Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: MySQL - oprávnění uživatelů [vyřešeno]  (Přečteno 3187 krát)

UbrusCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
MySQL - oprávnění uživatelů [vyřešeno]
« kdy: 04 Února 2009, 00:42:17 »
Zdravím lidičky, chtěl bch se zeptat, mám na ubuntu nainstalovanej lamp, phpmyadmin a webmin.... A chci se zeptat, když vytvořim nějakýho uživatele jak mu přiřadit jednu databazi a aby do jiný nemohl? Aby prostě viděl jen svoje tabulky a db.... ptže ted pod jakymkoliv užovatelem vidim všechny db... :(
« Poslední změna: 04 Února 2009, 18:58:06 od Martin - ViPEr*CZ* »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: MySQL - oprávnění uživatelůi
« Odpověď #1 kdy: 04 Února 2009, 10:00:50 »
V phpmyadminu, když si najedete na oprávnění....a myslím si že by to mělo bejt jasný. ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

UbrusCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Re: MySQL - oprávnění uživatelůi
« Odpověď #2 kdy: 04 Února 2009, 10:49:33 »
a ctje konkretne? jako nazev toho.... jinak díky

Martin - ViPEr*CZ*

Re: MySQL - oprávnění uživatelůi
« Odpověď #3 kdy: 04 Února 2009, 11:19:06 »
Omg.... v PHPmyadminu, když si tam najedete...na oprávnění, tak se Vám zobrazí uživatelé. Kliknete na upravení nějakýho.. a jsou tam globální oprávnění...tak mu seberte vše a pak mu nastavte DB jakou chcete, aby viděl a přidělte mu na ně oprávnění jaký chcete, aby měl... je to jednoduchý... a navíc u každýho AJ názvu práva je "tool tip" v CZ co to znamená.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

UbrusCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Re: MySQL - oprávnění uživatelůi
« Odpověď #4 kdy: 04 Února 2009, 12:54:08 »
mno tak sme tomu užovateli odebraj uplně všechno, vytvořil novou databázi, ale nevím jak mu ji přidělit :(

Martin - ViPEr*CZ*

Re: MySQL - oprávnění uživatelů
« Odpověď #5 kdy: 04 Února 2009, 14:34:49 »
No třeba tak, že kliknete na tu databázi v levým sloupci a v pravým nahoře bude záložka oprávnění...a tam přidáte požadovaného uživatele i s právy pro konkrétní DB. ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

klasyc

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 470
Re: MySQL - oprávnění uživatelů
« Odpověď #6 kdy: 04 Února 2009, 14:40:30 »
Pokud je libo trocha SQL - třeba kvůli nějakým skriptům, tak tady je:

$mysql -u root -p
zadat heslo roota pro databázi

CREATE DATABASE moje_database;
GRANT ALL ON moje_database.tabulky_nebo_.*_pro_vsechny TO "muj_uzivatel"@"muj_pocitac_nebo_%_pro_jakykoliv" IDENTIFIED BY "tajne_heslo";

UbrusCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Re: MySQL - oprávnění uživatelů
« Odpověď #7 kdy: 04 Února 2009, 17:23:58 »
už mi to tak nějak běží, ještě mam otázku, v čem mam hashovat hesla v mysql? pro to proftpd

Martin - ViPEr*CZ*

Re: MySQL - oprávnění uživatelů
« Odpověď #8 kdy: 04 Února 2009, 18:57:53 »
už mi to tak nějak běží, ještě mam otázku, v čem mam hashovat hesla v mysql? pro to proftpd
v čem daný proftpd server nabízí (můžete si vybrat)?
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.