Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?  (Přečteno 28579 krát)

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #25 kdy: 21 Ledna 2009, 13:57:33 »
Na zaklade toho, ze jsem rozcarovan z linuxu a jeho (ne)posunu za par let jsi vydedukoval, ze lzu? Ne nelzu :) Je to temer na chlup pet let. Od doby co jsem zamestnan :)
Ne, na základě toho, že před pěti roky byl Linux někde jinde a nainstalovat a spravovat ho bylo daleko horší než dnes. Uživatele, který pod ním pracuje takovou dobu by nějaká nefunkční "gamesa" vůbec nerozhodila.  :)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #26 kdy: 21 Ledna 2009, 14:03:25 »
4@Nemo7  → ten člověk nanadává na linux jako takový,jde mu o to,že na konkrétním ntb který je už pár let starý dosud nejsou v některých distrech funkčně použitelné ovladače :)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

retiacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #27 kdy: 21 Ledna 2009, 14:09:14 »
4@Nemo7  → ten člověk nanadává na linux jako takový,jde mu o to,že na konkrétním ntb který je už pár let starý dosud nejsou v některých distrech funkčně použitelné ovladače :)

Dekuji - presne tak jsem to myslel. Jenom to asi neumim rici tak jednoduse :)

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #28 kdy: 21 Ledna 2009, 14:15:23 »
4@Nemo7  → ten člověk nanadává na linux jako takový,jde mu o to,že na konkrétním ntb který je už pár let starý dosud nejsou v některých distrech funkčně použitelné ovladače :)

Dekuji - presne tak jsem to myslel. Jenom to asi neumim rici tak jednoduse :)
A registroval jste se také kvůli tomu i na Suse fórum, abyste jim to stejně vytmavil ?  :)
4@airlive → věta uživatele retiacek "A svete div se, vse slo hladce a snadna instalace ovladacu dovedla notebook k uplne funkcnosti." mi připadá jak z brožurky nějakého PR oddělení.  ;D

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #29 kdy: 21 Ledna 2009, 14:25:22 »
4@Nemo7 → ano já ten příspěvek četl a tímto řádkem jen dokladoval,že na winech to jede hned.
                → myslím ,že jsme linuxová komunita a ne ultras nebo hooligans,aby jsme ty ostatní linčovali za to,že mají nebo chtějí            používat něco jiného  :)

Mám čistej Linux bez dualbootu a proto třeba nebudu nadávat ostatním že jsou napůl widláci, kteří dualboot mají ;)
Všechno je jen věc názoru,buďme tolerantní :)
« Poslední změna: 21 Ledna 2009, 14:28:16 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #30 kdy: 21 Ledna 2009, 14:28:06 »
4@Nemo7 → ano já ten příspěvek četl a tímto řádkem jen dokladoval,že na winech to jede hned.
                → myslím ,že jsme linuxová komunita a ne ultras nebo hooligans,aby jsme ty ostatní linčovali za to,že mají nebo chtějí            používat něco jiného  :)

Mám čistej Linux bez dualbootu a proto třeba nebudu nadávat ostatním že jsou napůl widláci  ;)
Všechno je jen věc názoru,buďme tolerantní :)
konecne.. :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

premet

  • Host
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #31 kdy: 21 Ledna 2009, 14:32:14 »
Taky používám Dualboot, protože je to řešení některých problémů, které Linux ne úplně dobře zvládá. V mém případě to jsou naštěstí jen hry, ale nemyslím, že existuje takový případ, kdy je nevyhnutelné přejít na Windows zcela úplně. Je tu ješte otázka ? Udělal uživatel všechno pro to, aby mu to v Linuxu fungovalo ? Tím nemyslím zkoušení různých distribucí, ale taky třeba mohl požádat o pomoc zde  :), nemůže vedět, že problém je neřešitelný.

retiacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #32 kdy: 21 Ledna 2009, 14:45:56 »
Taky používám Dualboot, protože je to řešení některých problémů, které Linux ne úplně dobře zvládá. V mém případě to jsou naštěstí jen hry, ale nemyslím, že existuje takový případ, kdy je nevyhnutelné přejít na Windows zcela úplně. Je tu ješte otázka ? Udělal uživatel všechno pro to, aby mu to v Linuxu fungovalo ? Tím nemyslím zkoušení různých distribucí, ale taky třeba mohl požádat o pomoc zde  :), nemůže vedět, že problém je neřešitelný.

Tak ono to vypada jako krajni reseni, ale pro me to vyresi vic problemu a konec koncu vetsina veci co jsem delal v linuxu jde realizovat (i kdyz pochybuji, ze tak elegantne) i v oknech. Nevim jestli jsem udelal vsechno, ale rozhodne jsem udelal dost. A to nemluvim jen o grafice. Jenze se obavam, ze na to jednak uz nemam cas a jednak uz nemam dostatek znalosti. Troufam si rici, ze s linuxem vcelku umim a ze si rychle zvyknu na niance ruznych distribuci. Netroufal bych si na nejakou administraci serveru, ale jako uzivatel jsem rekneme pokrocilejsi. Ale nektere veci zkratka vyresit neumim. A nez jsem se rozhodl napsat prvni post tak jsem si cele forum a posty o intel gma 950 projel. A to nejenom na tomto foru. Nejsem jediny kdo podobny problem resi. Ackoliv se me zda, ze kdyz jsem notebook kupoval (ne pred peti lety, zacinal jsem se suse na klasickem pocitaci) tak bylo vsude psano jak dobrou ma podporu. Vcetne abclinuxu, kde je zajimave popsana rada notebooku a podpory jejich HW. Snad jsem udelal dost, abych mohl napsat, ze jsem zklaman.

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #33 kdy: 21 Ledna 2009, 14:56:29 »
Snad jsem docela tolerantní(docela se snažím), jenom na tom příspěvku od retiacek mi stále připadá něco divného... U NTB nedal ani typ, nebyl v ničem moc konkrétní, zaregistroval se jenom kvůli tomu, aby si zanadával a nejvíc mu vadilo, že si nezahraje hru - po 5 letech v Linuchu.  :) Navíc nejvíc nadával na Suse a neodpověděl ani, jestli na jejich fóru uživatele také obšťastnil podobným příspěvkem. :) Není se čemu divit, že má takové reakce.

retiacek
Datum registrace:     Dnes v 08:26:18


Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #34 kdy: 21 Ledna 2009, 15:03:48 »
Tak ja sem tedy napisi jeste jednou. Grafika je velky problem nikoliv vsak jediny. Nechci aby me nekdo premlouval, radil co a jak. Ja jak uz jsem psal stale linuxu fandim, ale proste s nim mam problemy. Muj notebook tedy bude nosit XP. Asi je cela tahle diskuze zbytecna, ale ja jen chtel vyjadrit svou rozmrzelost nad tim kam jsem se za pet let s linuxem dostal. Treba je to jen moje chyba. Myslel jsem, ze si tu normalne prectu prispevky s normalnim nazorem lidi na problemy linuxu. Ne stupidni narazky na "uzivatelovu blbost".
Sorry, ale když někdo žije 5 let na linuxu, opravdu v něm něco dělá a nemá ho tam jenom proto, že je to cool, protože to nikdo v okolí nemá, nemůže podle mého názoru ze dne na den přejít na WinXP. Z tvého příspěvku jasně vyplývá, že je to jenom kůli hrám (to, že má ovladač intel grafiky mizerný 3D výkon se při psaní ve writeru nebo při přehrávání videa neprojeví). Problém z kamerou beru pouze jako falešnou záminku, aby ses mohl sám před sebou ospravedlnit. Nikde na fóru jsem nazaregistroval tvůj dotaz ohledně tohoto problému, ani tady ses neobtěžoval napsat model (i když ji člověk zrovna nemá v ruce, dá se lehce zjistit). Ty ses zaregistroval na fórum jenom proto, aby jsi nám tu vyprávěl, jak je linux špatný a jak přecházíš na windows. Dokonce mám slabé podezření, že jseš ten typ, co se objevuje denně v diskuzích na abclinuxu.cz nebo root.cz a píše v diskuzích, že něco tak pitomého jako linux by nikdy nepoužíval.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #35 kdy: 21 Ledna 2009, 15:04:30 »
Intel dokonce má drivery pro Linux ke kartě intel gma 950 ke stažení. Stačí se k nim proklikat...
http://www.intel.com/products/chipsets/gma950/index.htm

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #36 kdy: 21 Ledna 2009, 15:05:51 »
Sorry, ale když někdo žije 5 let na linuxu, opravdu v něm něco dělá a nemá ho tam jenom proto, že je to cool, protože to nikdo v okolí nemá, nemůže podle mého názoru ze dne na den přejít na WinXP. Z tvého příspěvku jasně vyplývá, že je to jenom kůli hrám (to, že má ovladač intel grafiky mizerný 3D výkon se při psaní ve writeru nebo při přehrávání videa neprojeví). Problém z kamerou beru pouze jako falešnou záminku, aby ses mohl sám před sebou ospravedlnit. Nikde na fóru jsem nazaregistroval tvůj dotaz ohledně tohoto problému, ani tady ses neobtěžoval napsat model (i když ji člověk zrovna nemá v ruce, dá se lehce zjistit). Ty ses zaregistroval na fórum jenom proto, aby jsi nám tu vyprávěl, jak je linux špatný a jak přecházíš na windows. Dokonce mám slabé podezření, že jseš ten typ, co se objevuje denně v diskuzích na abclinuxu.cz nebo root.cz a píše v diskuzích, že něco tak pitomého jako linux by nikdy nepoužíval.

Díky, konečně má někdo stejný názor jako já. Proto jsem reagoval také tak ostře. ;)

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #37 kdy: 21 Ledna 2009, 15:12:47 »
Intel dokonce má drivery pro Linux ke kartě intel gma 950 ke stažení. Stačí se k nim proklikat...
http://www.intel.com/products/chipsets/gma950/index.htm
Ahoj všichni, přestaňte prosím štěkat a raději mi poraďte - mám stejnou kartu jako retiacek a sice nehraji žádne 3D střílečky z win ani nativní, ale výkon a funkčnost této grafické karty zaostávají i při přehrávání videa apod., případně si člověk nezahraje ani mini hry jako je tux racer nebo jak se to jmenuje.
Nějak nemohu najít ke stažení ten ovladač na uvedené stránce (ačkoli už jsem ho hledal nejednou). Když sjem se konečně kdysi k něčemu proklikal, nevěděl jsem si rady, co s tím.

Co tedy s tou grafickou kartou, pokud nám oněch 20% nestačí? Stejný kus jsem měl tu čest zkoušet i na windows a opravdu je to ohromný rozdíl (hrál jsem na tom rozehranou hru RF Online a šlo to).
Xubuntu 12.04

premet

  • Host
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #38 kdy: 21 Ledna 2009, 15:18:32 »

Ahoj všichni, přestaňte prosím štěkat a raději mi poraďte - mám stejnou kartu jako retiacek a sice nehraji žádne 3D střílečky z win ani nativní, ale výkon a funkčnost této grafické karty zaostávají i při přehrávání videa apod., případně si člověk nezahraje ani mini hry jako je tux racer nebo jak se to jmenuje.
Zajímavý, měl jsem ješte předchozí model Intel grafiky a hrál sem na tom Tux racer a tady ty hry bez problémů, dokonce mi zvládala rozlišení 1920*1200 u monitoru. U nejnovějších ovladačů verze 2.5.x jsem musel přidat v xorg.conf
Kód: [Vybrat]
Option "AccelMethod" "XAA" a výkon byl úplně jiný, takže možná to je řešení pro starší karty. Jinak co vím tak už je ovladač verze 2.6.0, ale ten sem enzkoušel, protože už nemám kde  ;).

PS: Dole máš linky ke stažení http://lists.freedesktop.org/archives/xorg/2009-January/042537.html

retiacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #39 kdy: 21 Ledna 2009, 15:19:45 »
Dobra tedy...abych kvuli Vam dodal prispevku to co ma mit.
Notebook HP nx7300
instalace od suse 10.0, spokojenost se systemem od verze 11.0. Hry me vadili vzdy a oni se hrat daji nicmene bezi na zlomku vykonu coz jsem zjistil az po instalaci win. Pet len jsem u linuxu ale samozrejme ne u tohoto notebooku. Nejedna se samozrejme jen o hry, ale i o video pri zapnuti kompiz a jine problemy napriklad s wifi atd. Vse az na slabou grafiku vyreseno 11.0. Jenze po prechodu na 11.1 system v haji. Rozhodl jsem se zkusit ubuntu a zacal 8.10. Nespokojenost a grafika nevyresena. Zkusil jsem 8.04 pote co jsem si dohledal, ze 8.10 neni tak uplne idelani zde na foru.Nevyreseno a dokonce mam i jine problemy. Nehlede na to, ze se instalace dvakrat podelala. Proc jsem si vybral tohle forum ani nevim. Myslel jsem ze vsichni tucnaci hrajou na stejnem hristi :D

Kamera je Sony a typ klidne dopisu, ale hledat to v praci nebudu. Pripojena pres firewire a problem byl s prepnutim do out modu kvuli nahravani do pocitace. Napisu opet vic, ale nevim k cemu Vam to bude. Ja tak nejak muzu hledat reseni jen me prekvapilo, ze v oknech to slo hned. Ja jsem ve windows skutecne krom par zakladnich veci temer pet let nedelal. Samozrejme jsem je mel na stolnim PC kvuli manzelce, obcas nekde v praci a mel jsem uplne holou instalaci ve virtualboxu. Na notebook jsem je nainstaloval jak uz jsem psal hlavne na chvilku kvuli kamere. Jenze to vubec nebylo smyslem prispevku. Ja nechtel resit problem, protoze uz na to nemam cas, nervy, chut atd. Chtel jsem jenom ukazat, ze se dle me linux v mnoha smerech vubec neposunul kupredu. A v mnoha smerech dokonce dozadu.

nettezzaumana

  • Host
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #40 kdy: 21 Ledna 2009, 15:29:07 »
hmm. skoda takovehle zkusenosti .. spis mi prijde pitome, ze vyzdvihujes jako hlavni chybu znamy fakt, ze Linux neni uplne vhodna herni platforma ..

Sam pouzivam suse uz docela dlouho a jsem spokojen .. chapu, ze jako jiny typ uzivatele mas patrne jine naroky na svuj operacni system ..
me Linux maximalne vyhovuje neb windows jednoduse neumi to co potrebuju ..

@hase .. njn. zivot je krutej .. skoda ze jsi neinstaloval suse pred tim, nez jsem napsal install guide sem na forum ;)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #41 kdy: 21 Ledna 2009, 15:37:02 »
hmm. skoda takovehle zkusenosti .. spis mi prijde pitome, ze vyzdvihujes jako hlavni chybu znamy fakt, ze Linux neni uplne vhodna herni platforma ..

Sam pouzivam suse uz docela dlouho a jsem spokojen .. chapu, ze jako jiny typ uzivatele mas patrne jine naroky na svuj operacni system ..
me Linux maximalne vyhovuje neb windows jednoduse neumi to co potrebuju ..

@hase .. njn. zivot je krutej .. skoda ze jsi neinstaloval suse pred tim, nez jsem napsal install guide sem na forum ;)

jj pak jsem to nasel...Jenze nac je teda v suse ten vyhlasenej instalator, kdyz se behem te instalace nespojizdni zakladni veci? Nac je tam funkce pridani nesvobodnych ovladacu, kdyz ti to nabidne ovladac s kterym karta maka na 20%? A proc ti jine distro nabidne ovladac lepsi? Proc mi po pridani non free repozitaru system nenabidne ovladac pro wifinu a druhej linux jo? atd atd a za posledni: proc si k uspesne instalaci musis prostudovat install guide od jakehosi Ntz z fora Ubuntu? To ma jako ted vedet kazdej novej uzivatel Suse na svete?
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #42 kdy: 21 Ledna 2009, 16:03:06 »

Ahoj všichni, přestaňte prosím štěkat a raději mi poraďte - mám stejnou kartu jako retiacek a sice nehraji žádne 3D střílečky z win ani nativní, ale výkon a funkčnost této grafické karty zaostávají i při přehrávání videa apod., případně si člověk nezahraje ani mini hry jako je tux racer nebo jak se to jmenuje.
Zajímavý, měl jsem ješte předchozí model Intel grafiky a hrál sem na tom Tux racer a tady ty hry bez problémů, dokonce mi zvládala rozlišení 1920*1200 u monitoru. U nejnovějších ovladačů verze 2.5.x jsem musel přidat v xorg.conf
Kód: [Vybrat]
Option "AccelMethod" "XAA" a výkon byl úplně jiný, takže možná to je řešení pro starší karty. Jinak co vím tak už je ovladač verze 2.6.0, ale ten sem enzkoušel, protože už nemám kde  ;).

PS: Dole máš linky ke stažení http://lists.freedesktop.org/archives/xorg/2009-January/042537.html

Díky Premete:)
Ale obávám se, že právě předchozí model je v pořádku a problémy se balí kolem toho, který jsem nevědomky koupil (v nb), tedy alespoň v linuxu.
Citace
These drivers are intended for use by technical Linux developers.
Sakra, jestli já to doma vůbec zkompiluju nebo co se s tim dělá :D
Xubuntu 12.04

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #43 kdy: 21 Ledna 2009, 16:22:52 »
ja si nemuzu pomoct, ale i prez vsechny chyby je (aspon pro me) mnohem lepsi OS na bazi linuxu. nedavno jsem vyzkousel W7 a preztoze to rychle bootuje, svizne beha a celkem dobre vypada, porad to jsou windows. kdyz v task manageru chci vypnout proces, tak pokud task manager nechce, nevypnu ho. kdyz chci odinstalovat program a wizard nechce, neodinstaluji (a nejde to udelat ani manualne, neb mi nic nerekne kde vsude ma ten program sve soubory). kdyz se po shutdownu pocitac nevypne, musim ho vypnout natvrdo...mohl bych pokracovat, ale uplne si vystacim s tim, ze zustanu u linuxu a windows budu pouzivat jen jako uzivatel, kdyz se to po me bude chtit :)

Edit> nechci nikoho odrazovat od W7, zkuste a mozna budete mit vic stesti nez ja
« Poslední změna: 21 Ledna 2009, 16:43:00 od Marvn »
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

zonaA

  • Host
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #44 kdy: 21 Ledna 2009, 16:24:38 »
5 let na Linuxu?  :D :D :D :D Já jsem tam půl roku, a naučil jsem se toho dost... A že Win 7 svižně běhají??? Teda nevím, jak to všichni zkoušíte, ale mojich 1GB Ram je málo pro MS7, holý systém jede svižně, dejde si tam kompletně office, plno dalšího softu, použivejte aspon týden a uvidíte , že je to jen vista, stejne pomalá, akorát trošku rychlejší boot. >:(
« Poslední změna: 21 Ledna 2009, 16:30:16 od zonaA »

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #45 kdy: 21 Ledna 2009, 16:58:08 »
Stránka pro intel HW

http://intellinuxgraphics.org/install.html           Intel Linux Graphics Driver Installation Guide
http://intellinuxgraphics.org/download.html      Source Code
http://intellinuxgraphics.org/feedback.html       Feedback
http://intellinuxgraphics.org/user.html             Hardware Support Matrix ;)
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

nettezzaumana

  • Host
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #46 kdy: 21 Ledna 2009, 17:27:48 »
@hase .. nesouhlasim .. obstrukce jez popisujes jsou zvlastni .. sam jsi se s nima nesetkal a u 90% lidi Linux (treba suse) opravdu bezi out-of-box ..
to ze si neumis nainstalovat ovladac pac nejsi schopen pouzit google (jinak si to neumim vysvetlit) je tvuj problem ..

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #47 kdy: 21 Ledna 2009, 18:04:02 »
@hase .. nesouhlasim .. obstrukce jez popisujes jsou zvlastni .. sam jsi se s nima nesetkal a u 90% lidi Linux (treba suse) opravdu bezi out-of-box ..
to ze si neumis nainstalovat ovladac pac nejsi schopen pouzit google (jinak si to neumim vysvetlit) je tvuj problem ..
hele, skutecne si nevymejslim a tyhle problemy sem mel - proc bych to sem jinak psal??. s tim ovladacem a google mi zas uz trochu krivdis - na wifi jsem ho nenasel a na grafiku jsem negooglil, pac mezicasem prisli jine problemy (viz prispevek) a ja se na Suse vys.ral..Nac je tam teda ta cubka "spravce nesvobodnych  ovladacu", kdyz mi to nenajde dobrej ovladac ani na jedno zarizeni?? A proc to u jinyho distra funguje? A ze mi to  poradne nedetekuje ani mechaniku...a yast... Nezlob se ale ja sel do Suse jako do vymakanyho distra (taky kvuli tve reklame) a skutecne jsem nepocital s tim, ze si budu muset pred tim cist nejake tve howto, pac ty veci v Suse jednoduse nefunguji...
Pripoustim, ze to neni generalni stav Suse a ze je to specificky problem myho notebooku, na ktery Suse jednoduse nesedlo, ale je to tak.
« Poslední změna: 21 Ledna 2009, 18:45:01 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

wam]Spider007

  • Host
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #48 kdy: 21 Ledna 2009, 18:30:15 »
4@ntz: mam opensuse11.1 s gnome. Co mi vadi?
1. Niekedy (raz denne niekedy aj viac) si zmysli, ze zatuhne...jedine co funguje je hybanie mysi -- verim vsak, ze len treba nieco nastavit, neviem vsak co
2. Trochu hapruje zvuk, ked popri pocuvani robim nieco narocnejsie, co vytazuje disk -- taktiez si myslim, ze je to otazkou nastavenia
3. chyba mi ovladac na grafiku (intel GMA 950) -- mozno som nehladal dokladne
4. repozitare su biedne, nic tam nie je

ak by si mi vedel s niecim poradit, budem rad

co pre suse vravi ako plus:
1. rychlost
2. spotreba ram
3. wifi a siet ide perfektne, internet tiez (na rozdiel od ubuntu, ktore mi net spomalovalo)
4. castokrat je RPM vyhoda, baliky k niektorym programom su dostupne na nete (napriklad Psi 0.12, na ubuntu som ho musel kompilovat)

Jiri Z

  • Host
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #49 kdy: 21 Ledna 2009, 20:05:57 »
Bylo to už řečeno. Člověk musí mít štěstí na HW a je to také srdeční záležitost. Ten, kdo
má Lin. rád, neodejde. Myslím, že ti co odešli se slávou na Win., jsou tu někde za bukem
(někteří). Já jsem vše nainstaloval v pohodě bez pomoci. Když jsem měl malý dotaz na
foru, nikdo neodpověděl. Linuxu nerozumím, vše mě jde a chrochtám si. Neslyšíte nic? Skalním uživatelem jsem se stal, když jsem napsal  ...purge ..enter  a Hardy odpověděl:
nemohu odinstalovat .. xy.. když ho nemáte nainstalován. Začal jsem výt. Neslyšeli jste
nic? Jsem důchodce. 

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.