Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Proboha, co se to děje? Instalace WINE!  (Přečteno 1152 krát)

ubuntuman

  • Host
Proboha, co se to děje? Instalace WINE!
« kdy: 01 Února 2009, 22:07:51 »
Tak mám dojem, že je tohole můj poslední příspěvek - snažím se nainstalovat novou verzi Wine 1.1.14, podle návodů jsem zadal ./tools/wineinstall z README, pak se mě to přeptalo na rekonfiguraci KERNELU a teď to jede v Terminálu už asi 10 minut, comp hřeje jak šílenej, lítají tam samý příkazy, mám dojem, že to po retsartu nenaběhne, bojím se to shodit
část výpisu

ENTRANT -fPIC -Wall -pipe -fno-strict-aliasing -Wdeclaration-after-statement -Wwrite-strings -Wtype-limits -Wpointer-arith  -g -O2  -o main.o main.c
../../tools/winegcc/winegcc -B../../tools/winebuild -mwindows -municode main.o      -o winebrowser.exe.so  -lshlwapi -luser32 -ladvapi32 -lkernel32  ../../libs/port/libwine_port.a   
rm -f winebrowser && ln -s ../../tools/winewrapper winebrowser
make[2]: Leaving directory `/home/johny/wine/programs/winebrowser'
make[2]: Entering directory `/home/johny/wine/programs/winecfg'
../../tools/makedep -C. -S../.. -T../..  appdefaults.c audio.c drive.c drivedetect.c driveui.c libraries.c main.c theme.c winecfg.c x11drvdlg.c  winecfg.rc               
make[2]: Leaving directory `/home/johny/wine/programs/winecfg'
make[2]: Entering directory `/home/johny/wine/programs/winecfg'
gcc -c -I. -I. -I../../include -I../../include   -D_REENTRANT -fPIC -Wall -pipe -fno-strict-aliasing -Wdeclaration-after-statement -Wwrite-strings -Wtype-limits -Wpointer-arith  -g -O2  -o appdefaults.o appdefaults.c
gcc -c -I. -I. -I../../include -I../../include   -D_REENTRANT -fPIC -Wall -pipe -fno-strict-aliasing -Wdeclaration-after-statement -Wwrite-strings -Wtype-limits -Wpointer-arith  -g -O2  -o audio.o audio.c
gcc -c -I. -I. -I../../include -I../../include   -D_REENTRANT -fPIC -Wall -pipe -fno-strict-aliasing -Wdeclaration-after-statement -Wwrite-strings -Wtype-limits -Wpointer-arith  -g -O2  -o drive.o drive.c
gcc -c -I. -I. -I../../include -I../../include   -D_REENTRANT -fPIC -Wall -pipe -fno-strict-aliasing -Wdeclaration-after-statement -Wwrite-strings -Wtype-limits -Wpointer-arith  -g -O2  -o drivedetect.o drivedetect.c
gcc -c -I. -I. -I../../include -I../../include   -D_REENTRANT -fPIC -Wall -pipe -fno-strict-aliasing -Wdeclaration-after-statement -Wwrite-strings -Wtype-limits -Wpointer-arith  -g -O2  -o driveui.o driveui.c
gcc -c -I. -I. -I../../include -I../../include   -D_REENTRANT -fPIC -Wall -pipe -fno-strict-aliasing -Wdeclaration-after-statement -Wwrite-strings -Wtype-limits -Wpointer-arith  -g -O2  -o libraries.o libraries.c
gcc -c -I. -I. -I../../include -I../../include   -D_REENTRANT -fPIC -Wall -pipe -fno-strict-aliasing -Wdeclaration-after-statement -Wwrite-strings -Wtype-limits -Wpointer-arith  -g -O2  -o main.o main.c
gcc -c -I. -I. -I../../include -I../../include   -D_REENTRA

premet

  • Host
Re: Proboha, co se to děje? Instalace WINE!
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2009, 22:09:14 »
Jo pokud kompiluješ Wine tak to je pekně na dlouho, mě se taky kompilovalo šíleně dlouho, klidně si tipnu, že to mohlo být 15 až 20 minut, možná i víc.

ubuntuman

  • Host
Re: Proboha, co se to děje? Instalace WINE!
« Odpověď #2 kdy: 01 Února 2009, 22:26:12 »
Tak jsem zpátky, po restartu uff, ale měl jsem nahnáno. Jen nemůžu ten program nikde najít, jinými slovy...Aplikace/Wine jsou jen  torza odinstalované předelé verze... kde jsem udělal chybu?

ubuntuman

  • Host
Re: Proboha, co se to děje? Instalace WINE!
« Odpověď #3 kdy: 01 Února 2009, 23:17:39 »
Ještě velká prosba! Nainstalil jsem Office 2003, jde otevřít Word, Excel ale když jsem otevřel Outlook tak mi to nabídlo něco ke stažení, povolil jsem a ak program vytuhl. Od té doby ho nenahodím. Vždycky se začne jako třepotat myš a nahlásí to chybu. Jak odinstaluju Office, včetně všeho a znovu ho korektně nainstaluju. Díky UBM

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: Proboha, co se to děje? Instalace WINE!
« Odpověď #4 kdy: 01 Února 2009, 23:20:37 »
Jen pro zajímavost,proč jsis instaloval office když zde máš lepší,funkčnější,a hlavně opensource OpenOffice?To stejné s Outlookem,je lepší Thunderbird,a mnoho opensource poštovních klientů.A jinak příště až budeš kompilovat tak se neboj,instalace (kompilace,vytváření balíčků...) programů většinou není nic závažného,samozřejmě pokud si neinstaluješ druhý systém,to bych to neshazoval :)
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

ubuntuman

  • Host
Re: Proboha, co se to děje? Instalace WINE!
« Odpověď #5 kdy: 01 Února 2009, 23:24:30 »
Ne e není to tak, formátování Outlooku z Office nic nenahradí. Je pro mě důležitý mít pod kontrolou podobu mailu v jaké dojde adresátovi, včetně hlavičky, velikosti písma, rozložení atd. Dělám přes to obchod a úprava je důležitá. Navíc kompatibilita s jinými uživateli je klíčová. V tomhle je OpenOffice ještě hodně pozadu... jak tedy dostanu z wine kompletně Office.. když se snažím odinstalovat, vymaže jen část, v menu programy zůstávají s nastavením. Když pak provedu reinstal, k chybě v Outlooku dochází znovu. UBM

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: Proboha, co se to děje? Instalace WINE!
« Odpověď #6 kdy: 02 Února 2009, 00:21:20 »
OpenOffice je myslím s "většinovými formáty" kompatibilní dost.A zkus pohledat a vyzkoušet různé OpenSource Poštovní Klienty,jsem si jistý že jich pár najdeš.
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

WICKED

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 242
    • Jiřička Jakub
Re: Proboha, co se to děje? Instalace WINE!
« Odpověď #7 kdy: 02 Února 2009, 09:12:22 »
Ne e není to tak, formátování Outlooku z Office nic nenahradí. Je pro mě důležitý mít pod kontrolou podobu mailu v jaké dojde adresátovi, včetně hlavičky, velikosti písma, rozložení atd. Dělám přes to obchod a úprava je důležitá. Navíc kompatibilita s jinými uživateli je klíčová. V tomhle je OpenOffice ještě hodně pozadu... jak tedy dostanu z wine kompletně Office.. když se snažím odinstalovat, vymaže jen část, v menu programy zůstávají s nastavením. Když pak provedu reinstal, k chybě v Outlooku dochází znovu. UBM

Odinstaluj klasicky MS Office a pak ve slozce kde to bylo nainstalovany to rucne smaz + smaz ikony z nabidky...

Takdy kdyz neco odinstaluji, tk mi to vsude zustava, a tohle to resi...
Linux Ubuntu 11.04
ntb => Lenovo ThinkPad SL510
  Jinak šťastny user Linuxu!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.