Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rozcestník - vše podstatné  (Přečteno 22458 krát)

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/

Poborskiii

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 422
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2006, 23:00:14 »
Na http://www.kubuntu.org/documentation.php je již umístěna dokumentace Kubuntu 6.10 (Edgy Eft), ikdyž na odkazu je stále 6.06.
OS: Kubuntu 15.10 64bit, KDE 5, Qt 4.8.6/5.4.2, Nvidia 352.30
PC: ASUS M5A99X EVO, AMD FX-4300, RAM Kingston 2x4 GB DDR3 1600 MHz,
SSD Kingston V300 120 GB, HDD Seagate NAS 3TB (ST3000VN000), VGA ASUS Nvidia GeForce GT 440 Silent, Monitor Dell U2412M, skříň Coolermaster Sileo 500

Vojtin

  • Host
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #2 kdy: 14 Září 2006, 16:44:15 »
Knot3 ještě neni ke stažení :( nebo apoň mě to hlásí
Sorry. The page you have requested does not exist. Try one of the following pages with similar names or see the full title index.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2006, 17:00:27 »
Citace: Vojtin
Knot3 ještě neni ke stažení :( nebo apoň mě to hlásí
Sorry. The page you have requested does not exist. Try one of the following pages with similar names or see the full title index.
Nepsal jsem, že Knot 3 již vyšel :) Jste moc nedočkavý ;) Až vyjde, bude oznámen v konferenci a posléze i tady na fóru (když budu mít v tu dobu čas).

Vojtin

  • Host
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #4 kdy: 14 Září 2006, 17:08:18 »
Citace: Petr Tomeš
Citace: Vojtin
Knot3 ještě neni ke stažení :( nebo apoň mě to hlásí
Sorry. The page you have requested does not exist. Try one of the following pages with similar names or see the full title index.
Nepsal jsem, že Knot 3 již vyšel :) Jste moc nedočkavý ;) Až vyjde, bude oznámen v konferenci a posléze i tady na fóru (když budu mít v tu dobu čas).
Jasně, sleduju to i já :)

Pitris

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #5 kdy: 14 Září 2006, 19:11:36 »
Citace: Petr Tomeš
Nepsal jsem, že Knot 3 již vyšel :) Jste moc nedočkavý ;) Až vyjde, bude oznámen v konferenci a posléze i tady na fóru (když budu mít v tu dobu čas).
A kdo neni nedockavy? ;)
Co teprve chudaci uzivatele Windows, Ti se trepou na Vistu uz druhym rokem... A nic... :D

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #6 kdy: 14 Září 2006, 20:09:40 »
Citace: Pitris
Citace: Petr Tomeš
Nepsal jsem, že Knot 3 již vyšel :) Jste moc nedočkavý ;) Až vyjde, bude oznámen v konferenci a posléze i tady na fóru (když budu mít v tu dobu čas).
A kdo neni nedockavy? ;)
Co teprve chudaci uzivatele Windows, Ti se trepou na Vistu uz druhym rokem... A nic... :D
Tak na tu se těší už 6 let včetně více než tříletého zpoždění:

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Vista#Development

neveceral

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 471
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #7 kdy: 15 Září 2006, 12:31:14 »
a je tady knot3 http://www.ubuntu.com/testing/knot3 ale ještě není ke stažení :-)))

tak v 18-00 již je ke stažení http://cdimage.ubuntu.com/releases/edgy/knot-3/

joska

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #8 kdy: 15 Září 2006, 19:35:53 »
Ubuntu/Kubuntu knot 3 je pripraveno ke stazeni! http://cdimage.ubuntu.com/releases/edgy/knot-3/ (Ubuntu)
Dapper 6.06 LTS PIII/1Ghz i815EP (MS-6337) 512Mb ram FX5200 Hdd 80Gb Realtek RTL8139 PCI SB128pci

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #9 kdy: 15 Září 2006, 20:05:41 »
Zaujimalo by ma, je nejaky rozdiel medzi knot 3 a upgrade na edgy aktualizovanim sources.list z Dappera na Edgy? Dnes som totiz tak urobil a okrem par nevyriesenych zavislosti vsetko prebehlo vporiadku. Teda obsahuje Knot 3 nejake ine verzie programov ako standarne repozitare edgy?

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #10 kdy: 15 Září 2006, 20:49:19 »
Citace: Juraj
Zaujimalo by ma, je nejaky rozdiel medzi knot 3 a upgrade na edgy aktualizovanim sources.list z Dappera na Edgy? Dnes som totiz tak urobil a okrem par nevyriesenych zavislosti vsetko prebehlo vporiadku. Teda obsahuje Knot 3 nejake ine verzie programov ako standarne repozitare edgy?
Knot 3 = přechod z aktuálního Dappera na aktuální Edgy.

-cp-

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
    • http://www.conpex.com/en/
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #11 kdy: 15 Září 2006, 21:07:19 »
Citace: Juraj
Zaujimalo by ma, je nejaky rozdiel medzi knot 3 a upgrade na edgy aktualizovanim sources.list z Dappera na Edgy? Dnes som totiz tak urobil a okrem par nevyriesenych zavislosti vsetko prebehlo vporiadku.
Knot 3 je jistota - čistá instalace.

Aktualizací sources.list ti můžou zůstat v systému některé aplikace z neoficiálních repozitářů, které budou kolidovat s aplikacemi v Edgy Eft. Například se některé aplikace kvůli nevyřešeným závislostem neupgradují. Teoreticky by to mělo fungovat, ale praxe bude asi pestřejší a časem můžeš narazit na velmi specifický problém, který se vyskytne jen u tebe.

Citace: Juraj
Teda obsahuje Knot 3 nejake ine verzie programov ako standarne repozitare edgy?
Ne, jsou to ty samé repozitáře. Při upgrade ti tam ale mohly zůstat ručně přidané repozitáře.

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #12 kdy: 15 Září 2006, 21:29:45 »
Citace: -cp-
Citace: Juraj
Zaujimalo by ma, je nejaky rozdiel medzi knot 3 a upgrade na edgy aktualizovanim sources.list z Dappera na Edgy? Dnes som totiz tak urobil a okrem par nevyriesenych zavislosti vsetko prebehlo vporiadku.
Knot 3 je jistota - čistá instalace.

Aktualizací sources.list ti můžou zůstat v systému některé aplikace z neoficiálních repozitářů, které budou kolidovat s aplikacemi v Edgy Eft. Například se některé aplikace kvůli nevyřešeným závislostem neupgradují. Teoreticky by to mělo fungovat, ale praxe bude asi pestřejší a časem můžeš narazit na velmi specifický problém, který se vyskytne jen u tebe.

Citace: Juraj
Teda obsahuje Knot 3 nejake ine verzie programov ako standarne repozitare edgy?
Ne, jsou to ty samé repozitáře. Při upgrade ti tam ale mohly zůstat ručně přidané repozitáře.
Tak sa aj stalo. Najprv som skusal upgrade, tu sa mi aktualizovala iba cast systemu cca 300 balickov, system zostal plne funkcny, potom dist-upgrade, co si vypytalo stiahnut 1020 balickov a tu nastali trochu problemy so zavislostami.  Prvy sa mi vyskytol s nedoriesenou zavislostou cups systemu a Firefoxom 1.5 z Dappera. Cez apt-get som si s tym nevedel poradit. Spustil som teda Synaptic a v nom sa mi ukazali problematicke balicky, Synaptic to dokazal automaticky vyriesit. Toto som opakoval este 2x po spusteni dist-upgrade a  naslednej chybovej hlaske kvoli problematickym zavislostiam. Na 4. krat mi uz dist-upgrade prebehol dokonca. V systeme mi vsak stale zostavalo 34 neaktualizovanych balickov. Znovu som spustil Synaptic a cez neho som to doriesil - niektore balicky po odinstalovani druhych (jednalo sa to hlavne python scriptov) sa uz dali aktualizovat. System mi uz nehlasi ziadny neaktualizovany balicek. Skusal som system a zatial som nenarazil na ziadny zavaznejsi problem, teda az na to, ze mi zatial nefunguje framebuffer a nie je vidiet vypisy pri starte a ukonceni systemu - iba cierna obrazovka. Ale ako som uz pisal, akonahle nabehnu Xka, vsetko sa zda byt v poriadku...

Vojtin

  • Host
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #13 kdy: 15 Září 2006, 21:37:55 »
pro upgrade na edgy je doporučeno
Kód: [Vybrat]
gksudo "update-manager -c -d"

kriloter

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 118
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #14 kdy: 21 Září 2006, 10:33:02 »
Citace: Juraj
Citace: -cp-
Citace: Juraj
Zaujimalo by ma, je nejaky rozdiel medzi knot 3 a upgrade na edgy aktualizovanim sources.list z Dappera na Edgy? Dnes som totiz tak urobil a okrem par nevyriesenych zavislosti vsetko prebehlo vporiadku.
Knot 3 je jistota - čistá instalace.

Aktualizací sources.list ti můžou zůstat v systému některé aplikace z neoficiálních repozitářů, které budou kolidovat s aplikacemi v Edgy Eft. Například se některé aplikace kvůli nevyřešeným závislostem neupgradují. Teoreticky by to mělo fungovat, ale praxe bude asi pestřejší a časem můžeš narazit na velmi specifický problém, který se vyskytne jen u tebe.

Citace: Juraj
Teda obsahuje Knot 3 nejake ine verzie programov ako standarne repozitare edgy?
Ne, jsou to ty samé repozitáře. Při upgrade ti tam ale mohly zůstat ručně přidané repozitáře.
Tak sa aj stalo. Najprv som skusal upgrade, tu sa mi aktualizovala iba cast systemu cca 300 balickov, system zostal plne funkcny, potom dist-upgrade, co si vypytalo stiahnut 1020 balickov a tu nastali trochu problemy so zavislostami.  Prvy sa mi vyskytol s nedoriesenou zavislostou cups systemu a Firefoxom 1.5 z Dappera. Cez apt-get som si s tym nevedel poradit. Spustil som teda Synaptic a v nom sa mi ukazali problematicke balicky, Synaptic to dokazal automaticky vyriesit. Toto som opakoval este 2x po spusteni dist-upgrade a  naslednej chybovej hlaske kvoli problematickym zavislostiam. Na 4. krat mi uz dist-upgrade prebehol dokonca. V systeme mi vsak stale zostavalo 34 neaktualizovanych balickov. Znovu som spustil Synaptic a cez neho som to doriesil - niektore balicky po odinstalovani druhych (jednalo sa to hlavne python scriptov) sa uz dali aktualizovat. System mi uz nehlasi ziadny neaktualizovany balicek. Skusal som system a zatial som nenarazil na ziadny zavaznejsi problem, teda az na to, ze mi zatial nefunguje framebuffer a nie je vidiet vypisy pri starte a ukonceni systemu - iba cierna obrazovka. Ale ako som uz pisal, akonahle nabehnu Xka, vsetko sa zda byt v poriadku...
jo,mam taky isty problem s framebufferom,celkom ma to stve ;o)
neviete niekto ako to fixnut?
ani bootsplash nefunguje
furt len obrazovka cierna az kym nenabehnu Xsy

Vojtin

  • Host
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #15 kdy: 21 Září 2006, 10:42:03 »
Edgy je ve stádiu testování, tudíž některé věci nejsou tak ukutní na opravu... Mě třeba nefunguje flashplayer. Musíme počkat až to opravý.

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #16 kdy: 21 Září 2006, 11:41:01 »
Flashplayer chodí jako víno. Je ale pravda, že jsem nahodil čistou instalaci knot3, v knot2 jsem flashplayer dohromady nedal ani po aktualizacích. Mimochodem, taky vám tak rychle startuje Firefox? Ještě ani nedozní kliknutí myši a už běží :D

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #17 kdy: 21 Září 2006, 11:42:59 »
Citace: nikola
Ještě ani nedozní kliknutí myši a už běží :D
No, trochu jsem to přehnal, ale jen trochu ;)

Vojtin

  • Host
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #18 kdy: 21 Září 2006, 11:51:49 »
Citace: nikola
Citace: nikola
Ještě ani nedozní kliknutí myši a už běží :D
No, trochu jsem to přehnal, ale jen trochu ;)
Já mam taky čistou instalci Knot3

kriloter

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 118
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #19 kdy: 21 Září 2006, 12:05:51 »
no ano,nejde viacero veci,ja som updatoval z dappera klasickym prepisanim repozitarov ...
hadam sa to spravi casom :o)

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #20 kdy: 21 Září 2006, 13:27:42 »
Taky uvažuji o upgrade Edgy, ale bojím se tohoto:

* systém bude ve vývojové verzi ještě nestabilní, budou tam chyby, nevyřešené závislosti a některé starší programy mi třeba nepojedou (spekulace), používám siefs apod.

* při upgrade mohu ztratit důležitá data, to bych opravdu nechtěl (dokumenty, nastavení TB a mnoho mnoho dalšího)

* selže upgrade a co potom

* čistou instalaci provést nemohu, protože bych přišel o nastavení

* protože je systém "lepší", tak se mi zas trochu zpomalí načítání apod. (opět spekulace)

- mám se těchto problémů obávat a raději počkat na stabilní vydání?

Díky za odpovědi na mé všetečné otázky... :)
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

kriloter

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 118
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #21 kdy: 21 Září 2006, 14:09:21 »
Citace: liborse
Taky uvažuji o upgrade Edgy, ale bojím se tohoto:

* systém bude ve vývojové verzi ještě nestabilní, budou tam chyby, nevyřešené závislosti a některé starší programy mi třeba nepojedou (spekulace), používám siefs apod.

* při upgrade mohu ztratit důležitá data, to bych opravdu nechtěl (dokumenty, nastavení TB a mnoho mnoho dalšího)

* selže upgrade a co potom

* čistou instalaci provést nemohu, protože bych přišel o nastavení

* protože je systém "lepší", tak se mi zas trochu zpomalí načítání apod. (opět spekulace)

- mám se těchto problémů obávat a raději počkat na stabilní vydání?

Díky za odpovědi na mé všetečné otázky... :)
niektore programy ist nemusia,to je pravda,mne tiez zopar veci nejde,napriklad mplayer,azureus a tak ... ale zas,velmi som sa tym este nezaoberal ...
dolezite data sa stratit nemozu,instalacia zachovava aj konfiguraky alebo sa pyta ci ich moze zmenit ... zachovanie konfigurakov mne osobne sposobilo problemy,hlavne s gnome ...
no,zpomalenie systemu,ja by som skor povedal,ze opacne ... a este ked som spravil kernel tak je to fakt sila ...
kludne pockaj na stabilne vydanie,ja som bol proste nedockavy :o)))

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #22 kdy: 21 Září 2006, 18:14:43 »
Citace: liborse
Taky uvažuji o upgrade Edgy, ale bojím se tohoto:

* systém bude ve vývojové verzi ještě nestabilní, budou tam chyby, nevyřešené závislosti a některé starší programy mi třeba nepojedou (spekulace), používám siefs apod.

* při upgrade mohu ztratit důležitá data, to bych opravdu nechtěl (dokumenty, nastavení TB a mnoho mnoho dalšího)

* selže upgrade a co potom

* čistou instalaci provést nemohu, protože bych přišel o nastavení

* protože je systém "lepší", tak se mi zas trochu zpomalí načítání apod. (opět spekulace)

- mám se těchto problémů obávat a raději počkat na stabilní vydání?

Díky za odpovědi na mé všetečné otázky... :)
Ak ho chces mat ako hlavny system, radsej si pockaj na oficialne vydanie, alebo aspon na nejaku beta verziu. Kazdy den je kopa novych updatov a kazdy den by si potom riskoval ze sa nieco pos.... .

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #23 kdy: 21 Září 2006, 18:33:43 »
Citace: kriloter
Citace: Juraj
Citace: -cp-
Citace: Juraj
Zaujimalo by ma, je nejaky rozdiel medzi knot 3 a upgrade na edgy aktualizovanim sources.list z Dappera na Edgy? Dnes som totiz tak urobil a okrem par nevyriesenych zavislosti vsetko prebehlo vporiadku.
Knot 3 je jistota - čistá instalace.

Aktualizací sources.list ti můžou zůstat v systému některé aplikace z neoficiálních repozitářů, které budou kolidovat s aplikacemi v Edgy Eft. Například se některé aplikace kvůli nevyřešeným závislostem neupgradují. Teoreticky by to mělo fungovat, ale praxe bude asi pestřejší a časem můžeš narazit na velmi specifický problém, který se vyskytne jen u tebe.


Ne, jsou to ty samé repozitáře. Při upgrade ti tam ale mohly zůstat ručně přidané repozitáře.
Tak sa aj stalo. Najprv som skusal upgrade, tu sa mi aktualizovala iba cast systemu cca 300 balickov, system zostal plne funkcny, potom dist-upgrade, co si vypytalo stiahnut 1020 balickov a tu nastali trochu problemy so zavislostami.  Prvy sa mi vyskytol s nedoriesenou zavislostou cups systemu a Firefoxom 1.5 z Dappera. Cez apt-get som si s tym nevedel poradit. Spustil som teda Synaptic a v nom sa mi ukazali problematicke balicky, Synaptic to dokazal automaticky vyriesit. Toto som opakoval este 2x po spusteni dist-upgrade a  naslednej chybovej hlaske kvoli problematickym zavislostiam. Na 4. krat mi uz dist-upgrade prebehol dokonca. V systeme mi vsak stale zostavalo 34 neaktualizovanych balickov. Znovu som spustil Synaptic a cez neho som to doriesil - niektore balicky po odinstalovani druhych (jednalo sa to hlavne python scriptov) sa uz dali aktualizovat. System mi uz nehlasi ziadny neaktualizovany balicek. Skusal som system a zatial som nenarazil na ziadny zavaznejsi problem, teda az na to, ze mi zatial nefunguje framebuffer a nie je vidiet vypisy pri starte a ukonceni systemu - iba cierna obrazovka. Ale ako som uz pisal, akonahle nabehnu Xka, vsetko sa zda byt v poriadku...
jo,mam taky isty problem s framebufferom,celkom ma to stve ;o)
neviete niekto ako to fixnut?
ani bootsplash nefunguje
furt len obrazovka cierna az kym nenabehnu Xsy
Mam dojem, ze to nejako suvisi s inovovanymi init skriptami u Edgyho. Pri cistej instalacii ostatnym usplash nabehne normalne?

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Rozcestník - vše podstatné
« Odpověď #24 kdy: 22 Září 2006, 11:08:18 »
Citace: kriloter
mne tiez zopar veci nejde,napriklad mplayer,azureus a tak ... ale zas,velmi som sa tym este nezaoberal ...
Mohl byste prosím spustit mplayer z terminálu pomocí "mplayer " případně "mplayer-686 ...". Rád bych porovnal oznámení, která to vypisuje, a případně nahlásil chybu, pokudvám  dělá to samé, mohl byste ji rychle potvrdit a oprava by se mohla stihnout ještě do betavydání, což by bylo velmi dobré...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.