Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: video jako šachovnice - chyba při vykreslování  (Přečteno 1819 krát)

Michal Poschl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
video jako šachovnice - chyba při vykreslování
« kdy: 07 Února 2009, 16:40:51 »
Ahoj,

zhruba před týdnem jsem si koupil novou grafickou kartu od nvidie 8800 GT. Zapojení a nainstalovaní nesvobodného ovladače proběhlo v pořádku. Všechno pracovalo jak má dokud jsem si nepustil seriál. viz následují odkaz :

http://img525.imageshack.us/img525/8168/snmekobrazovkydk7.png

Obraz je rozdělen na takovéhle kostičky. Pokaždé mají jiný tvar, ale pravidelnost podobná šachovnici zůstává. Tato chyba se vyskytuje tak v 50 %, někdy totiž video běží v pořádku a někdy se chyba vyskytne jenom na několik sekund, pak zase zmizí. Netuším jak se k problému mám postavit a kde začít řešit dokonce ani nevím jak to pojmenovat. :-)
Přehrávané video je v pořádku a kodeky jsou také v pořádku v nastavení (xorg.conf apod) jsem nic neměnil.
Konfigurace počítače je :
grafické karta : MicroStar NX8800GT 512MB, základní deska : MB Gigabyte EP45-DSR3, procesor : Intel Core 2 Quad Q9550, ramka DDR2 PC800 8G 2x(2x2G), zdroj 450W, tři SATA disky 2x250GB(žádný RAID, obyčejně zapojeno) a 160GB a DVD mechanika
Doufám, že není problém ve zdroji, nevím zda je 450W málo či dost ;-). Operační systém je Ubuntu 8.10 64bit
Před 8800GT jsou měl 7600GS a všechno bylo v pořádku. Napadá mě ještě přehřívání, ale na druhou stranu v programu "nvidia-settings" jsem viděl nejvyšší teplotu 85° (max. 100°) při zapnuté hře a potom také vadu na grafické kartě, i když hry se vykreslují bez problému.
Poraďte mi prosím co dál. Za každou radu budu rád a pokud jsem něco zapomněl napsat (další konfigurace, lepší popis problému nebo výpis nějakých logů) určitě ještě přidám.
Díky za pomoc Michal Pöschl


stedan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: video jako šachovnice - chyba při vykreslování
« Odpověď #1 kdy: 07 Února 2009, 17:46:15 »
Zkusil bych nainstalovat poslední finálovou verzi grafického ovladače nVidia 180.22, který se nachází v repozitáři:
        deb http://ppa.launchpad.net/mythbuntu-trunk-0.22/ppa/ubuntu intrepid main
Po přidání repozitáře a aktualizaci zdrojů stačí správcem balíků Synaptic nainstalovat balík "nvidia-180-modaliases_180.22". Pak už jen aktivovat daný ovladač v ovladači hardwaru.
Ubuntu GNOME Remix 12.10 64 bit, Asus K53SV, Intel Core i5-2430M, Intel HD 3000 + nVidia GT540M, 4 GB DDR3 1333 MHz, WD Scorpio Blue 640 GB

Michal Poschl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: video jako šachovnice - chyba při vykreslování
« Odpověď #2 kdy: 07 Února 2009, 19:24:10 »
V tomhle problém není. :-( Ale díky za radu

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: video jako šachovnice - chyba při vykreslování
« Odpověď #3 kdy: 07 Února 2009, 20:02:20 »
Dělají to všechny playery?
Zkus SMplayer.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: video jako šachovnice - chyba při vykreslování
« Odpověď #4 kdy: 07 Února 2009, 20:04:30 »
Většinou bývá problém s compizem. Zkus ho vypnout. Nebo můžeš zkusit přepnout vlc na jiný video-výstup.

Michal Poschl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: video jako šachovnice - chyba při vykreslování
« Odpověď #5 kdy: 07 Února 2009, 20:17:07 »
Omlouvám se původně jsem to chtěl napsat, ale zapomněl jsem na to.
Ano dělají to všechny přehrávače. :-(
Děkuji za reakce.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
« Poslední změna: 07 Února 2009, 23:28:23 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Michal Poschl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: video jako šachovnice - chyba při vykreslování
« Odpověď #7 kdy: 09 Února 2009, 18:00:29 »
Nainstaloval jsem Windows abych zjistil jestli je to chyba ovladače ( o kterém si myslím,že je nainstalován správně) a při spuštění 3D hry (šlo o GRID - závodní hra) byl efekt naprosto stejný stejná šachovnice jak u videa na Ubuntu. Problém tedy nejspíše bude ve zdroji nebo má grafická karta nějakou vadu.
Nejprve zkusím vyměnit zdroj, protože ostatní 3D hry na Ubuntu na windows nevím zkoušel jsem jenom ten GRID fungují všechny správně. Ostatně video se teď také přehrává bezproblémů.
Díky za pomoc.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.