it
Začlo to, když jsem přidal Screenlets deamon. To jsem udělal. Jenže těch balíků je tam více. Jak se v tom může někdo vyznat. Něco odtuším, ale například nejsem s popisků pod balíčky moc moudrý.



Nainstaluj:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install python-gnome2-extras
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

aloisius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: Náhrada aplikací při přechodu z Windows
« Odpověď #29 kdy: 30 Prosince 2008, 20:37:56 »
Děkuji. Měl jsem na to nějakým šestým smyslem přijít, nebo jak tě to napadlo?

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Náhrada aplikací při přechodu z Windows
« Odpověď #30 kdy: 30 Prosince 2008, 20:46:36 »
Google  ;)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Teyras

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
  • $life = "fight";
Re: Náhrada aplikací při přechodu z Windows
« Odpověď #31 kdy: 30 Prosince 2008, 23:37:25 »
Děkuji. Měl jsem na to nějakým šestým smyslem přijít, nebo jak tě to napadlo?
Teoreticky by se to mělo najít kdybys v Synapticu dal hledat Gtkmozembed, vzhledem k tomu že vyhledává i v popisu balíku ;)
AMD Athlon X2 4400+, 2GB DDR2, Asus GeForce EN8600GT 512MB DDR3, Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATAII, Seagate Barracuda 7200.10 120GB IDE
Arch Linux, KDEmod 4.2

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.