Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ovládanie jasu, pomocou FN+, - znova, fórum som prezrel.  (Přečteno 1843 krát)

Kraki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Ovládanie jasu, pomocou FN+, - znova, fórum som prezrel.
« kdy: 19 Listopadu 2010, 20:02:23 »
Po inštalácii Kubuntu 10.10 MM (popis notebooku je v podpise) mi prestali fungovať Fn klávesy na ovládanie jasu. Fn klávesy na ovládanie zvuku fungujú tak ako v 9.10 LL. Samotné ovládanie jasu mi funguje cez Systémové nastavenia - Správa napájania (len je to trocha zdĺhavé). Návody, ktoré som našiel aj tu aj na nete mi nepomohli. V /proc/acpi nemám adresár video, ak si ho chcem vytvoriť, nejde to. Vypisuje mi toto:
Kód: [Vybrat]
t1t@plecnoc:/proc/acpi$ sudo mkdir video
[sudo] password for t1t:
mkdir: nie je možné vytvoriť adresár `video': No such file or directory
Úprava Grub nepomáha, xorg.conf nemám, jeho vytvorenie s príslušným príkazom nefunguje. Úprava/Pridanie súboru v /etc/modprobe.d nepomohla. Mám adresár /sys/class/backlight, kde je link s menom sony na /sys/devices/virtual/backlight/sony. Podľa mňa bude problém v adresárovej štruktúre, systém sa snaží niečo niekde zapísať, ale asi nie na správne miesto. Po prvotnom stlačení Fn+F5/F6 vykazuje disk činnosť, ale bez výsledku.

Zaujímavé je, že v Gnome mi to funguje bez problémov.
Nestretli ste sa s tým? Prípadne viete poradiť ako to sfunkčniť.
Kubuntu 13.04, 3.8.0-19-generic, KDE 4.10.5, notebook Sony Vaio VGN-A397, ATI X600 a PC GA-K8NF, Athlon 1800, GeForce 6600.

Kraki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Ovládanie jasu, pomocou FN+, - znova, fórum som prezrel.
« Odpověď #1 kdy: 21 Listopadu 2010, 12:04:47 »
Vyzerá, že je to Bug  :(  :o
Kód: [Vybrat]
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/udev/+bug/653473
Kubuntu 13.04, 3.8.0-19-generic, KDE 4.10.5, notebook Sony Vaio VGN-A397, ATI X600 a PC GA-K8NF, Athlon 1800, GeForce 6600.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.