Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: wifi/zvuk  (Přečteno 1868 krát)

Zipule

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
wifi/zvuk
« kdy: 06 Února 2009, 16:35:42 »
Zdravím mám zase takovej ořech problém, kdykoli jsem připojenej přes wifi na net, tak se mi periodicky seká obraz a zvuk u videa. Cca každých 5 minut to párkrát lupne pak zvuk jaksi přeskočí obraz se párkrát trhne a zase to šlape. Jakmile se odpojím od wifi tak po problému ani památka. To stejný mi dělá i zvuk samotnej. Zkoušel jsem několik přehrávačů, několik výstupů videa a zvuku ale pořád to samé. Když se připojím přes kabel tak to taky šlape krásně. Procesor paměť a myslim ani swap nezaznamená skoro žádný změny při tom seknutí. Neměl by někdo nějaký lék prosím?
wifi mám Atheros, používám madwifi zvukovka nějaká integrovaná od intelu. Nevím co k tomu přesně dodat za informace kdyžtak napište já to doplním. Moc děkuju za každou radu či nápad.
Asus X51H, Ubuntu 9.10

nic-nechci

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • Cyklo TJ Písečná
Re: wifi/zvuk
« Odpověď #1 kdy: 10 Února 2009, 16:47:54 »
Tohle mi dělá taky, stačí mít zapnutou wifi a po hodince je to tu. Problém bude v madwifi, po instalaci vytváří ath0 a wifi0. Při sekání se mi zapisuje do logu (/var/log/kern.log) hláška
Kód: [Vybrat]
kernel: [ 5349.654445] wifi0: ath_chan_set: Unable to reset channel 1 (2412 MHz) flags 0xc0 '' (HAL status 30595054) Jsem trochu línej se podívat na netu, takže to řeším
Kód: [Vybrat]
sudo ifconfig wifi0 down a je klid :-)   Asi bych se na to měl konečně podívat.
Cyklo TJ Písečná rulez :-) Linux (Ubuntu JJ + Fedora 11) + MSI EX600
Linux user since 18.9.2008.
Google je všemocný :-)

Zipule

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: wifi/zvuk
« Odpověď #2 kdy: 10 Února 2009, 22:51:54 »
Takže to řešíš odpojením od sítě? Mně totiž sudo ifconfig wifi0 down odpojí, se samotným ath0 mi to nejede.
Asus X51H, Ubuntu 9.10

nic-nechci

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • Cyklo TJ Písečná
Re: wifi/zvuk
« Odpověď #3 kdy: 10 Února 2009, 23:23:46 »
No v tom bude háčet, když jsem připojenej na wifi, tak jsem to ještě nezkusil :-D Místo madwifi funguje http://madwifi-project.org/wiki/About/ath5k  někde tu o tom bude víc. Pohledej
Cyklo TJ Písečná rulez :-) Linux (Ubuntu JJ + Fedora 11) + MSI EX600
Linux user since 18.9.2008.
Google je všemocný :-)

Zipule

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: wifi/zvuk
« Odpověď #4 kdy: 11 Února 2009, 10:33:54 »
Tak jsem vyzkoušel použít místo ath_pci ath5k a zatím se to tváří slušně, uvidíme jestli to vydrží, každopádně díky za radu.
Asus X51H, Ubuntu 9.10

Zipule

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: wifi/zvuk
« Odpověď #5 kdy: 11 Února 2009, 10:35:51 »
Teď koukám že jsem zabil dvě mouchy jednou ranou, páč se mi tím vyřešil i problém s wpa_supplicantem, kterej se mi předtím nedařilo rozjet. ath5k zdá se už podporuje wpa samo o sobě.
Asus X51H, Ubuntu 9.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.