Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu..nejde heslo  (Přečteno 1351 krát)

linux_user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Kubuntu..nejde heslo
« kdy: 26 Ledna 2009, 13:33:17 »
Mam problem s os kubuntu, vcera bylo jeste vse v poradku,ale kdyz dnes zapnu pc,naběhne tabulka s loginem a heslem a ja zadam heslo,tak problikne cerna obrazovka a chce to heslo znovu!!Takze se nemuzu dostat dal nez k login tabulce..Jo a nepíse to ani ze je spatne heslo,protoze samozdrejme neni,zadavam je spravne,ale nic se nestane.!!Stalo se to nekumu??

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Kubuntu..nejde heslo
« Odpověď #1 kdy: 26 Ledna 2009, 13:37:33 »
Určo vám došlo místo na disku /. Nalogujte se do konsole, dodejte výpisy. Pro kontrolu:

Citace
df -h

pro uvolnění místa např.:
Citace
sudo aptitude clean

možno opět pro kontrolu:
Citace
df -h

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

linux_user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Kubuntu..nejde heslo
« Odpověď #2 kdy: 26 Ledna 2009, 14:07:50 »
tak to nepomohlo..zkousel jsem i odstranit z disku na kterym mam nainstalovany kubuntu par mega..asi 700 a ted tam mam 2GB volny,ale dela to furt..Jinak instaloval jsem kubuntu pomocí Wubi,ale to s tim asi nesouvisi..

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Kubuntu..nejde heslo
« Odpověď #3 kdy: 26 Ledna 2009, 14:08:58 »
zkus se přepnout do konzole pomocí CTRL + F1 a přihlásit se tam, co to udělá...

linux_user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Kubuntu..nejde heslo
« Odpověď #4 kdy: 26 Ledna 2009, 14:40:48 »
zkus se přepnout do konzole pomocí CTRL + F1 a přihlásit se tam, co to udělá...

ctrl+F1 nefunguje,ale tedkon kdyz zadam heslo tak mmi to napise: Xsession: unable to lauch failsafe X session --- x-terminal-emulator not found; aborting. A to se mi moc nelibi ??? Myslim,ze to je temi prikazi od Millhause..

jinak kdyz skusim prejit do konsole pomoci menu->console login tak prihlaseni normalne slape...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Kubuntu..nejde heslo
« Odpověď #5 kdy: 26 Ledna 2009, 14:51:08 »
zkus se přepnout do konzole pomocí CTRL + F1 a přihlásit se tam, co to udělá...

ctrl+F1 nefunguje,ale tedkon kdyz zadam heslo tak mmi to napise: Xsession: unable to lauch failsafe X session --- x-terminal-emulator not found; aborting. A to se mi moc nelibi ??? Myslim,ze to je temi prikazi od Millhause..

jinak kdyz skusim prejit do konsole pomoci menu->console login tak prihlaseni normalne slape...

Za prvé, myslet, neznamená něco vědět... Za druhé se píšu s -o- po m a za třetí dodejte ty výpisy, posoudit to dokážeme líp. Za čtvrté, má to být CTRL+ALT+F1, přihlašte se a případnou hlášku sem.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

linux_user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Kubuntu..nejde heslo
« Odpověď #6 kdy: 26 Ledna 2009, 15:09:05 »
zkus se přepnout do konzole pomocí CTRL + F1 a přihlásit se tam, co to udělá...

ctrl+F1 nefunguje,ale tedkon kdyz zadam heslo tak mmi to napise: Xsession: unable to lauch failsafe X session --- x-terminal-emulator not found; aborting. A to se mi moc nelibi ??? Myslim,ze to je temi prikazi od Millhause..

jinak kdyz skusim prejit do konsole pomoci menu->console login tak prihlaseni normalne slape...

Za prvé, myslet, neznamená něco vědět... Za druhé se píšu s -o- po m a za třetí dodejte ty výpisy, posoudit to dokážeme líp. Za čtvrté, má to být CTRL+ALT+F1, přihlašte se a případnou hlášku sem.

Ou, ted znite nastvane, urcite sem vas nechtel nicim obvinovat a vim, ze to dokazete posoudit lup. Jo a pardon za ten skomolenej nick.

Tak a ted k tem vypisum:
Kód: [Vybrat]
df -h/host/ubuntu/disks/root.disk                   3,5G  2,9G  457M   87%  /
tmpfs                     505M    0    505M     0%   /libery/init/rw
varrun                    505M   84k  505M     1%  /var/run
varlock                   505M    0    505M     0%  /var/lock
udev                      505M    2.8M  502M   1% /dev
tmpfs                     505M    0       505M   0%   /dev/shm
/dev/sda5                68G     66G     1,9G   98%  /host
lrm                        505M     2M      503M   1%   /lib/modules/2.6.27-9-generic/volatile

Kód: [Vybrat]
sudo aptitude clean
Kód: [Vybrat]
df -h/uplne stejne jako predtim!

no a ted kdyz pc restartuju a zadam heslo normalne do tabulky tak nabehne ta hlaska
Kód: [Vybrat]
Xsession: unable to lauch failsafe X session --- x-terminal-emulator not found; aborting.
« Poslední změna: 26 Ledna 2009, 15:57:55 od xhonza »

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Kubuntu..nejde heslo
« Odpověď #7 kdy: 27 Ledna 2009, 08:47:08 »
Zadal jsem onu hlášku do strejdy Googla a vyskočilo např.: bug. Moc s tím ale neporadím.

PS: místa máte dost. ;)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

linux_user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Kubuntu..nejde heslo
« Odpověď #8 kdy: 27 Ledna 2009, 13:31:54 »
Zadal jsem onu hlášku do strejdy Googla a vyskočilo např.: bug. Moc s tím ale neporadím.

PS: místa máte dost. ;)

No nic, takze kubuntu bude muset ze stolniho PC pryc,uz jsem si ho ale nahral na NB a tam doufam, ze uz to bude OK! Diky.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.