Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?  (Přečteno 28575 krát)

retiacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« kdy: 21 Ledna 2009, 09:58:33 »
Nemam moc rad podobne prispevky, ale poslednich par dni jsem byl z linuxu rozcarovan a vrcholem vseho byl pokus o instalaci ubuntu. Nejsem zadny odbornik, ale jsem uzivatelem linuxu cca pet let a za tu dobu jsem ho tvrdosijne branil. Komunitu linuxu mam rad a i nadale ji budu drzet palce, nicmene po vcerejsi probdele noci se vracim zpet k windows. A duvod? Popisu snad ten jeden zakladni.

Vlastnim notebook od HP (bez OS) a kvuli praci jsem na nem pred lety zacal s openSUSE. V notebooku je obycejna sdilena intel gma 950 karta. Vedel jsem, ze je slaba, ale preci jen jsem doufal, ze si zahraji aspon svoje starsi oblibene hry. Prvni instalace SuSE prinesla hrozne problemu. Nesla wifi, neslo hw zesilovani zvuku..... Nicmene jsem dal SuSE sanci a nedavna instalace verze 11.0 - spokojenost. Jen ty hry jako quake3, assault cube, sauerbraten, nexuiz a dalsi nesli poradne ani pri nizsich rozlisenich. Assault cube cca 25-45 snimku pri 800x600 atd. Hrat se to da, ale neni to ono. Inu rekl jsem si, ze karta je proste slaba. Po vanocich jsem v duchu modernizace prostredi aktualizoval na verzi 11.1. Aktualizace se nepovedla a vse slo do perdele. Nainstaloval proste system znova primo z dvd 11.1. Pri vsi ucte k vyvojarum SuSE je tohle ten nejvetsi paskvil co jsem kdy videl. Grafickou kartu to samozrejme neresilo, ale vrcholem vseho byla nefunkcnost i jinych veci. O KDE 4.1 se neda mluvit jako o pracovnim prostredi. Prasecina. V te dobe manzelka zadala o funkcni PC kvuli nasi kamere a nejakym zaberum z dovolene. Kamera samozrejme nikdy v linuxu nefungovala. Pujcil jsem si tedy rychle windows, ze tam na tech par hodin nainstaluji nenavideny operacni system. A svete div se, vse slo hladce a snadna instalace ovladacu dovedla notebook k uplne funkcnosti. Po stazeni videa jsem si jen tak namatkou zkusil nejake hry. Assault cube v rozliseni 1024x768 mel pro me neuveritelnych 65-100 snimku a u quake3 vse jelo na plno bez jedineho zatrhnuti. Takze chyba nebude tak uplne na strane grafiky jako spis neuveritelne odflaknutych ovladacu pro linux. A v tu chvili me napadlo zkusit jinou distribuci. Sahnul jsem po ubuntu. Prvne jsem zkusil nejakou starsi instalaci co jsem mel na cd z casopisu, ale update se nejak nepovedl. Nevadi stahnul jsem tedy rovnou 8.10 a nainstaloval. Instalace probehla v poradku, ale po zpusteni prvni hry me hra dokonce padala, a grafika se divne roztrepala. Zkusil jsem vypnout defaultne zapnute efekty a roztrepani se sice ztratilo, nicmene hra stale cukala i pri nizsich detailech. Nekde tady na foru jsem se docetl, ze je v 8.10 novy xorg a ze je nedoladeny. Tak proc ku*va vyvojari takovou verzi ubuntu vydavaji? Pro jistotu jsem zkusil stahnout jeste 8.04, ale jiz pri instalaci se objevil problem. Ne velky, ale byl. Grafika je opet nefunkcni ani z daleka tak jako ve windows. Celou noc jsem hledal nejake ovladace, hledal po forech a kolikrat nasel rady typu "intel gma skvela volba co funguje jiz po instalaci". No ona sice funguje, ale v porovnani s windows tak na 20%. Takze jsem radeji prebootoval do windows a zacal se znova ucit praci s "okny". Je mi to lito, ale linux uz nikdy nedoporucim. Sanci dostal opravdu dost.

p.s. Omlouvam se za pravopis, ale pisu v rozcileni. Nejsem zadny odbornik, ale prosty uzivatel a pro toho zrejme linux neni :(

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #1 kdy: 21 Ledna 2009, 10:16:41 »
Mno nedá mi to :
1. s linuxem na noteboocích byl vždy trošku problém
2. pět let používáš linux,ale ještě jsi nepochopil, jak je to s vydáváním a používáním posledních verzí distribucí. Instaluješ vždy čerstvou-posledně vydanou. Konkrétně na OpenSuse 11.1 nadává kdekdo. Podle mě, je vždy lepší si vybrat alespoň o šíslo nižší verzi, protože, ta je už většinou dodělaná-odladěná (openSuse 11, nebo (K)Ubuntu 8.04).
3. nejde ti kamera pod linuxem? Jaká? Mě fungovaly všechny co jsem měl možnost vyzkoušet.

nemyslím to zle .... možná tu tvou frustraci i chápu, ale je to taky o vlastním přemýšlení .... přeji hodně štěstí a zdaru  :)
Aj dont spíík ííngliš :)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #2 kdy: 21 Ledna 2009, 10:29:31 »
No ono to hlavne po par letech cloveka poradne nas.ere, kdyz se uz jakz takz umi orientovat. a ono proste nefunguje po instalaci skoro nic - ani zakladni veci. Jak mame pak tvrdit, ze Linux de kupredu??
Pri vsi ucte k Ntz, si dovolim oponovat te jeho reklame na Suse - jako na "super distro". Taky s tim mam zkusenost. uz jsem ji opsal v teme Progex - tak ji pastnu i sem:

"Na svuj renovovanej notebook Dell Inspiron 9300, jsem teda uz konecne vyskousel dat Suse 11.1 s KDE 4.1. - jako vypadalo to hezky, bylo to rychle, ale oproti Gnome si myslim, ze ponekud neprakticke a neprehledne. Vse je ale predevsim otazka zvyku, tak i ja jsem se odhodlal u toho zustat a "zabojovat".
Prvni sklamani bylo, kdyz mi system nabidl na mou grafiku ATI X300 ovladace Vesa, ktere fungovali mizerne. 2. sklamani bylo kdyz jsem si po pridani repozitaru instaloval nektere programy. Polovina z tech veci NEBYLA nainstalovana, i kdyz Yast2 hlasil, ze instalace probehla uspesne!  3. sklamani - kamera Labtec!!! ve Skype nefungovala... 4. mikrofon jsem si nastavil USB - po restartu to bylo jinak, i kdyz jsem nastaveni ulozil. 5. sklamani - nedetekovalo mi to mechaniku CD/DVDRW+ a k3b hlasil, ze nenalezl vypalovaci mechaniku. 5. nejvetsi sklamani - po pripojeni disku dle navodu , cely system zamrzl a neslo nic otevrit - krome terminalu. I kdyz jsem diskovej oddil zapsal SPRAVNE do fstab a dal prikaz at se pripoji po startu, tak po dalsim startu pripojenej nebyl a musel jsem ho mountovat znovu...6. uzasne problemy pri spojizdneni Wifi lspci: Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 2200BG [Calexico2] Network Connection  Hledal jsem navody pres Google a moc se mi toho nepovedlo 7. ceske forum Suse stoji za hrube houno.
Myslim, ze tech duvodu na dani zbohem Suse bylo uz dost - tak rozhasene distro jsem jeste nevidel!"
« Poslední změna: 21 Ledna 2009, 10:32:08 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

retiacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #3 kdy: 21 Ledna 2009, 10:51:18 »
Mno nedá mi to :
1. s linuxem na noteboocích byl vždy trošku problém
2. pět let používáš linux,ale ještě jsi nepochopil, jak je to s vydáváním a používáním posledních verzí distribucí. Instaluješ vždy čerstvou-posledně vydanou. Konkrétně na OpenSuse 11.1 nadává kdekdo. Podle mě, je vždy lepší si vybrat alespoň o šíslo nižší verzi, protože, ta je už většinou dodělaná-odladěná (openSuse 11, nebo (K)Ubuntu 8.04).
3. nejde ti kamera pod linuxem? Jaká? Mě fungovaly všechny co jsem měl možnost vyzkoušet.

nemyslím to zle .... možná tu tvou frustraci i chápu, ale je to taky o vlastním přemýšlení .... přeji hodně štěstí a zdaru  :)

1. Ano a proto jsem notebook dlouho resil na kdejakem foru a 90% odpovedi byla "kup to - s ovladaci neni problem". Problem je obrovsky, ale to jsem zjistil az ted.
2. Mas pravdu zrejme jsem to uspechal, ale ani 11.0 ani 8.04 u me neresi muj zakladni problem.
3. Kamera sony, presny typ ted nereknu, protoze pisu z prace, ale nedokazal jsem ji dostat do modu OUT. Tedy pro stazeni videa do notebooku. Kazdopadne v oknech to slo krasne. Nerika se mi to lehce, ale i kdyby na to byl nejaky navod tak vubec netusim jestli bych mel jeste zajem. Protoze ted me to funguje.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #4 kdy: 21 Ledna 2009, 11:07:48 »
Tak nevím, buď jsem blbej já nebo někdo jinej. Píšeš, že jsi byl uživatelem Linuxu 5 let. To jsi celých těch pět roků trpěl, nic ti nefungovalo, nic jsi v něm neudělal a notebook s linuxem ti byl k ničemu? Nechápu tvůj přístup "kůli kameře (jsi si 100% jist, že nejde?) a kůli pár hrám opouštím linux a jdu na windows?" To jsi nikdy neslyšel o slovo "dual-boot" nebo "virtualizace"?

Příspěvky typu "Linux je nanic, odcházím na Windows" mne vždy vytočí. Proč to sem vůbec píšeš? Chceš abychom tě přemlouvali, abys to nedělal? TŮDLE! Je to tvoje volba.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #5 kdy: 21 Ledna 2009, 12:03:02 »
Bohužel se musím uživatele "retiacek" trochu zastat. Vlastním také notebooky s i915 a i 810. Dříve to chodilo na 1. pokus. Avšak výkon jsem neřešil...

Dnes musím s kombinací na Xorg nastavit xorg.conf ručně, neb nerozpozná správně GPU i display. Prostě už to není ono, po přechodu na nové typy ovladačů. Výkon opět neřeším...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #6 kdy: 21 Ledna 2009, 12:19:09 »
Bohužel se musím uživatele "retiacek" trochu zastat. Vlastním také notebooky s i915 a i 810. Dříve to chodilo na 1. pokus. Avšak výkon jsem neřešil...

Dnes musím s kombinací na Xorg nastavit xorg.conf ručně, neb nerozpozná správně GPU i display. Prostě už to není ono, po přechodu na nové typy ovladačů. Výkon opět neřeším...
Jde o to, co myslíš pod označením "dříve". Jestli je to na starém Xorgu 7.3, tak je to cca půl roku zpárky a na 8.04 by to mělo být OK.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

retiacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #7 kdy: 21 Ledna 2009, 12:23:09 »
Tak nevím, buď jsem blbej já nebo někdo jinej. Píšeš, že jsi byl uživatelem Linuxu 5 let. To jsi celých těch pět roků trpěl, nic ti nefungovalo, nic jsi v něm neudělal a notebook s linuxem ti byl k ničemu? Nechápu tvůj přístup "kůli kameře (jsi si 100% jist, že nejde?) a kůli pár hrám opouštím linux a jdu na windows?" To jsi nikdy neslyšel o slovo "dual-boot" nebo "virtualizace"?

Příspěvky typu "Linux je nanic, odcházím na Windows" mne vždy vytočí. Proč to sem vůbec píšeš? Chceš abychom tě přemlouvali, abys to nedělal? TŮDLE! Je to tvoje volba.

Zrejme jsi to necetl poradne. Ja jsem hlavne vubec netusil, ze ta grafika muze mit takovej vykon. Teprve kdyz jsem si zkusil hry ve windows jsem zjistil, ze pro linux jsou ovladace tak mizerne. Tech problemu je vic. Dual-boot samozrejme muze byt, ale to ja povazuji za nestastne reseni. Predstava, ze si budu chtit chvilku zahrat nez se z netu stahne to a to a kvuli tomu prebootuji jinam atd? Virtualizace - to jako si myslis, ze na starsim stroji s integrovanou grafikou si budu moct ve virtualboxu pustit tu vec lip nez na "nadrazenem systemu" kdyz ten virtualni defakto prebira vykon od nej? Nevim jestli se vyjadruji presne, ale zkousel jsem toho vicero. Pouzivam (pouzival jsem) virtualizaci predevsim pro ladeni webovych stranek pro ie a vubec funkcnost mimo localhost. Efektivne to simuluje sit. Ale to porad neresi muj problem. Odpoved je tedy, ano tech pet let jsem defakto trpel. Ted uz trpet nehodlam. A nejde jenom o hry.....

Nerikam, ze jsem definitivne skoncil s linuxem, konec koncu jsem ted opet v linuxu protoze sedim v praci. Nicmene na notebooku budu zrejme plne spokojen s windows XP a servis packem3. Tohle tema jsem zakladal vlastne zbytecne. Jen jsem chtel rict, ze vydavanim nedoladenych distribuci si komunita haze klacky pod hnaty a ne vzdy je linux vhodny pro koncoveho uzivatele desktopu.

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #8 kdy: 21 Ledna 2009, 12:25:42 »
Tak tedy sbohem a šáteček...

retiacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #9 kdy: 21 Ledna 2009, 12:26:03 »
Bohužel se musím uživatele "retiacek" trochu zastat. Vlastním také notebooky s i915 a i 810. Dříve to chodilo na 1. pokus. Avšak výkon jsem neřešil...

Dnes musím s kombinací na Xorg nastavit xorg.conf ručně, neb nerozpozná správně GPU i display. Prostě už to není ono, po přechodu na nové typy ovladačů. Výkon opět neřeším...
Jde o to, co myslíš pod označením "dříve". Jestli je to na starém Xorgu 7.3, tak je to cca půl roku zpárky a na 8.04 by to mělo být OK.

Jsem cersve po instalaci 8.04 a OK to neni. Ale to uz jsem psal.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #10 kdy: 21 Ledna 2009, 12:27:42 »

Jde o to, co myslíš pod označením "dříve".
Dovolim si ti na to odpovedet taky! Drive jsem u zadneho distra neresil takove stupidni problemy, jake jsem opsal vyse. To vsechno vetsinou fungovalo a ja se pouze u linuxu ucil, jak si pridat flashplugin, kodeky, rozjet mikrofon, nebo delat mp3...Jestli namitnes, ze tenkrat "drive" to bylo instalovano na jine zelezo, tak pripominam, ze treba grafika ATI X300 je stara min 5-6 let - stejne jako cely Dell Inspiron, ktery neni rarita, ale hojne pouzivany notebook.
« Poslední změna: 21 Ledna 2009, 12:29:15 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #11 kdy: 21 Ledna 2009, 12:28:33 »
Tak nevím, buď jsem blbej já nebo někdo jinej. Píšeš, že jsi byl uživatelem Linuxu 5 let. To jsi celých těch pět roků trpěl, nic ti nefungovalo, nic jsi v něm neudělal a notebook s linuxem ti byl k ničemu? Nechápu tvůj přístup "kůli kameře (jsi si 100% jist, že nejde?) a kůli pár hrám opouštím linux a jdu na windows?" To jsi nikdy neslyšel o slovo "dual-boot" nebo "virtualizace"?

Příspěvky typu "Linux je nanic, odcházím na Windows" mne vždy vytočí. Proč to sem vůbec píšeš? Chceš abychom tě přemlouvali, abys to nedělal? TŮDLE! Je to tvoje volba.
JJ, souhlasím. Zaujme mě uživatel jako retiacek, který si dá práci se založením účtu na Lin fóru jenom aby si postěžoval a řekl, jak je Linux nemožný systém proti Win. Má zde totiž jediné dva příspěvky, oba u "Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?".  :) Proč vůbec s tím ztrácí čas ? Opravdu čeká, že ho zde bude každý litovat a přemlouvat ?

Edit : Retiacek už má víc příspěvků, ale všechny zde.  :)
« Poslední změna: 21 Ledna 2009, 12:30:06 od Nemo7 »

premet

  • Host
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #12 kdy: 21 Ledna 2009, 12:29:29 »
Jo než mi umřel notebook, taky sem řešil problém s Intel grafikou, starší ovladače jeli bez problémů, ale novější mi blbly. Pak mi pomohlo si v xorg.conf přidat řádek
Kód: [Vybrat]
Option "AccelMethod" "XAA" a výkon byl lepší, ale měl sem asi rok problém s externím monitorem, že když byl zaplý a notebookový monitor vyplý tak se mi každej druhej restart, vypnutí nebo odhlášení skončilo černou obrazovkou a musel sem dát tvrdě vypnout, vždycky jsem kvůli tomu musel zapínat i notebookový monitor a jen vypnout obraz.
Co se týká webkamer, tak si myslím, že v dnešní době musí jít snad skoro všechny, co jsem zkoušel webkameru od MSI Starcam Clip 2 tak jela hned po připojení, dokonce i webkamera, kterou mám v LCD monitoru fungovala hned po připojení. Takže si nemyslím, že to s těmi webkami je dnes špatný. Ale přijde mi blbost, aby uživatel, který používá 5 let Linux přejde zpět na Windows jen kvůli hrám ?

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #13 kdy: 21 Ledna 2009, 12:31:49 »
Takže si nemyslím, že to s těmi webkami je dnes špatný.
Mysmím, že myslel videokameru a ne webku.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

retiacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #14 kdy: 21 Ledna 2009, 12:42:11 »
Tak ja sem tedy napisi jeste jednou. Grafika je velky problem nikoliv vsak jediny. Nechci aby me nekdo premlouval, radil co a jak. Ja jak uz jsem psal stale linuxu fandim, ale proste s nim mam problemy. Muj notebook tedy bude nosit XP. Asi je cela tahle diskuze zbytecna, ale ja jen chtel vyjadrit svou rozmrzelost nad tim kam jsem se za pet let s linuxem dostal. Treba je to jen moje chyba. Myslel jsem, ze si tu normalne prectu prispevky s normalnim nazorem lidi na problemy linuxu. Ne stupidni narazky na "uzivatelovu blbost".

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #15 kdy: 21 Ledna 2009, 13:04:19 »
Dovolte abych také něco sdělil.
Co se týče Windows (konkrétně XP):
1) windows xp doufám jste nebral v době uvedení jako odladěnou dodělanou verzi.
Kolik aktualizací kvůli bezpečnostním dírám muselo být vydáno. 2 servispacky musely být vydány aby XP byly systémem takovým jakým jsou teď (servispack 3 je mám pocit jen SP2 + kumulativní opravy)
2) windows XP jsou staré 9 let (tuším) takže to je sakra dlouhá doba aby se vyřešilo spousta much.
3) Jak by asi windows XP vypadaly, kdyby neobsahovaly ovladače od výrobců HW (sám bych vám mohl ukázat jak to dopadne, když znenadání ovladač pro grafiku nejde nainstalovat. Předtím šel. Následek, nevypadá to pěkně a nefunguje uspání nic). Vždyť jim výrobce HW píšou ovladače a proč? Protože v oblasti domácností a kanceláří má Windows primární postavení, tuďíž výrobci musí vydávat ke svému HW ovladače, aby si jejich produkt někdo koupil. U linuxu to moc neplatí. Některé ovladače se píšou tak, že se všechno zkouší pokus-omyl a spoléhá se také, že se zapojí komunita. Viz projekt např. http://groups.google.com/group/microdia/ apd.

Co se týče linuxu:
1) google, forum, linux stránky, wiki - informací je dost
2) existují bencharky např. Ubuntu x Mandriva x openSUSE x Fedora http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=linux_3way_pts&num=2 . Třeba zrovna u openSUSE mám pocit že výkon je kvůli bezpečí v některých oblastech přiškrcen.
3) jak už jsem naznačil a mnozí předemnou není vhodné instalovat zrovna nejnovější verzi vydané distribuce.
4) Ovladače jsou psány mnohdy metodou pokus omyl a i přesto že na jednom stroji to běží na druhém nemusí, pestrost HW je bezmezná.
5) Bohůžel platí pro linux, vybírejte pokud možno jen komunitou ověřené a osvědčené kousky HW


Jako chápu vaše rozčarování, ale tak to bohůžel dle mého názoru je. Někteří uživatelé linuxu buď mají štěstí a jsou spokojeni a nic řešit nemusí  a nebo ti druzí nemají štěstí  musí se snažit se problém řešit , vydržet nebo s linuxem se rozloučit.
Né každý takovou zkušenost. Například já mám Ubuntu 8.10 - uspávání a hibernace na disk mi nefunguje, webkamerka prozatím také ne ale jistá skupina na tom pracuje takže s napětím čekám. Nefunguje mi také MMC čtečka karet, SD funguje. Ale hru si zahraju. OpenArenu, Smokin Guns, CS 1.6 přes Wine, openTTD, takže pracuje se na tom.

Stručně.
Instalovat o číslo starší verzi, počítat s tím, že uzavřené ovladače mohou být problematické. To platí i pro nejnovější verze distribucí a softwaru. A instalovat na HW který je ve světě linuxu hodně rozšířen.

Tak snad to je vše co jsem chtěl říci.


Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #16 kdy: 21 Ledna 2009, 13:13:17 »
Jo a taky nechápu co jste tímto příspěvkem chtěl docílit. Thread jste založil tak, že vaše problémy s linuxem to neřeší a akorát jste tu podráždil spoustu lidí tím jak srovnáváte windows XP s nejnovějšími verzemi známých distribucí openSUSE a Ubuntu, u kterých by každý normální člověk mohl očekávat nestabilitu, pád, né zrovna 100% chování.

Nedá mi to, ale například možná nevíte, že když se uváděly W98 tak na předváděčce se objevila tzv "modrá smrt". Každý OS nevychází nazačátku své existence mezi uživatele dokonalý.  ;)

A ještě jedna věc. Kdo vám Linux nutí? Zaplatil jste si jej snad? 

PEACE  ;)
« Poslední změna: 21 Ledna 2009, 13:15:45 od Ravensun »
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #17 kdy: 21 Ledna 2009, 13:25:13 »
Nechci se tu pídit co je dobré a co špatné,nebudu tady chtít po někom zpověď ve smyslu "u té Boží muky,zalamujem ruky"
ale pokud někdo chce mít Linux,tak zřejmě zkusí i jiné distra než ony dvě jmenované. :)
Nebo je tu i varianta kterou si zvolil ty.
Každý na tomto fóru už kolikrát seděl u té své krabice a něco léčil a bylo slyšet jen - *censored*,*censored*,*censored* :D
Linux je o nadšení a trpělivosti. ;)


openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #18 kdy: 21 Ledna 2009, 13:34:06 »
Jo a taky nechápu co jste tímto příspěvkem chtěl docílit. Thread jste založil tak, že vaše problémy s linuxem to neřeší a akorát jste tu podráždil spoustu lidí tím jak srovnáváte windows XP s nejnovějšími verzemi známých distribucí openSUSE a Ubuntu, u kterých by každý normální člověk mohl očekávat nestabilitu, pád, né zrovna 100% chování.

Nedá mi to, ale například možná nevíte, že když se uváděly W98 tak na předváděčce se objevila tzv "modrá smrt". Každý OS nevychází nazačátku své existence mezi uživatele dokonalý.  ;)

A ještě jedna věc. Kdo vám Linux nutí? Zaplatil jste si jej snad? 

PEACE  ;)
Musim se dotycneho zastat...Panove, prectete si to po sobe a zjistite, ze vase vyplody jsou daleko utocnejsi a radikalnejsi, nez ty jeho...Jak vam nekdo sahne na ten vas "posvatnej linux", tak jako by vas bodl srsen! Dyt dotycnej si skutecne jenom sklamane postezoval a myslel, ze to taky patri k debatam na foru...
Sam nemam takove problemy jako on (jenom nas.rani na Suse) a u Linuxu vdecne zustavam, jenze ten vas militantni fanatizmus, kdyz kazdeho odbydete slovy "kdo te nuti?" ,"dyt prece nemusis", "proc to sem pises?" atd je fakt trochu ujetej...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #19 kdy: 21 Ledna 2009, 13:41:11 »
Nechci aby me nekdo premlouval, radil co a jak.
Tak co vlastně chcete tím příspěvkem říct ?
Asi je cela tahle diskuze zbytecna, ale ja jen chtel vyjadrit svou rozmrzelost nad tim kam jsem se za pet let s linuxem dostal.
Je.
Myslel jsem, ze si tu normalne prectu prispevky s normalnim nazorem lidi na problemy linuxu. Ne stupidni narazky na "uzivatelovu blbost".
1) Žádné stupidní narážky na "uživatelovu blbost" nejsou.
2)To, že některý HW není někdy zrovna nejlépe podporovaný ví asi všichni, co Linux používají. Nepotřebují k tomu slavnostně "dospět" po pěti letech jeho používání.

Stále tak nechápu smysl vašeho příspěvku. Chcete přemluvit ostatní, ať se přidají také k návratu na Win ?  :D

retiacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #20 kdy: 21 Ledna 2009, 13:41:35 »
Nevim jestli pisi tak, ze tomu lide nerozumi nebo jste to spatne cetli. Trpelivost jsem jiste s linuxem mel (budem se nadale bavit o notebooku a instalaci na nej), vsak ho par let pouzivam. K nejakemu zlepseni jiste doslo, ano u XP to take trvalo dlouha leta. Jenze u XP je to ted na mem notebooku vse doladeno do finishe coz se o linuxu rici neda. Respektive kdyz jsme na ubuntu foru tak se to neda rici o ubuntu. Ze je informaci po internetu dost? Nepsal jsem snad, ze jsem cetl kde co a 90% uzivatelu psalo ze je to vhodny kousek pro linux? Pokud nekomu nefunguje na pocitaci x veci a presto dale veri v linux tak si jiste zaslouzi obdiv minimalne za trpelivost a chut pomahat necemu co ma (a to i pro me) urcite smysl. Jenze ne kazdy ma cas a chut neustale zkouset a hrat si se systemem. Ano i me to bavilo a urcite jeste budou chvilky kdy si se systemem na jinem pocitaci budu hrat. Ale notebook potrebuji funkcni s jistotou ,ze vse pujde co nejrychleji a nejsnadneji. Zkousim to s xp a verim, ze to pujde. Kruci aspon ty ovladace kdyby stali za neco. S ostatnim bych se snad i porval.

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #21 kdy: 21 Ledna 2009, 13:44:20 »
Musim se dotycneho zastat...Panove, prectete si to po sobe a zjistite, ze vase vyplody jsou daleko utocnejsi a radikalnejsi, nez ty jeho...Jak vam nekdo sahne na ten vas "posvatnej linux", tak jako by vas bodl srsen! Dyt dotycnej si skutecne jenom sklamane postezoval a myslel, ze to taky patri k debatam na foru...
Sam nemam takove problemy jako on (jenom nas.rani na Suse) a u Linuxu vdecne zustavam, jenze ten vas militantni fanatizmus, kdyz kazdeho odbydete slovy "kdo te nuti?" ,"dyt prece nemusis", "proc to sem pises?" atd je fakt trochu ujetej...
Ne, připadá mi že dotyčný lže - po pěti letech používání Linuxu by uživatel takový příspěvek nenapsal.  ;)

retiacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #22 kdy: 21 Ledna 2009, 13:47:45 »
Nechci aby me nekdo premlouval, radil co a jak.
Tak co vlastně chcete tím příspěvkem říct ?
Asi je cela tahle diskuze zbytecna, ale ja jen chtel vyjadrit svou rozmrzelost nad tim kam jsem se za pet let s linuxem dostal.
Je.
Myslel jsem, ze si tu normalne prectu prispevky s normalnim nazorem lidi na problemy linuxu. Ne stupidni narazky na "uzivatelovu blbost".
1) Žádné stupidní narážky na "uživatelovu blbost" nejsou.
2)To, že některý HW není někdy zrovna nejlépe podporovaný ví asi všichni, co Linux používají. Nepotřebují k tomu slavnostně "dospět" po pěti letech jeho používání.

Stále tak nechápu smysl vašeho příspěvku. Chcete přemluvit ostatní, ať se přidají také k návratu na Win ?  :D


Co tim chci rict? Ze jsem dost rozcarovan nad situaci okolo nekterych distribuci a vyvoje kolem nich
Kdyz se ti zda zbytecna tak nemusis odpovidat. Nekdo si rekne nema pravdu nekdo si rekne ano pravdu ma. Pak ale neni zbytecna.
Kdyz neni HW dobre podporovany tak se divim, ze je tak doporucovan. (mluvime-li o notebooku na ktery si stezuji)

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #23 kdy: 21 Ledna 2009, 13:50:24 »
Zajimave vlakno, tak sem napisu taky svuj nazor...
V prve rade bych chtel upozornit, ze kolega co to tady zalozil je zklamany z "potencialu" novych dister linuxu. Na trose kritiky snad neni nic spatneho, teda pokud se pise nekde, kde je kritika povolena. Cenzura a zakaz kritiky je treba na cs zpravodajskych serverech rozsirenejsi, nez pred rokem 1989....
  Kolega ma s temi distry absolutni pravdu, Ubuntu 8.10 je nejhorsi distro Ubuntu co jsem mel moznost vyzkouset na svem laptopu(zacal jsem se 7.04). Absolutni chyba, upgradovat fungujici stabilni system(uz upgrade na Hardyho nebyl zrovna podle mych predstav) na neco jako Intrepid, kde nejde zvuk do te doby, nez se zakaze pulse-audio(u me, jinde jsou problemy treba bezne s grafikou). Kdybych si nekupoval ntb presne na pozadavky linuxu, chipset, wifi, grafika atd, tak nad tim mavnu rukou, ale pokud si koupim ntb specialne kvuli linuxu, aby ho podporoval co nejvic, jsem pak zklamanej z toho, ze mi nove distro misto zkvalitneni systemu nabizi o hodne horsi verzi, nez tu predchozi. Jsem zpatky na Hardym a jsem s nim spokojenej, ale je treba se divat dopredu. Pokud se Ubuntu bude ubirat soucasnym tempem, je treba zmenit distro, protoze jsem si treba ja osobne na linux docela zvyknul a menit za widle ho rozhodne nehodlam. Docela bych uvital otevreni nove kategorie na zpusob "Jine linuxove distribuce", kde by se mohly resit prave problemy typu prechod na jine distro atd. Vim, ze tohle je forum pro xBuntu, ale presto bych to tady uvital... :)

retiacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #24 kdy: 21 Ledna 2009, 13:51:27 »
Musim se dotycneho zastat...Panove, prectete si to po sobe a zjistite, ze vase vyplody jsou daleko utocnejsi a radikalnejsi, nez ty jeho...Jak vam nekdo sahne na ten vas "posvatnej linux", tak jako by vas bodl srsen! Dyt dotycnej si skutecne jenom sklamane postezoval a myslel, ze to taky patri k debatam na foru...
Sam nemam takove problemy jako on (jenom nas.rani na Suse) a u Linuxu vdecne zustavam, jenze ten vas militantni fanatizmus, kdyz kazdeho odbydete slovy "kdo te nuti?" ,"dyt prece nemusis", "proc to sem pises?" atd je fakt trochu ujetej...
Ne, připadá mi že dotyčný lže - po pěti letech používání Linuxu by uživatel takový příspěvek nenapsal.  ;)

Na zaklade toho, ze jsem rozcarovan z linuxu a jeho (ne)posunu za par let jsi vydedukoval, ze lzu? Ne nelzu :) Je to temer na chlup pet let. Od doby co jsem zamestnan :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.