Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: opera a nastavenie fontov  (Přečteno 12236 krát)

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: opera a nastavenie fontov [vyřešeno]
« Odpověď #75 kdy: 14 Ledna 2009, 17:41:43 »
systemovej font = font kterej pouzivaj vsechny aplikace defaultne -> menu, dialogy etc etc. Nemyslim, ze by na to jazykova mutace opery mela vliv. Mam anglickou (vlastane cely kubuntu mam anglicky a s diakritikou problem nemam)
« Poslední změna: 17 Ledna 2009, 05:35:35 od kiklhorn »
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

math29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Re: opera a nastavenie fontov
« Odpověď #76 kdy: 14 Ledna 2009, 22:14:23 »
menu, dialogy etc etc..kde to je?som unavený jak pes a neviem to nájsť lebo nevládzem  ;D

math29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Re: opera a nastavenie fontov
« Odpověď #77 kdy: 16 Ledna 2009, 00:29:31 »
Klikni pravým tlačítkem a přejmenovat, ti to zmodrá, klikni tam myší a jak máš .opera tak tam dej .opera_bak.
A pak spust operu znova
veľmi zlééééé :D :D :Dnie adresár .opera som mal meniť ale v tom adresári súbor opera6.ini..je to tak?tam sú uložené nastavenia však?ale aj tak mi tá rada pomohla lebo na jej základe som začal hľadať ako vrátim operu do pôvodných nastavení.dík za tu buzeráciu že neviem premenovať nejaký názov ;).a jasné že mi nešlo zmeniť názov adresára .opera vedˇ to sa asi ani nedá.no a nemenil som ten názov súboru opera6.ini ale som ho rovno vytrel ;D len záložky som si pre istotu zazálohoval.to aj pre budúcnosť.čuduj sa svete zrazu maily aj s prílohami ktoré majú v názve diakritiku idúúúú :) už som si len nahodil slovenčinu a zmenil pár fontov a je to v pohode.dˇakujem za trpezlivosť a rady všetkým čo sa mi snažili pomôcť.a teraz idem ešte zmeniť font na písanie lebo neviem napísať normálne dˇ :P yo a poškuľujem po tej alfe 10 ale do nej ešte asi nie je čeština ani slovenčina.niežeby som nevedel korčuľovať v opere v angličtine ale z princípu lebo angličtinu z duše nenávidím :P

math29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Re: opera a nastavenie fontov
« Odpověď #78 kdy: 16 Ledna 2009, 02:41:44 »
tak zase to nie je vo fontoch a neviem si s tým poradiť aby mäkčeň a dl´žeň nepísalo osobitne od písmen.nemáte s tým niekto skúsenosti čo mám zase v tej opere zle nastavené?už ma operuje na môj vkus dosť dlho.stlačím shift potom makčeň a ono ho hneˇd aj pridá.predtým mi shift fungoval tak že mäkčeň sa nahodil až po stlačení písmenka

math29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Re: opera a nastavenie fontov
« Odpověď #79 kdy: 16 Ledna 2009, 22:35:40 »
neviem si poradiť.momentálne mám operu alfa10 ale skúšal som aj 9.60 aj 9.63 a pred ich inštaláciou som stále vymazal adresár ./opera z /home/užívateľ a aj adresár /opera z etc/usr/share a zmazal som aj súbory opera6rc a opera6rc.fixed z /etc a stále si to niečo pamätá lebo tie mäkčene a dĺžne ..ups..ĺ.. a zrazu ich píše dobre :o Ď ď ĺ Č asi si to zo mňa robí srandu ale doteraz mi to tak nefungovalo.. :o tak som sa rozpísal a aby nie zbytočne tak sa aspoň opýtam.robí sa aj do alfa verzií opery čeština alebo dokonca slovenčina?keď nie tak radšej dám naspäť 9.63 alebo ešte lepšie 9.62 len tú nemám.dá sa ešte niekde stiahnuť 9.62?
doplnené: skúsil som namontovať sk.lng 9.6 do alfa10 a funguje to.paráda :)
« Poslední změna: 16 Ledna 2009, 22:51:17 od math29 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.