Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jak nastavit klávesový zkratky?  (Přečteno 1814 krát)

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
jak nastavit klávesový zkratky?
« kdy: 11 Ledna 2009, 15:00:53 »
zdravim. mam kubuntu 8.10 x64 a chtěl sem si nastavit klávesový zkratky jako sem to měl dřív (musel sem reinstalovat systém) a mam tu pár problémů. media ovládám (ovládal sem) přes dotykovej panel (Aspire 6935g). dřív fungovalo všechno dobře ale nějak mi to teď nejede....když nastavuju zkratky v amaroku tak klasicky se mi napíše například XF86AudioPlay, XF86AudioNext atd. ale problém je v tom že mi to označí stejnym názvem snížení hlasitosti i stop ale v amaroku mi to funguje regulérně takže mi to nevadí ale i tak je lepší to mít označený správně jako dřív.
další problém je v tom že některé zadan= zkratky fungují pouze když je zadám do globálních zkratek amaroku a některý když je zadám jneom do zkratek amaroku a s tím je problém. abych mohl používat klávesu na předchozí stopu tak jí musim zadat do zkratek amaroku ale tam je jenom pro následující takže nevim jak to tam zadat.
a další problém je v tom že ať je tam zadám kdekoli tak všechny krom zmíněných fungujou v amaroku ale jakmile sem v jinym okně tak funguje jenom play, mute, a ovládání zvuku a to je asi vše.
tak jestli nevíte někdo jak donastavit zbytek tlačítek a jak donutit všechny aby regulérně fungovali v celém systému bez ohledu na to v jakym sem okně stejně jako dřív? pokud by mi někdo pomohl to zprovoznit tak bych vám byl moc  vděčný.... předem díky

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: jak nastavit klávesový zkratky?
« Odpověď #1 kdy: 11 Ledna 2009, 16:02:53 »
moc to nechapu, ale play/pause next, prev jsou v globalnich zkratkach, pokud je chces pouizvat i mimo program. (mozna ti kolidujou s tema "lokalnima")
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re: jak nastavit klávesový zkratky?
« Odpověď #2 kdy: 11 Ledna 2009, 16:06:16 »
můžeš mi napsat kde to nastavit? já mezitim ty zkratky vymažu úplně všude a pak je dám jenom tam kam mi řekneš

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: jak nastavit klávesový zkratky?
« Odpověď #3 kdy: 11 Ledna 2009, 16:09:02 »
Settings -> Configure Global Shortcuts (v Amaroku)
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

col_boggy

  • Host
Re: jak nastavit klávesový zkratky?
« Odpověď #4 kdy: 11 Ledna 2009, 16:10:24 »
[deleted]nonsense[/deleted]
« Poslední změna: 11 Ledna 2009, 20:20:02 od wingman »

nettezzaumana

  • Host
Re: jak nastavit klávesový zkratky?
« Odpověď #5 kdy: 11 Ledna 2009, 16:16:59 »
..Aneb UTFG.
.. eh .. hochu .. uznavam, ze toto je ma oblibena zkratka, nicmene musim ti pripomenout, abys ji pouzival s rozmyslem, neb tato zkratka se pouziva v pripade ostetntativni lenosti a stupidity na strane tazajiciho, ne v pripada, ze neznas odpoved na jeho otazku ale presto bys rad nejak prispel do threadu ;)

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: jak nastavit klávesový zkratky?
« Odpověď #6 kdy: 11 Ledna 2009, 16:49:14 »
.. eh .. hochu .. uznavam, ze toto je ma oblibena zkratka, nicmene musim ti pripomenout, abys ji pouzival s rozmyslem, neb tato zkratka se pouziva v pripade ostetntativni lenosti a stupidity na strane tazajiciho, ne v pripada, ze neznas odpoved na jeho otazku ale presto bys rad nejak prispel do threadu ;)
Tak toto si davam do bookmarkov, urcite sa to niekedy zide  ;)
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re: jak nastavit klávesový zkratky?
« Odpověď #7 kdy: 11 Ledna 2009, 17:18:48 »
tak sem to všude smázl kde sem to dával a pak se m to nastavil jenom v tom tom amaroku v tech globálních zkratkách a nic...v jiných oknech nefunguje posun skladeb vpřed i vzad a stop a nově nejde ovládání hlasitosti...a když sem v okně amaroku tak nastal problém s tim stejnym názvem zeslabování a stop tlačítek. dříve sem měl u stop tlačítka stop a teď má stejnej název jako tlačítko na vol down. nevíte jak to změnit aby to mělo každý svůj název jako dřív? takže výsledek je že nefunguje skoro nic a když už něco funguje tak špatně...by mě zajímalo kde se stala chyba protože dříve to šlo úplně v poho a teď po znovu reinstalu už to nejde...

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re: jak nastavit klávesový zkratky?
« Odpověď #8 kdy: 17 Ledna 2009, 09:28:17 »
vážně nikdo nevíte jak by se to dalo opravit? jestli to jde někde přejmenovat bo neco? sem zoufalej. prosím pomožte

col_boggy

  • Host
Re: jak nastavit klávesový zkratky?
« Odpověď #9 kdy: 17 Ledna 2009, 10:23:21 »
Tady bys nic nenašel? Jsou tam nějaké dodatečné aplikace, nevím, jestli to bude přesně ono (Amarok scripts)..
http://kde-apps.org/index.php?xcontentmode=220x221x56x57&PHPSESSID=6ece36cb0109f1342f838a55be05f27e

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re: jak nastavit klávesový zkratky?
« Odpověď #10 kdy: 19 Ledna 2009, 19:37:01 »
problém je v tom že mi to nenadetekuje i v systému takže scripty pro amarok asi nemaj cenu:( ale nějak nechápu proč to nejde když před tim to šlo úplně skvěle:( když sem nainstaloval sistém znova tak sem koukal že je to tam zadaný dobře ale nereaguje a když to tam chci znovu nadefinova  tak to tam označuje stejně jako to snížění hlasitosti... tak nevim v čem je problém...hlavně nechápu proč to nejde a při tom to dřív šlo...a nepomáhá ani reinstall...prostě jestli někdo tohle vyřeší tak mu platim pivo....

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re: jak nastavit klávesový zkratky?
« Odpověď #11 kdy: 30 Ledna 2009, 13:04:52 »
zdravim. stále sem to neviřešil tak sem se chtěl zeptat jestli vás něco nenapadá? mě napadlo zaeditovat nějakej config...stejně jako když edituju zvukovku tak zaeditovat config k tomu ovládání ale nevim kde a v jakym souboru to hledat. tak sem se chtěl zeptat jestli nevíte v jakym souboru by to mohlo bejt uložený, jakej mam zaeditovat? beru jakejkoli nápad. předem díky

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re: jak nastavit klávesový zkratky?
« Odpověď #12 kdy: 30 Ledna 2009, 20:09:32 »
tak sem zjistil že v buntu 8.04 to jede úplně krásně:) ale vůbec mi tam nefunguje ethernet ani wifi ani pomocí madwifi takže pro mě nepoužitelný. nevíte jestli se dá zeditovat nějakej config pro to zařízení?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.