Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]  (Přečteno 4684 krát)

jojko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« kdy: 22 Srpna 2006, 18:48:59 »
Po aktualizacii mi: a, prestane fungovat X-server
                           b, A ked mam numLock zapnuty tak mi nefunguju cisla a ked vypnem numLock tak mi cisla idu. Robi to presne naopak.
                           c, Sekaju mi nehorazne videa. Znicoho nic sa mi restartuje PC.
Amd Sempron 2600+ 1.6Ghz 64 Bit, Asus K8N, 512Mb Ram DDR ECC Twin, Wdc 40Gb 8Mb Cache, Geforce 4 MX440 64Mb Ram. Mam rad Linux pretoze je ako moja priatelka vrtochiva a proste uzastna. Xite RT/Gnu Linux - Oficialny vyvojar.

Vojtin

  • Host
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 22 Srpna 2006, 18:55:33 »

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 22 Srpna 2006, 20:13:54 »
Citace: jojko
Po aktualizacii sa mi posere Ubuntu.
Tyjo lidi krotte se ve vyrazech, kdo to ma cist?

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 22 Srpna 2006, 20:16:37 »
No, zrovna tato situace se ubuntu tymu natolik nepovedla, ze bych s tim vyrazem i souhlasil. Bude to mit mozna docela negativni dopad na oblibenost distribuce, kdyz oficialnim updatem rozhazi (vsem?) graficke rozhrani (= cely pocitac pro obycejne uzivatele). A automaticky uz se to nespravi.
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

jojko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 22 Srpna 2006, 20:39:34 »
Citace: Ripper
No, zrovna tato situace se ubuntu tymu natolik nepovedla, ze bych s tim vyrazem i souhlasil. Bude to mit mozna docela negativni dopad na oblibenost distribuce, kdyz oficialnim updatem rozhazi (vsem?) graficke rozhrani (= cely pocitac pro obycejne uzivatele). A automaticky uz se to nespravi.
Urcite to malo negativny vliv na oblubenost *ubuntu. Uz poznam par ludi, ktory dneska prechadzaju s ubuntu na ine distro. Ako fakt ked sledujem co stvaraju tak si dovolim tvrdit ze *ubuntu je coraz horsi.
Amd Sempron 2600+ 1.6Ghz 64 Bit, Asus K8N, 512Mb Ram DDR ECC Twin, Wdc 40Gb 8Mb Cache, Geforce 4 MX440 64Mb Ram. Mam rad Linux pretoze je ako moja priatelka vrtochiva a proste uzastna. Xite RT/Gnu Linux - Oficialny vyvojar.

HouBa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 22 Srpna 2006, 20:50:32 »
Citace: jojko
Citace: Ripper
No, zrovna tato situace se ubuntu tymu natolik nepovedla, ze bych s tim vyrazem i souhlasil. Bude to mit mozna docela negativni dopad na oblibenost distribuce, kdyz oficialnim updatem rozhazi (vsem?) graficke rozhrani (= cely pocitac pro obycejne uzivatele). A automaticky uz se to nespravi.
Urcite to malo negativny vliv na oblubenost *ubuntu. Uz poznam par ludi, ktory dneska prechadzaju s ubuntu na ine distro. Ako fakt ked sledujem co stvaraju tak si dovolim tvrdit ze *ubuntu je coraz horsi.
Naopak, Ubuntu je co verze to lepší výsledek a že se něco nepovedlo, no a? chybovat je lidské a chyba je napravena, kdyby uživatelé po každé špatné aktualizaci migrovali z jiného systému M$ tak už všichni používají jen a jen Linux :)

BTW ten název vláka je skutečně "super" hned to pozvedne úroveň... :( , snad to jde napsat i bez těch vulgarit, a pak si vylejt srdce v postu kde se to ztratí v názvu to vypadá hloupě...
Intel Atom D2700MUD - nekupovat na desktop ! Neexistují ovladače VGA pro Linux.

ASRock E350M1/USB3 (jediná funkční mobilní platforma), Crucial 8GB RAM, Crucial M4 128GB

Pavelp

  • Host
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 22 Srpna 2006, 21:47:10 »
Několik slov k oblíbenosti. Nemám rád extémismus ani na jednu stranu. Jestli to poškodí Ubuntu je mi ouplně jedno. Nejsem zamilovaný do distribuce, jsem normální (doufám) chlap. Podstatné pro mě je, že v tomto případě se tým zachoval velmi neprofesionálně, o čemž svědčí: 1. problémy na všech strojích, 2. okamžitá oprava (snad, ale opravu budu instalovat už s mrazením v zádech a vo tom to je). Skutečně jde o velmi závažnou chybu v oblasti, která je pro systém životně důležitá a tohle se v branži prostě nedělá. Ať nenávidíte Win sebevíce, něco podobného se tam nestalo a velmi pravděpodobně asi nestane. Námitky že to mám zadarmo prosím neberu, to není omluva špatné práce. Tož asi tak, Ubunteros.
A ještě k těm ostřejším slovům, myslím, že nejsme v klášteře a i ta slůvka patří do pokladu jazyka Českého. Ale málokdo je umí použít vkusně. Na konferách bývá zvykem napsat kousek a pár teček. Člověk si uleví, a - snad - neurazí.

jojko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 22 Srpna 2006, 21:58:39 »
Citace: Pavelp
Několik slov k oblíbenosti. Nemám rád extémismus ani na jednu stranu. Jestli to poškodí Ubuntu je mi ouplně jedno. Nejsem zamilovaný do distribuce, jsem normální (doufám) chlap. Podstatné pro mě je, že v tomto případě se tým zachoval velmi neprofesionálně, o čemž svědčí: 1. problémy na všech strojích, 2. okamžitá oprava (snad, ale opravu budu instalovat už s mrazením v zádech a vo tom to je). Skutečně jde o velmi závažnou chybu v oblasti, která je pro systém životně důležitá a tohle se v branži prostě nedělá. Ať nenávidíte Win sebevíce, něco podobného se tam nestalo a velmi pravděpodobně asi nestane. Námitky že to mám zadarmo prosím neberu, to není omluva špatné práce. Tož asi tak, Ubunteros.
A ještě k těm ostřejším slovům, myslím, že nejsme v klášteře a i ta slůvka patří do pokladu jazyka Českého. Ale málokdo je umí použít vkusně. Na konferách bývá zvykem napsat kousek a pár teček. Člověk si uleví, a - snad - neurazí.
Ja som estremista :D a na svoje distro nedam dopustit. Spitaj sa pana JXD co som mu napisal do mailu ked urazal Linux. Ubuntu to poskodilo pretoze uz mu nemozem verit v tom zmysle ze aktualizacie mi neznicia system. Probemy na vsetkych strojoch to ma. Abdejti su naprt pretoze ponich mi restartovalo pc, xserver nesiel a nunlock pracoval uplne opacne, padali mi aplikacie.
Windows neznasam a je mi jasne ze toto sa tam stat nemohlo lebo microsoft neni natolko sprosti aby dal do updejtov chybny exploler.
Amd Sempron 2600+ 1.6Ghz 64 Bit, Asus K8N, 512Mb Ram DDR ECC Twin, Wdc 40Gb 8Mb Cache, Geforce 4 MX440 64Mb Ram. Mam rad Linux pretoze je ako moja priatelka vrtochiva a proste uzastna. Xite RT/Gnu Linux - Oficialny vyvojar.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 22 Srpna 2006, 22:09:47 »
4 pavelp:
souhlaim, ze to ubuntu poskodi (ja osobne jsem je chtel v prvni chvili vyhodit, ale predsi jen je to, podle me, nejlepsi distirbuce, chybicka se vloudi, kdo je bez viny at hodi kamenem...)
widle padaji sami od sebe nepotrebujes ani aktualizaci a musis uznat, ze na widlich nemas potom prakticky zadnou jinou moznost opravy nez reistal tady to spravi dva radky v konzoli

PS: clenum fora omluva, taky jsem jeden z d...., kteri poradne neprohledaji forum a zakladaji ste prvou konverzaci na stjne tema

Vojtin

  • Host
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 22 Srpna 2006, 22:15:13 »
Jojo pánové ani Ubuntu neni dokonalý :)
Když jsem ještě používal win xp-legální tak mi tak jednou tejdně hodili modrou smrt s tím že je vadná paměť (bo co). Je zvláštní, že Linux si na paměť nestěžuje a je to už dva roky co ho mam na tom stejnym železe...Je fakt, že to u win spravil tvrdej restart, ale někdy jsem ho musel dělat xkrát za sebou :)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 22 Srpna 2006, 22:17:18 »
Jen mala poznamka.
Nikdo se uz nikdy nezepta JXP vubec na nic. Bohuzel nedavno(mesic, dva?) zemrel na rakovinu.
Na jeho pocest se nekteri snazi udelat klon Total Commandru. Vic info najdete na www.abclinuxu.cz

Hawk.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Vojtin

  • Host
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 22 Srpna 2006, 22:26:21 »
Citace: milhouse
Jen mala poznamka.
Nikdo se uz nikdy nezepta JXP vubec na nic. Bohuzel nedavno(mesic, dva?) zemrel na rakovinu.
Na jeho pocest se nekteri snazi udelat klon Total Commandru. Vic info najdete na www.abclinuxu.cz

Hawk.
Myslim, že byl zminován JXD=Jiří X Doležal a ne JXP=Jindřich Plešinger

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #12 kdy: 22 Srpna 2006, 22:42:27 »
Ouuu, tak to se omlouvam, prejel jsem to ocima a nevsim si zameny pismenka.
Prece jen, o JXP jsem cetl v posledni dobe vic, nez o JXD. :) Ale to ne jeho osudu nic nemeni...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Vojtin

  • Host
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 22 Srpna 2006, 22:44:06 »
Nemění no, taky mě v první chvíli napadl Jindřich...

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #14 kdy: 23 Srpna 2006, 11:07:56 »
Citace: Pavelp
Skutečně jde o velmi závažnou chybu v oblasti, která je pro systém životně důležitá a tohle se v branži prostě nedělá. Ať nenávidíte Win sebevíce, něco podobného se tam nestalo a velmi pravděpodobně asi nestane.
Citace: jojko
Windows neznasam a je mi jasne ze toto sa tam stat nemohlo lebo microsoft neni natolko sprosti aby dal do updejtov chybny exploler.
Mýlíte se. Microsoft vydal problémové aktualizace již mnohokrát, naposledy před několika dny:
http://www.lupa.cz/zpravicky/zaplata-zpusobuje-pad-internet-exploreru/

Uživatelé Ubuntu byly touto chybou zasaženi v případě, že během 17 hodin po uvolnění chybné verze Xorg aktualizovali systém:
https://launchpad.net/distros/ubuntu/+source/xorg-server/

Po této době byla k dispozici aktualizovaná verze. Prakticky okamžitě byla chyba zjištěna, zadána do systému pro sledování chyb a v komentářích uvedeno řešení. To bylo zveřejněno i na Ubuntuforums a posléze třeba právě i na tomto fóru.

Dostali uživatelé Windows podobný a srovnatelný přístup a podporu (rychlost vydání opravy, podpora na fórech) ve zmíněném a řadě dalších případů? Ani zdaleka ne!

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #15 kdy: 23 Srpna 2006, 12:23:28 »
Microsoft vydava zaplaty zasadne druhe utery v mesici, takze v lepsim pripade se uzivatele opravy dockaji za mesic, v horsim pripade nikdy.

S problemovymi aktualizacemi zapasi Debian (z vlastni zkusenosti), Gentoo (take z vlastni zkusenosti) i dalsi distribuce, takze bych se nebal ze by kvuli jedne takove chybe zacali uzivatele houfne opoustet Ubuntu.

jojko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #16 kdy: 23 Srpna 2006, 13:37:12 »
Nejde oto ze su niektore aktualizacie naprt. Ale ide oto ze niektore programy co fungovali v starsiej verzii nejdu v novsiej. Mozem uviest : Compiz a hlavne Zapping.
Amd Sempron 2600+ 1.6Ghz 64 Bit, Asus K8N, 512Mb Ram DDR ECC Twin, Wdc 40Gb 8Mb Cache, Geforce 4 MX440 64Mb Ram. Mam rad Linux pretoze je ako moja priatelka vrtochiva a proste uzastna. Xite RT/Gnu Linux - Oficialny vyvojar.

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #17 kdy: 24 Srpna 2006, 02:17:02 »
Jezismaria, take halo pre jedno nenabehnutie Xiek? Ved aj konzola je pekna, ak sa pouzije framebuffer a nejaka pekna tema ako pozadie. Xka nie su Ubuntu ani linux, je to len cast graf. nadstavby, i ked dost podstatna. System je bez ich nabehnutia plne funkcny, aj browsovat sa da, co v pripade isteho komercneho operacneho  systemu nie je mozne - nemas grafiku - nemas nic...

Pavelp

  • Host
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #18 kdy: 24 Srpna 2006, 08:51:11 »
Citace
Uživatelé Ubuntu byly touto chybou zasaženi v případě, že během 17 hodin po uvolnění chybné verze Xorg aktualizovali systém:
https://launchpad.net/distros/ubuntu/+source/xorg-server/

Po této době byla k dispozici aktualizovaná verze. Prakticky okamžitě byla chyba zjištěna, zadána do systému pro sledování chyb a v komentářích uvedeno řešení. To bylo zveřejněno i na Ubuntuforums a posléze třeba právě i na tomto fóru.

Dostali uživatelé Windows podobný a srovnatelný přístup a podporu (rychlost vydání opravy, podpora na fórech) ve zmíněném a řadě dalších případů? Ani zdaleka ne!
Kazde srovnani kulha a dopustil jsem se omylu srovnanim nesrovnatelneho. Problemy maji vsechny systemy. Nikdy jsem netvrdil, ze Ubuntu je jediny, co ma problem. Ale trvam na tom, ze slo o zavazne pochybeni tymu maintaineru. Jestli jine OS dostanou zaplatu driv ci pozdeji neni podstatne. Podstatne je, ze v okamziku nainstalovani prestavam mit funkcni system, coz je spatne. Proto jsem si nainstaloval desktopovy system, abych mnel funkcni desktop. A kdyz budu chtit delat na konzoli, tak mam jine moznosti a nebudu tam cpat zbytecne graficke rozhrani. Mimochodem, ten argument o konzoli (juraj) trosku kulha, system je sice plne funkcni,ale neda se na nem nic delat, z konzole se pripojit trebas do homebankingu je ponekud obtizne. Ale verim, ze tenhle kopanec ty mile chalpce poucil a priste si daji bacha. A jeste trosku oleje do ohne, at se kocky pudrujou. Tvrdim, ze Windows XP JSOU stabilni OS.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #19 kdy: 24 Srpna 2006, 09:18:59 »
Citace: Pavelp
Citace
Uživatelé Ubuntu byly touto chybou zasaženi v případě, že během 17 hodin po uvolnění chybné verze Xorg aktualizovali systém:
https://launchpad.net/distros/ubuntu/+source/xorg-server/

Po této době byla k dispozici aktualizovaná verze. Prakticky okamžitě byla chyba zjištěna, zadána do systému pro sledování chyb a v komentářích uvedeno řešení. To bylo zveřejněno i na Ubuntuforums a posléze třeba právě i na tomto fóru.

Dostali uživatelé Windows podobný a srovnatelný přístup a podporu (rychlost vydání opravy, podpora na fórech) ve zmíněném a řadě dalších případů? Ani zdaleka ne!
Kazde srovnani kulha a dopustil jsem se omylu srovnanim nesrovnatelneho. Problemy maji vsechny systemy. Nikdy jsem netvrdil, ze Ubuntu je jediny, co ma problem. Ale trvam na tom, ze slo o zavazne pochybeni tymu maintaineru. Jestli jine OS dostanou zaplatu driv ci pozdeji neni podstatne.
Systém zcela bez chyb neexistuje (v každém systému se mohou vyskytnout nové chyby při aktualizacích), a proto je rychlost oprav kritických chyb docela zásadním měřítkem při porovnávání.

Citace: Pavelp
Podstatne je, ze v okamziku nainstalovani prestavam mit funkcni system, coz je spatne.
Systém sám o sobě je funční a díky tomu můžete použít dočasné řešení nebo následně aktualizovat, "pouze" se nedostanete do grafického rozhraní.

Citace: Pavelp
A jeste trosku oleje do ohne, at se kocky pudrujou. Tvrdim, ze Windows XP JSOU stabilni OS.
To, zda je nějaký systém stabilní nebo ne je docela obtížné obecně měřit a zvláště to pak široce porovnávat s jiným systémem. Spíše je možné porovnat to, když jeden konkrétní uživatel porovná 2 (či více) operačních systémů s konkrétními programy s konkrétním nastavením s konkrétními úlohami (akcemi) a na konkrétním hardwaru. Tolik proměnných dává miliardy kombinací a situací, takže je velmi zavádějící na základě jedné nebo několika málo zkušeností natolik zjednodušovat a tvrdit, zda je něco stabilní nebo ne. Co je stabilní pro jednu situaci a uživatele, nemusí být tolik stabilní pro jiné situace a uživatele.

Pokud jde o operační systém Windows XP - to by byl docela velká katastrofa, kdyby se po 5 letech od vydání, několika servisních balíčcích a mnoha záplatách a po používání mezi stamiliony uživatelů nejednalo o relativně stabilní systém.

Zajímavější ale bude porovnávat stabilitu operačních systémů ze současnosti. To znamená až (zda) počátkem příštího roku vyjdou Windows Vista, tak je z hlediska stability porovnat třeba s Ubuntu 6.10 nebo Ubuntu 6.06.x LTS. Z hlediska požadavků na hardware na tom bude mnohem lépe Ubuntu, které je/bude možné nainstalovat a reálně používat i na méně výkonném hardwaru, kde to s Windows Vista nebude možné.

Pavelp

  • Host
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #20 kdy: 25 Srpna 2006, 07:44:27 »
Myslim ze muzeme thread ukoncit, moje poznamka o stabilite se tykala spise toho pokriku, kolikrat komu Win spadly. Nemam tenhle zpusob argumentace rad a nechal jsem ze vyprovokovat.

Sleepy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #21 kdy: 31 Srpna 2006, 14:13:36 »
Vyskusal som vsetky moznosti co tu boli popisane. Ale ani jedna nepohmohla.

Verzia jadra: 686
Vypis verzie X servera je: 1:1.0.2-0ubuntu10.4

po aktualizacii som aktualizoval aj ovladace NVIDIE (6600GT), ale stale XSERVER nechce nabehnut.

Neviete kde moze byt chyba ?

pravdepodobne to bude prepisanim NV na NVIDIA...

ako mam presne zniet prikaz aby som mohol cez konzolu editovat XORG.CONF ???



gedit /etc/x11/xorg.conf  -alebo ako inak ?

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #22 kdy: 31 Srpna 2006, 17:01:30 »
Citace: Sleepy
ako mam presne zniet prikaz aby som mohol cez konzolu editovat XORG.CONF ???



gedit /etc/x11/xorg.conf  -alebo ako inak ?
jestli ti nejede graficky rozhrani, tak by to IMHO to melo byt:
sudo nano etc/x11/xorg.conf

(P.S.: za spravnost nerucim, jsem linuxovy newbie)
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Po aktualizacii prestane fungovat X-server [vyřešeno]
« Odpověď #23 kdy: 03 Září 2006, 14:59:14 »
Citace: Sleepy
ako mam presne zniet prikaz aby som mohol cez konzolu editovat XORG.CONF ???
Musis pouzit editor ktery jede v konzoli, gedit jede jen v grafickem rozhrani. Takze napriklad nano nebo pico. Nano je dobry pustit s -w, aby nezalamoval radky. Takze napriklad
Kód: [Vybrat]
nano -w /etc/X11/xorg.confJa ale nejradsi pouzivam editor mcedit, ktery je soucasti spravce souboru midnight commander (mc). pokud ho nemas, tak apt-get install mc, a a pak
Kód: [Vybrat]
mcedit /etc/X11/xorg.conf
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.