Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: instalace ubuntu na asus X71TL  (Přečteno 3408 krát)

plisna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
instalace ubuntu na asus X71TL
« kdy: 22 Prosince 2008, 12:42:25 »
ahoj, rad bych pozadal nektere zkusenejsi o radu. snazim se nainstalovat ubuntu hh na notebook asus x71tl, ale nedari se mi. pokud rozbehnu live cd a zvolim ukazku nebo instalaci, tak se me po chvili objevi cerna obrazovka s kurzorem v levem hornim rohu a dal nic. pokud zkusim nastartovat s "nolapic", tak se mi zrejme ubuntu spusti, ale nanabehne graficke rozhrani, jen v konzole radek "ubuntu@ubuntu:~$". neporadil by nekdo, jak ubuntu nainstalovat? predpokladam, ze by se instalace mela dat spustit i nejakym prikazem, bohuzel vsak nevim, jaky pouzit. predem diky za vsechny rady.

nettezzaumana

  • Host
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #1 kdy: 22 Prosince 2008, 12:57:56 »
vypada to, ze ti pouze nejde xserver jak ma .. zkus vybrat pred bootem z cd neco jako safe graphic mode (nebo co to tam je), aby se ti pouzil driver vesa pro zobrazeni .. svoji kartu si potom nakonfigurujes pozdeji z nainstalovaneho systemu ..

plisna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #2 kdy: 22 Prosince 2008, 13:14:09 »
no prave to je ten problem, i kdyz zvolim volbu "safe graphic mode", tak se mi vubec nezobrazi graficky pruvodce instalaci - pouze prikazova radka, jak jsem popisoval v predchozim prispevku

plisna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #3 kdy: 23 Prosince 2008, 11:18:05 »
skutecne nikdo nevi, jak na to? zkousel jsem nainstalovat ubuntu z windows jako normalni aplikaci bez deleni disku, ale pri restartu se me vubec neobjevi seznam, ze ktereho bych mohl nechat ubuntu nabootovat. neexistuje treba v biosu nejake nastaveni, ktere by znemoznovalo instalaci jineho os nez win vista?

JohnyN

  • Host
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #4 kdy: 23 Prosince 2008, 16:08:33 »
Stále ste neuviedli grafiku, ktorú v NB máte  ;)

plisna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #5 kdy: 24 Prosince 2008, 11:01:36 »
grafika je ATi Radeon HD 3470, snad to pomuze


plisna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #7 kdy: 24 Ledna 2009, 13:12:43 »
dekuji za odkazy, zkousel jsem si je projit, ale abych rekl pravdu, jsem linuxovy zacatecnik a moc nerozumim tomu, jak dane bugy opravit, zrejme se jedna o instalaci ovladacu ke grafice. nemohl by me to nekdo zkusit polopaticky vysvetlit a popsal alespon zakladni kroky, ktere musim udelat, abych ubuntu nainstaloval? omlouvam se za to, ze zadam polopaticke vysvetleni a predem dekuji za vasi snahu.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #8 kdy: 24 Ledna 2009, 13:29:06 »
Pokud ti najede jen tahle hláška : Ubuntu 8.10 user-desktop tty1
                                                  user-desktop login:

tak 1) napiš jméno a pak heslo (entr)
      2)musí se nastavi X server
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg (entr)
      3)zvol autodetekci   (nebo ručně viz:bod č.:4)
      4)ručně : grafická karta a) ati - ati
                                         b) nvidia- nv
                                         c) pro jiné karty- vesa
      5)další nastavení nech tak
      6)nebo si tam můžeš změnit obnovovací frekvenci monitoru (pokud ho znáš)
      7)restartuj příkazem
Kód: [Vybrat]
sudo reboot     8)pokud to selže udělej to celé znovu a a nastav gr.kartu vesa bez ohledu jakou máš a restart příkazem
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

plisna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #9 kdy: 25 Ledna 2009, 16:04:09 »
pokusim se popsat, k cemu jsem se dostal:

nabootoval jsem z livecd, s volbou nolapic (bez nolapic se po uvodnim menu objevi jen cerna obrazovka) jsem zvolil moznost "vyzkouset system bez instalace" a dostal jsem se do stavu na obrazku: .

posleze prikazem
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg jsem spustil konfiguraci xserveru, ovsem v poslednim prispevku uzivatel airlive popisuje, ze bych zde mel nastavit bud rucne nebo automaticky typ graficke karty. bohuzel v mem pripade se mne konfigurator taze na typ klavesnice, nikoliv vsak na typ grafiky, takze predpokladam, ze je zde nekde zakopany pes. obrazky popisuji vsechny obrazovky konfiguratoru, ktere jsem prosel. treba nekdo zkuseny bude vedet, co s tim. predem diky za rady!










plisna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #10 kdy: 27 Ledna 2009, 19:46:25 »
skutecne nikdo nema zadny napad, jak se hnout z teto situace?

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #11 kdy: 27 Ledna 2009, 20:00:53 »
mozna bys mohl zkusit hned u te prvni otazky (s tim framebufferem ) odpovedet "no" - jestli jsem to totiz dobre pochopil, tak odpovedi "yes" rikas, ze od cekas jen uplne zakladni funkcnost (kterou mas vlastne uz ted)

(jestli kecam blbosti, tak me nekdo opravte, tentokrat je podstatne vetsi sance, ze se mylim nez obvykle)
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

JohnyN

  • Host
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #12 kdy: 27 Ledna 2009, 21:02:08 »
mozna bys mohl zkusit hned u te prvni otazky (s tim framebufferem ) odpovedet "no" - jestli jsem to totiz dobre pochopil, tak odpovedi "yes" rikas, ze od cekas jen uplne zakladni funkcnost (kterou mas vlastne uz ted)

(jestli kecam blbosti, tak me nekdo opravte, tentokrat je podstatne vetsi sance, ze se mylim nez obvykle)

S pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou môžem povedať, že toto mu nepomôže.
BTW skúšali ste riešenie z toho prvého odkazu na ubuntuforums.org?
Citace
I solved the problem, it's about memory management. Before boot, adding
Code:

mem=2900M


Pred nabootovaním pc sa zobrazí GRUB loader, ak nie, tak stlačte pri bootovaní ESC. Potom vyberte voľbu Ubuntu 8.10 a stlačte e ako edit. Na koniec riadku dopíšte mem=2900M.

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #13 kdy: 27 Ledna 2009, 22:13:13 »
A co zkusit alternateCD? Pokud to dobře chápu, nejde Ti systém nainstalovat a uvedené rady se aplikují až po instalaci...

JohnyN

  • Host
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #14 kdy: 28 Ledna 2009, 16:34:27 »
A co zkusit alternateCD? Pokud to dobře chápu, nejde Ti systém nainstalovat a uvedené rady se aplikují až po instalaci...

Tak skúste nabootovať Live CD s parametrom mem=2900M.

plisna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #15 kdy: 28 Ledna 2009, 20:11:15 »
zkusil jsem tedy nabootoval Live CD s parametrem mem=2900M, bohuzel vsak bez uspechu. zkousel jsem to s vypnutou volbou nolapic, coz vedlo pouze k cerne prazdne obrazovce. se zapnutou volbou nolapic (a pochopitelne s parametrem mem=2900M) jsem se dostal do stavu, ktery popisuji v mem prispevku s obrazky - tedy do stavu, kam jsem nabootoval pouze s volbou nolapic. rad bych se zeptal, proc se jako velikost pameti voli zrovna 2 900 MB? nemelo by to zaviset na skutecne pameti, kterou mam v laptopu - 4 GB?

JohnyN

  • Host
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #16 kdy: 28 Ledna 2009, 21:12:08 »
mem=2900M som odporúčal iba preto, že to nejaký chlapík na dell laptope vyriešil. Skúste použiť mem=3072M (4096 asi nepomôže, pretože 32bitový systém má limit 3GB RAM).

Btw skúšali ste aj iné distro?

plisna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #17 kdy: 30 Ledna 2009, 16:34:40 »
tak zkousel jsem pouzit boot s parametrem mem=3072M, bohuzel opet bez uspechu. take jsem si vsak zkusit stahnout "alternative cd", pomoci ktereho se mi podarilo rozbehnout instalaci! rad bych se tedy zeptal, jaky je rozdil v nainstalovanem systemu ubuntu z normalniho live cd a prave z alternative cd. pevne verim, ze zadny a tudiz by muj problem s instalaci mohl byt vyresen.

JohnyN

  • Host
Re: instalace ubuntu na asus X71TL
« Odpověď #18 kdy: 30 Ledna 2009, 18:52:25 »
Rozdiel v alternate a Live nie je ziadny. LiveCD ma oproti alternate aj zive graf. prostredie.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.