Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?  (Přečteno 28572 krát)

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #50 kdy: 21 Ledna 2009, 20:51:07 »
Pánové, nějak mě napadá, že celé tohle vlákno je jedna velká balžám (pro později narozené blamáž). Důvody, které mě vedly k tomuto názoru:
1) Myslíte si, že po pěti letech užívání Linuxu by někdo, kdokoli sedl a začal stahovat a instalovat distra dodávaná v časopise jedno za druhým bez nějakého systému?
2) Na tom notebooku vše chodí bez jakýchkoli problémů, alesoň v HH - osobní zkušenost.

Myslím si, že je to někdo, kdo ušetřil na notebooku bez OS, chtěl zkusit štěstí s instalací Linuxu, zjistil, že Linux není Windows, tak zkusil jiný Linux, zjistil, že ani jiný Linux není Windows a tak šel od toho a nainstaloval ta jeho oblíbená XP, kde se vše tváří, že chodí po instalaci, což nezpochybňuji! A potřeboval dát facku na nějakém linuixovém fóru.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

nettezzaumana

  • Host
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #51 kdy: 21 Ledna 2009, 20:52:24 »
4@ntz: mam opensuse11.1 s gnome. Co mi vadi?
1. Niekedy (raz denne niekedy aj viac) si zmysli, ze zatuhne...jedine co funguje je hybanie mysi -- verim vsak, ze len treba nieco nastavit, neviem vsak co
2. Trochu hapruje zvuk, ked popri pocuvani robim nieco narocnejsie, co vytazuje disk -- taktiez si myslim, ze je to otazkou nastavenia
3. chyba mi ovladac na grafiku (intel GMA 950) -- mozno som nehladal dokladne
4. repozitare su biedne, nic tam nie je

ak by si mi vedel s niecim poradit, budem rad

co pre suse vravi ako plus:
1. rychlost
2. spotreba ram
3. wifi a siet ide perfektne, internet tiez (na rozdiel od ubuntu, ktore mi net spomalovalo)
4. castokrat je RPM vyhoda, baliky k niektorym programom su dostupne na nete (napriklad Psi 0.12, na ubuntu som ho musel kompilovat)
.. na repozitare se podivej do threadu, kterej jsem tu nedavno napsal .. nikdy jsem si nevsiml, ze by neco chybelo .. jinak rpmseek.com ;)

retiacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #52 kdy: 21 Ledna 2009, 21:58:44 »
Pánové, nějak mě napadá, že celé tohle vlákno je jedna velká balžám (pro později narozené blamáž). Důvody, které mě vedly k tomuto názoru:
1) Myslíte si, že po pěti letech užívání Linuxu by někdo, kdokoli sedl a začal stahovat a instalovat distra dodávaná v časopise jedno za druhým bez nějakého systému?
2) Na tom notebooku vše chodí bez jakýchkoli problémů, alesoň v HH - osobní zkušenost.

Myslím si, že je to někdo, kdo ušetřil na notebooku bez OS, chtěl zkusit štěstí s instalací Linuxu, zjistil, že Linux není Windows, tak zkusil jiný Linux, zjistil, že ani jiný Linux není Windows a tak šel od toho a nainstaloval ta jeho oblíbená XP, kde se vše tváří, že chodí po instalaci, což nezpochybňuji! A potřeboval dát facku na nějakém linuixovém fóru.

1. Co je to za nesmysl? SuSE 11.1 jsem chtel proste kvuli upgradu z jedenactky. Prusvih. proto jsem zkusil ubuntu, prusvih. Co je na tom divneho.
2. Ze na tom bezi vse bez potizi? Blamaz  ;D  Neni to vubec pravda. Osobni zkusenost.

Ze jsem kupoval notebook bez OS? V praci se na vsem dela s linuxem (unixem). Tam jsem nikdy nemel problem a kdyz jsem koupil notebook tak jsem chtel jen linux. Jenze v praci neresim compiz, video, audio,kameru,hry.... Dual boot pro me neni vhodne reseni. Takze o cem to mluvis?

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #53 kdy: 21 Ledna 2009, 22:50:21 »
Pánové, nějak mě napadá, že celé tohle vlákno je jedna velká balžám (pro později narozené blamáž). Důvody, které mě vedly k tomuto názoru:
1) Myslíte si, že po pěti letech užívání Linuxu by někdo, kdokoli sedl a začal stahovat a instalovat distra dodávaná v časopise jedno za druhým bez nějakého systému?
2) Na tom notebooku vše chodí bez jakýchkoli problémů, alesoň v HH - osobní zkušenost.

Myslím si, že je to někdo, kdo ušetřil na notebooku bez OS, chtěl zkusit štěstí s instalací Linuxu, zjistil, že Linux není Windows, tak zkusil jiný Linux, zjistil, že ani jiný Linux není Windows a tak šel od toho a nainstaloval ta jeho oblíbená XP, kde se vše tváří, že chodí po instalaci, což nezpochybňuji! A potřeboval dát facku na nějakém linuixovém fóru.

1. Co je to za nesmysl? SuSE 11.1 jsem chtel proste kvuli upgradu z jedenactky. Prusvih. proto jsem zkusil ubuntu, prusvih. Co je na tom divneho.
2. Ze na tom bezi vse bez potizi? Blamaz  ;D  Neni to vubec pravda. Osobni zkusenost.

Ze jsem kupoval notebook bez OS? V praci se na vsem dela s linuxem (unixem). Tam jsem nikdy nemel problem a kdyz jsem koupil notebook tak jsem chtel jen linux. Jenze v praci neresim compiz, video, audio,kameru,hry.... Dual boot pro me neni vhodne reseni. Takze o cem to mluvis?

Nechci být nepřátelský ale chtěl bych vidět výkon vaši grafiky ve Vistách v Ultimate se zapnutým Aerem. Takže mi připadá že co se týče compiz versus aero bude na tom určitě lépe s compizem.
Pak je ještě jedna věc. Patrně Vám uniklo že bohužel tyto dvě distra (a vlastně nejen tyto dvě...) mají tu "smůlu" že se snaží zavést mezi uživatele hned 3 velké novinky:
1) novy Xorg, pro který ještě tolik nejsou odladěny ovladače jako u předchozí verze. (bohůžel proprierní ovladače jsou cca o krok pořád pozadu)
2) nový KDE 4.x desktop, který priznejme si to nato že ač je to už číslo 4.1.3 a jak je to unikátní velký projekt, trpí náctiletými neduhami.
3) pulseaudio nový audiosystém, který tím jak se jej snaží distra protlačit mezi uživatele též trpí neduhami.

Já věřím že za půlroku se to všechno změní k lepšímu pulseaudio, KDE4.2, xorg a ovladače budou odladěny a Ubuntu a nebo openSUSE či jiné distro, bude zase ten starý dobrý stabilní out-of-box běhající systém. ;)
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #54 kdy: 22 Ledna 2009, 13:06:34 »
Citace
Proc jsem si vybral tohle forum ani nevim. Myslel jsem ze vsichni tucnaci hrajou na stejnem hristi

Pardon, Vy jste si nevybral tohle forum, abyste řesil problém, ale abyste sdělil, že po pěti letech dete od toho, protože Vám nic nefunguje, jak má. Mě dva roky vše funguje jak má a nemám problém. On je totiž základní rozdíl Windows x Linux v tom, že pokud něco nefunguje v Linuxu, tak to dokážete najít a spoužitím google, příkazu man a různých fór bez problémů vyřešit, pokud něco nefunguje ve Windows, tak je to většinou poměrně solidně zamaskované, že vypadá, že to jakoby funguje a nic se neděje... Tím nechci odsuzovatt Windows, je to prostě jiný přístup.

P.S. U kamery jste měl na 95% problém s právy řešil jsem to s cca dvaceti uživateli tohoto fóra individuálně, je to otázka dvou kliknutí nebo dvou příkazů, ale to se musí nejprve použít vyhledávání, třeba na tomto fóru (stačí zadat 1394 do vyhledávání). Ono totiž v PC snad ani neexistuje standardnější rozhraní než IEE1394, takže s ním nemá prakticky žádný z OS na trhu problém.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

pistacik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #55 kdy: 22 Ledna 2009, 13:19:59 »
1. Co je to za nesmysl? SuSE 11.1 jsem chtel proste kvuli upgradu z jedenactky. Prusvih. proto jsem zkusil ubuntu, prusvih. Co je na tom divneho.
2. Ze na tom bezi vse bez potizi? Blamaz  ;D  Neni to vubec pravda. Osobni zkusenost.

Ja jsem skusil Ubuntu pred neco vic nez rokem. Mam ho doted, uz treti verzi a na tom samem notebooku  ;). Jo a malem jsem zapomel, normalne delam ve widlich, zivim se kodovanim, a Ubuntu mam na hrani  ;D
Dell Latitude E6500, dualboot Win7/UBU10.10

Miki22

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #56 kdy: 22 Ledna 2009, 18:05:24 »
No neviem o co mu ide, ale jak si mozno vsimne, mam doma dokonca dva take stroje.
Ubuntu mam asi dva roky, lebo to bolo prve distro co mi rozbehlo vsetko bez vedsich problemov.
V XP mi dokonca blblo bluetooth a mal som ho problem pouzivat.
Jedina kanera co som nerozbehol, bola jedna profi HD od SONY, ale ta mala problemi aj pod XP.
Vykon som doteraz neriesil. Jedina hra co obcas hram je Warzone a ta bezi rovnako aj na Ubuntu, aj na XP.
Ono nechapem preco tu niekto vypisuje, ze odchadza, ked tu nemal jedinu otazku z problemom.
Netvrdim ze problemi nie su, ale su vedsinou riesitelne ked sa chce.

« Poslední změna: 23 Ledna 2009, 08:08:30 od Miki22 »
HP nx7300; Intel C2D T5500; 2GB RAM; Intel i945                      
PC AMD Athlon 2500+; 2GB RAM; nForce2; GeForce FX5700

Jirina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 126
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #57 kdy: 25 Ledna 2009, 21:41:01 »
Mno já jsem se před Vánocema dostal do podobného stavu. Cca 3 roky jsem používal Debian, pak 1,5 roku Ubuntu (7.04 - 8.10). Pak přišla doba, když už jsem jednak přestal mít čas se s tím sráát a řešit různé drobnosti, druhak jsem koupil nový notebook, jehož potenciál a všechny možnosti neumí v současné době Linux využít. Takže jsem se vrátil zpět k WinXP, Ubuntu mám ve virtualboxu a nic mi nebrání plně využívat jeho výhod.

Shrul bych to asi tak - Ubuntu mě jako studujícímu stačilo, měl jsem čas se v tom vrtat a řešit problémy. Ze studujícího se stal pracující. Volného času již není stejně jako dřív. A také na počítač jako pracovní pomůcku jsou kladené větší nároky. Takže smůla, skončil jsem u Windows.

Problém s ovladačema třetích stran pro Linux se diskutuje na různých fórech velmi často. Problémem jsou hlavně rychle vycházející nové verze kernelu, přičemž každá nová verze obsahuje různé změny. Výrobci hardwaru, kteří by i chtěli ovladače psát, prostě nemají potřebný čas ani kapacitu na to, aby reagovali na každou novou verzi jádra.
« Poslední změna: 25 Ledna 2009, 21:51:15 od Jirina »
Dell Latitude E6400, Ubuntu 13.10 + W8.1

Pavel Půlpán

Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #58 kdy: 25 Ledna 2009, 21:47:59 »
Tak teď jsem rád, že jsem svým způsobem svým pánem. V práci si můžu používat co chci, jak chci, kdy chci. Hlavně že to neovlivňuje efektivitu. Sic jsem jedinej Linuxách na firmě.

S těma driverama, to je celkem těžko rozseknutelné. Ono jaderné drivers API neprochází zas takovými šílenými změnami. ;)

nettezzaumana

  • Host
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #59 kdy: 26 Ledna 2009, 09:24:47 »
vase narky nad tim, ze suse nebezi jsou smesne, pac moje osobni zkusenost je jednak jina, a druhak jsem ja osobne suse nainstaloval a provozuji u nekolika lidi, co do pocitacu skutecne nedelaji a delam to kvuli tomu, ze suse mi jednoduse prijde bezproblemovejsi a lepsi nez ubuntu ..

to ze se par zdejsim llamam (sorry za ten vyraz, ale jak se jinak jmenuje clovek co zna jenom ubuntu a kdyz zkusi jinej linux, tak po tejdnu trapeni, kdy si neni schopen nainstalovat balik pac nezna gugl, vrati z5 ubuntu, na ktere si za predchazejici dekadu jakz takz zvykl ..) nezda nepovazuji za nikterak smerodatne ..


airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #60 kdy: 26 Ledna 2009, 10:44:44 »
Můj názor na openSuSE:
Je to nejlepší distro které jsem měl a to ve smyslu zpracování.Dalo by se to nazvat profi-zpracování.
Pár problémů vždy je a vše se dá řešit.
Momentálně jsem na Debianu a openSuSE mám ve virtuálu.Je to tím,že jsem začal na Ubuntu v Gnome a přechod na KDE mi prostě nešel.Nějak jsem se tam ztrácel v množství nastavení a nabídek které KDE poskytuje a v Gnome jsem na ně nebyl zvyklý.
Závěrem abych tu netapetoval planými řečmi chci říct,že až vychytám KDE tak se na openSuSE vrátím ;)
BTW:určitě ještě letos :)
« Poslední změna: 26 Ledna 2009, 10:47:13 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #61 kdy: 26 Ledna 2009, 11:23:59 »
Ona mi z tohoto vlákna číší ještě jedna věc. Jeho zakladatel chce experimentovat, aniž by na to měl dostatečné znalosti. Moje zkušenost z Linuxem (omlouvám se ntz, pouze s Ubuntu) je taková, že pokud je člověk experimentátor, zkouší instalovat a kompilovat kdejakou kravinu na kterou narazí, protože by to mohla být zajímavá hračka podle prvního odkazu z google, aniž by si zkusil nejprve rozmyslet, co tím vlastně činí... Tak takovému se dříve nebo později systém sesype a on nebude vědět co s tím, dovoluji si upozornit, že zde není rozdíl mezi žádnými OS, sesypou se i WXP (je to asi tak, jako kdybych si někde vyčetl, že olej je dobré chladící médium a tak do chladiče od auta zkusil nalít cvičně olej, co to udělá, no pokazí se to, že :-) a auto budu muset opravit nebo nechat opravit).
Před instalací Linuxu je dle mého názoru ujasnit si jedinou věc - co s počítačem budu dělat a podle toho i nasměrovat svoje myšlení - chci-li experimentovat, je dobré, pokud si hned od začátku uvědomím, že budou problémy a tak k tomu i přistupuji.
Pokud chci OS na práci/používání, je dobré ujasnit si požadavky a pak buď přijít za někým, kdo tomu rozumí a nechat si systém nainstalovat, případně si nechat vysvětlit, že Linux bohužel není cesta - ano i taková je možnost. No a když mám dostatek odvahy, nebojím se vyhledávání, mám čas a chuť, můžu se do toho pustit i já sám. Možná jsem ze "staré školy", ale má cesta k Ubuntu byla taková, že jsem si nejprve opravdu ujasnil požadavky, které systém musí splňovat, tj. co na něm chci dělat - jinými slovy jaké aplikace a jaký HW budu provozovat. Zjistil jsem, že by neměl být neřešitelný problém a pustil jsem se do toho sám, Prvních čtrnáct dnů jsem byl oním experimentátorem, kdy jsem zkoušel a různě si kazil nainstalovaný systém, pak jsem udělal komplet reinstal tak, abych měl vše "čisté" tak, jak potřebuji a světe div se, rok a půl jede bez zaváhání včetně všech updatů a upgradů, doknce provoziji i compiz :-). Uffff, trochu jsem se rozepsal, možná jsem již offtopic, ale celé tohle vlákno mi přijde tak nějak divné.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #62 kdy: 26 Ledna 2009, 11:49:54 »
vase narky nad tim, ze suse nebezi jsou smesne, pac moje osobni zkusenost je jednak jina, a druhak jsem ja osobne suse nainstaloval a provozuji u nekolika lidi, co do pocitacu skutecne nedelaji a delam to kvuli tomu, ze suse mi jednoduse prijde bezproblemovejsi a lepsi nez ubuntu ..

to ze se par zdejsim llamam (sorry za ten vyraz, ale jak se jinak jmenuje clovek co zna jenom ubuntu a kdyz zkusi jinej linux, tak po tejdnu trapeni, kdy si neni schopen nainstalovat balik pac nezna gugl, vrati z5 ubuntu, na ktere si za predchazejici dekadu jakz takz zvykl ..) nezda nepovazuji za nikterak smerodatne ..


Sorry ntz, ale porad se jaksi nevyjadrujes k problemu - Za llamu se ja nezlobim, pac je to pravda..., ale znovu: kdyz je Suse tak dobre, tak proc se musi po instalaci aplikovat ten tvuj navod? Proc neni hnedka pouzitelne? jako Ubuntu? Proc mam hledat ovladace pres Gugl, kdyz je tam SPRAVCE NESVOBODNYCH OVLADACU? A je dobre distro, ktereho SNO mi nenajde dobrej ovladac na mechaniku DVDRW, grafiku, ani wifi??? A  Yast2 nenainstaluje aplikaci i kdyz lze ze se to nainstalilo?? Ale v druhem distru mi to SNO najde bez problemu a vsecko funguje - ktere distro si uzivatel vybere a bude povazovat za lepsi? Osobne si myslim, ze distro u ktereho musis guglit, aby si vubec rozjel zakladni veci, stoji za houno -. ale tot pouze muj nazor.
« Poslední změna: 26 Ledna 2009, 11:52:30 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #63 kdy: 26 Ledna 2009, 12:00:45 »
4@hase → máš pravdu s Yastem,ten se moc nepovedl,ale stejně v Ubuntu instaluješ přes apt a v openSuSE je vynikající věc Zypper.A pokud člověk nezná programy tak si je stejně přečte v Synapticu/Yastu a nainstaluje v konzoli ;)
Vyřeší to tak i závislosti,které obzvlášť bývají protivné na řešení.Klikat je v Synapticu/Yastu je holé neštěstí :)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #64 kdy: 26 Ledna 2009, 12:13:03 »
4@hase → máš pravdu s Yastem,ten se moc nepovedl,ale stejně v Ubuntu instaluješ přes apt a v openSuSE je vynikající věc Zypper.A pokud člověk nezná programy tak si je stejně přečte v Synapticu/Yastu a nainstaluje v konzoli ;)
Vyřeší to tak i závislosti,které obzvlášť bývají protivné na řešení.Klikat je v Synapticu/Yastu je holé neštěstí :)
pokud se bavime o terminalovych aplikacich apt/zypper, tak mas jiste pravdu - ale to jsem snad nemusel instalovat uzivatelsky prijemne distro plne vybavene klikatkama, ale rovnou tam slehnout gentoo anebo slackware. No ale pokud u nejakeho distra nefunguje hlavni GUI konfigurator (sam rikas, ze se Yast nepovedl..), nefunguje spravce nesvobodnych ovladacu a za 3. nefunguje poradne ani graficke prostredi (KDE4.1), tak snad nemuzeme oznacit takove distro za dobre - dokonce za vynikajici...
Jinak se Synapticem osobne zadny problem nemam a rozhodne to neni "nestesti" - To jsem si musel dat Suse, abych pricichnul k nestesti jmenem Yast.
« Poslední změna: 26 Ledna 2009, 12:44:19 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #65 kdy: 26 Ledna 2009, 12:24:16 »
4@hase→ je to taky trochu o železe,ale do této debaty bych se nepouštěl.Já používal KDE 3.5x a bylo perfektní  ;)
          → na KDE 4 tu mám něco k přečtení :
          → http://www.root.cz/zpravicky/linus-presel-na-gnome/
          → prosím : no flame :)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

nettezzaumana

  • Host
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #66 kdy: 26 Ledna 2009, 12:30:10 »
@hase :: NE !! vetsina dister je na tom jeste mnohem hur .. nez Ubuntu .. Jen malokdo podsouva do systemu nebo repozitaru proprietalni software !!

jake budes mit prostredi si lze vybrat !! muzes si dat v suse kde3 !!

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #67 kdy: 26 Ledna 2009, 12:38:50 »
@hase :: NE !! vetsina dister je na tom jeste mnohem hur .. nez Ubuntu .. Jen malokdo podsouva do systemu nebo repozitaru proprietalni software !!

jake budes mit prostredi si lze vybrat !! muzes si dat v suse kde3 !!
To jiste - to muzes...Ale proc teda dali do toho "kvalitniho" distra KDE 4.1 jako default??? Nevim jestli tomu spravne rozumim, ale mam za to, ze spravce nesvobodnych ovladacu pracuje s non-free repozitarama. Takze kdyz si povolis non-free, tak by ti snad ten spravce mel nabidnout stejne dobrej ovladac, jako spravce jineho distra, ne?? To jeste nemluvim o detekci - proc 2 distra s rovnakym jadrem detekuji HW uplne odlisne - resp. jedno ho nedetekuje vubec a druhy kompletne a dobre...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

nettezzaumana

  • Host
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #68 kdy: 26 Ledna 2009, 13:25:25 »
@hase .. hm. ty vis, ze te mam semtam i docela rad, ale v tuhle chvili te povazuju opravdu za skudce a lenocha, kterej Linuxu (resp. projektum) akorat skodi ..

a) pokud je neco spatne, reportuj bugy
b) pokud jsi tak linej, ze se ti nechce hnout ani prsten, tak alespon nepomlouvej a pouzivej to na co jsi zvyklej

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #69 kdy: 26 Ledna 2009, 14:00:08 »
@hase .. hm. ty vis, ze te mam semtam i docela rad, ale v tuhle chvili te povazuju opravdu za skudce a lenocha, kterej Linuxu (resp. projektum) akorat skodi ..

a) pokud je neco spatne, reportuj bugy
b) pokud jsi tak linej, ze se ti nechce hnout ani prsten, tak alespon nepomlouvej a pouzivej to na co jsi zvyklej
;D Zum Woll. Prozradim ti, ze bych mozna nebyl az tak vytrvalej ve svych tvrzenich, kdybys ty nedelal tomu Suse takovou ohnivou reklamu ala " budete mit sikovne distro se zelenym chameleonem" - diky tomu jsem ho zkusil taky ja...Su asi jak dechari - ti se za boha nenauci hrat z jineho kila, nez F, Es a B...alespon vetsina.  Ale uz stacilo - zakopavam sekyru :D 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

wam]Spider007

  • Host
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #70 kdy: 26 Ledna 2009, 16:19:36 »
mas suse 11 alebo 11.1?

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #71 kdy: 28 Ledna 2009, 18:31:35 »
No openSuSE som skúsil. Mne nesedí proste to KDE či už 3.5 či 4.x. Yast tak isto, ale s detekciou hardwaru som problém nemal. A dokonca sa mi to KDE aj po vizuálnej stránke páčilo. Ale zvyk je železná košeľa a pre mňa je Gnome najprijatelnejšie (aj keď vzhľadovo za KDE predsa len zaostáva). A to, čo sa tu riešilo pôvodne: 5 rokov je fakt veľa, aby ste dokázali pochopiť ako to tu chodí. Intelácke karty sú naprd (hlavne ich podpora v najnovších distrách). Ja som vyskúšal toho myslím že dosť, od Ubuntu cez Fedoru, openSuSE, Mepis, AntiX a nakoniec som zakotvil pri Debiane. A prečo? Lebo stále si myslím, že Debian sa nikam neženie. Nie tu to najnovšie, ale zato mne funguje viac menej všetko bez problémov (samozrejme niečo sa vždy nájde).
8 rokov som používal Windows a moje dôvody prečo by som sa už k nemu nevrátil sú jasné. Ak si niekto ako zakladateľ tohto tématu myslí, že vo Windowse (XP, VISTA, 7) pôjde všetko! dobre alebo k jeho spokojnosti tak mu po tých jeho 5 rokov používania Linuxu poprajem len jedno: veľa šťastia a trpezlivosti. Lebo ono ak s niečím chcete byť spokojný musíte tomu venovať čas a mať na to chuť.

pivik

  • Host
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #72 kdy: 30 Ledna 2009, 21:11:41 »
ad integrovaná grafika Intel -  mám integrovanou grafiku intel 915 na Dellu (dektop) a naopak jsem s ní měl problémy do vydání 8.04. Od 8.04 jede naprosto bez problémů.

ad OpenSuse - vyzkoušel jsem ho několikrát a nikdy mi s mým hadwarem nefungovalo tak dobře jako Ubuntu.

roseti

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #73 kdy: 06 Února 2009, 22:59:54 »
zdravim. jsem uživatelem linuxu skoro rok. mám ho na notebooku umax již 2 roky starém. dříve jsem používal windows a ze spousty důvodů jsem chtěl přejít na linux. bránilo mi v tom jen nemožnost použití autocadu. teprve až když jsem byl pomocí virtualboxu a v něm ve windowsech rozejít autocad, tak jsem plně přešel na linux. jednim z hlavních důvodů. proč nechci windows je, že si ho nechci kupovat a nechci přitom žít s nelegálním zavirovaným systémem. Po přechodu na linux jsem řešil spoustu problémů co se týká zvuku, externího monitoru, tiskárny, skeneru, připojení po síti ke školním adresářům apod. pokud bych měl zhodnotit přívětivost linuxu po stránce nastavení těchto věcí, tak v tomhle linux těžce, ale opravdu velice těžce zaostává. a myslím si, že v tomto linux zatím nesměřuje k lepšímu. místo toho se dělají nový kde a podobný nesmysly, ale uživatelský komfort při nastavení těch nejzákladnějších věcí, které lidi potřebují nejčastěji, je pořád stejně nepříjemný. než sem se v linuxu trochu naučil něco dělat aniž bych si systém poškozoval neustálým mým štrachání všude možně, tak jsem si přeinstalovával počítač nejméně 4x a už mě váížně nebaví neustále konfigurovat tiskárnu, na kterou nejsou ovladače, neustále konfigurovat mojí šestikanálovou kartu kdykoliv potřebujju mikrofon do skajpu nebo opět chci poslouchat pětikanálově, neustále řešit , že monitor notebooku je zapnutý i když je zapnutý externí monitor.... zvuk jsem vyřešil rozdvojkou, monitor notebooku nechávám svítit...ať si svítí když chce, ovladače tiskárny už neřešim, nainstaloval sem si turboprint a tisku v náhledovým režimu tisku. Tomu člověku se nedivim, že z linuxu utekl. já v linuxu zůstanu, protože svoje průblémy jsem +- vyřešil a budu čekat až někoho napadne řeštit věci, které uživatel potřebuje a třeba se jednou dožkám. představa, že bych musel používat zase windows je pro mě zatím natolik hrozná, že radši budu poslouchat zvuk 2xstereo.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Pet let s linuxem a navrat k windows - proc?
« Odpověď #74 kdy: 06 Února 2009, 23:17:41 »
zdravim. jsem uživatelem linuxu skoro rok. mám ho na notebooku umax již 2 roky starém. dříve jsem používal windows a ze spousty důvodů jsem chtěl přejít na linux. bránilo mi v tom jen nemožnost použití autocadu. teprve až když jsem byl pomocí virtualboxu a v něm ve windowsech rozejít autocad, tak jsem plně přešel na linux. jednim z hlavních důvodů. proč nechci windows je, že si ho nechci kupovat a nechci přitom žít s nelegálním zavirovaným systémem. Po přechodu na linux jsem řešil spoustu problémů co se týká zvuku, externího monitoru, tiskárny, skeneru, připojení po síti ke školním adresářům apod. pokud bych měl zhodnotit přívětivost linuxu po stránce nastavení těchto věcí, tak v tomhle linux těžce, ale opravdu velice těžce zaostává. a myslím si, že v tomto linux zatím nesměřuje k lepšímu. místo toho se dělají nový kde a podobný nesmysly, ale uživatelský komfort při nastavení těch nejzákladnějších věcí, které lidi potřebují nejčastěji, je pořád stejně nepříjemný. než sem se v linuxu trochu naučil něco dělat aniž bych si systém poškozoval neustálým mým štrachání všude možně, tak jsem si přeinstalovával počítač nejméně 4x a už mě váížně nebaví neustále konfigurovat tiskárnu, na kterou nejsou ovladače, neustále konfigurovat mojí šestikanálovou kartu kdykoliv potřebujju mikrofon do skajpu nebo opět chci poslouchat pětikanálově, neustále řešit , že monitor notebooku je zapnutý i když je zapnutý externí monitor.... zvuk jsem vyřešil rozdvojkou, monitor notebooku nechávám svítit...ať si svítí když chce, ovladače tiskárny už neřešim, nainstaloval sem si turboprint a tisku v náhledovým režimu tisku. Tomu člověku se nedivim, že z linuxu utekl. já v linuxu zůstanu, protože svoje průblémy jsem +- vyřešil a budu čekat až někoho napadne řeštit věci, které uživatel potřebuje a třeba se jednou dožkám. představa, že bych musel používat zase windows je pro mě zatím natolik hrozná, že radši budu poslouchat zvuk 2xstereo.
To máš těžko, na světě existují desítky tisíc kusů hardwaru. Chtít po Linuxu, aby je všechny bezvadně podporoval, aniž by jejich výrobci dodávali ovladače, je dost utopistické. Já kupuju hardware podle toho, jak funguje v Linuxu. Ano, jsem trochu omezený ve výběru, ale výběr je pořád dost slušný. Na notebooku nemám vůbec žádný problém, s ničím. Tiskárnu jsem zapojil a do minuty jsem mohl tisknout, aniž bych cokoliv musel dělat. A tak to mám s většinou věcí. Pravda ale je, že dřív jsem se s hardwarem taky pral, to bylo v době, kdy jsem na Linux přešel a tudíž jsem měl libovolný hardware bez ohledu na funkčnost v Linuxu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.