Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: TV karty s čipem saa 716x  (Přečteno 1750 krát)

pajik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
TV karty s čipem saa 716x
« kdy: 15 Ledna 2009, 22:31:54 »
Zdravím, běhá někomu tahle karta pod Ubuntu? Nedaří se mi jí rozchodit a informací na netu moc není. Co jsem koukal, tak ovladače jsou snad na této stránce: http://jusst.de/hg/saa716x ale nějak se mi je nedaří uspokojivě zkompilovat a zavédst a donutit spolupracovat s kartou. V mém případě konkrétně AVerTV Duo Hybrid PCI-E (A177). Navíc mi jí Ubuntu najde pod Phillipsem, s tím že výrobce karty je Pinacle. narozdíl třeba od Suse, kde se mi pro změnu nedaří daný ovladač ani zkompilovat.
  Ovladače zkompiluji, moduly pomocí modprobe zavedu, ale i tak se můžu jít s kartou vycpat. Uvítal bych pomoc a podle reakcí na netu bych řekl, že i víc lidí. Pokud se dokopeme společně k nějakému řešení, myslím že by mohlo vyset i na wiki, pro ostatní.
 Dík, Pavel

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: TV karty s čipem saa 716x
« Odpověď #1 kdy: 15 Ledna 2009, 23:14:49 »
Odkaz který uvádíte je vývojářský repozitář. Až to bude použitelné pro veřejnost tak se objeví nejdříve tady: http://linuxtv.org/repo/ a pak po nějaké době normálně v jádru.
(bylo pár výjimek,  pár souborů podléhajících NDA nemohlo být uvolněno, k dispozici pak byly jen binárky - třeba revize 2.8 karet SkyStar 2)
Takže chvíli vydržte, před rokem vůbec žádná PCI-e TV karta pod Linuxem nefungovala.
Případně se podívejte do archivu mailinglistu jestli už něco o vaší kartě najdete a můžete přispět i svým dílem k vývoji (zapojení, obsah epromky, vždyť uvidíte)
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

pajik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: TV karty s čipem saa 716x
« Odpověď #2 kdy: 16 Ledna 2009, 05:36:42 »
Díky. No ono asi nic jiného, než vydržet nezbývá. Rád přispěji svým kouskem do skládačky, když mi někdo řekne jak :-) Programátor fakt nejsem... Navíc s názorem, že jako BFU je mi srdečně jedno, jestli ten kód je pod takovou či makovou licencí, důležité je aby daný kus SW byl bezroblémový, intuitivní a v čase konzistentní. Ale to není sem na diskusi :-)
 Takže jak říkám, rád pomůžu, ale musím vědět jak :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.