Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Konečně 64bit java plugin....  (Přečteno 5882 krát)

kynik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Konečně 64bit java plugin....
« kdy: 15 Února 2009, 10:51:25 »
Taaakže, jdeme na to:


Nejlepší bude, když odinstalujete všechny 32bitové a jiné různé náhražky jako IcedTea apod. (Toto není útok proti svobodnému sw, ale já prostě tu Komerčku jinak nerozjedu....)

1) stáhněte si to :) : http://www.java.com/en/download/linux_manual.jsp?locale=en&host=www.java.com:80 (je to Java 6 update 12 - linux x64)

Já jsem konzervativní, proto jsem to uložil do /opt/java :)

2) V konzoli navigujte tam, kde jste to uložili, a nainstalujte:

Kód: [Vybrat]
sudo sh jre-6u12-linux-x64.bin
3) Vytvořte symbolický link k pluginu v místě, kde máte pluginy pro FF:

Kód: [Vybrat]
cd /usr/lib/mozilla/plugins
Kód: [Vybrat]
/usr/lib/mozilla/plugins$ sudo ln -s /opt/java/jre1.6.0_12/lib/amd64/libnpjp2.so
(pakliže jste uložili ten .bin soubor někam jinam než do /opt/java, tak pochopitelně odpovídajícím způsobem upravte výše napsaný příkaz)

4) Spusťte Firefox v konzoli s právy roota (nechápu proč, ale toto bylo v mém případě klíčové)

5) mrkněte na java.com a měli byste mít vše funkční

6) FF pochopitelně pak při opakoveném spouštění nemusíte spouštět s právy roota - stačí to při onom prvním spuštění po instalaci.


Endžóóóóój!

:)

« Poslední změna: 15 Února 2009, 16:49:49 od kynik »

premet

  • Host
Re: Konečně 64bit java plugin....
« Odpověď #1 kdy: 16 Února 2009, 08:14:07 »
Když už si stěžuješ, že jsem ti to přesunul  ;).

bod 3) Proč se přepínat do /usr/lib/mozilla/plugins, když můžeš symlink vytvořit  i s cestou kam se má dát. A když už mluvíš o 64 bitové verzi, nemělo by to být místo /usr/lib → /usr/lib64   ?

kynik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Konečně 64bit java plugin....
« Odpověď #2 kdy: 16 Února 2009, 08:44:04 »
Když už si teda stěžuju, tak teda odpovím (i když pozor - jestli se tím náhodou nezmění charakter topic-u na sekci "diskuze a pokec", to bys eto pak muselo někam přesunout :) ). K první poznámce - samozřejmě, že symlink lze vytvořit i s cestou, kam se má dát, ale vycházím z toho, že tento návod bude číst BFU, jelikož zkušený uživatel to většinou nepotřebuje. Proto jsem se snažil rozdělit postup do co nejvíce jednotlivých kroků, aby z toho byla patrná logika (dle mého subjektivního názoru, pochopitelně).

K tvé druhé poznámce...super nápad, až na to, že /usr/lib64 je symlink na....../usr/lib  ;)
« Poslední změna: 16 Února 2009, 08:52:57 od kynik »

premet

  • Host
Re: Konečně 64bit java plugin....
« Odpověď #3 kdy: 16 Února 2009, 08:48:50 »
K tvé druhé poznámce...super nápad, až na to, že /usr/lib64 je symlink na....../usr/lib  ;)
Buď to nechápu nebo je to blbost.

kynik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Konečně 64bit java plugin....
« Odpověď #4 kdy: 16 Února 2009, 09:01:11 »



Řekl bych, že a) je správně...  ;)

premet

  • Host
Re: Konečně 64bit java plugin....
« Odpověď #5 kdy: 16 Února 2009, 18:13:23 »
Hm tak to je spekulativní, protože jak to vypadá je to tak na Ubuntu i Debianu, ale já to tak nemám  ;)
Kód: [Vybrat]
[prema@fedora ~]$ ls -l /usr/ | grep lib
drwxr-xr-x  66 root root  28672 13. úno 18.33 lib
drwxr-xr-x 159 root root 122880 16. úno 08.06 lib64

kynik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Konečně 64bit java plugin....
« Odpověď #6 kdy: 17 Února 2009, 00:02:22 »
No, vzhledem k tomu, že jsme na fóru Ubuntu, resp. Debianu a nikoli Fedory, tak bych to neoznačil za spekulativní, ale pro potřeby uživatelů tohoto OS/fóra za prokázanou danost. Koneckonců jsi si sám namodeloval jediné dvě neúprosné možnosti "buď, anebo", já to nebyl  ;D Ale v podstatě jde o enóno, tak to můžeme nechat spát  ;D

Ne - teď trochu vážně...mně je vážně fuk, jestli to někdo přesune tam, či onam, šlo mi jen o to, že podle mě by to našlo v té sekci "64bit" více adresátů a možná by to tak pomohlo více lidem...vycházím z mé zkušenosti, kde a jak jsem co vyhledával, ale to samozřejmě nemusí být všeobjímající pravda a můžu se nakrásně mýlit. Snad to prostě někomu pomůže zjednodušit život, ať už je to kdekoliv.

A ještě drobnost - tomu, kdo mi "ubral karmu", bych rád vzkázal, ať si klidně poslouží a odkliká i ty zbylé tři "body", je mi to totiž úúúúplně fuk  ;D ;D ;D
« Poslední změna: 17 Února 2009, 00:57:16 od kynik »

mizik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
    • mizici.com
Re: Konečně 64bit java plugin....
« Odpověď #7 kdy: 05 Března 2009, 09:24:21 »
Super,dik za navod. KB uz bezi  ;)

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Konečně 64bit java plugin....
« Odpověď #8 kdy: 05 Března 2009, 18:37:41 »
Na PPA jsou i balíky, stačí přidat třeba zdroj z tohoto odkazu a nainstalovat/aktualizovat příslušné balíky.
https://launchpad.net/~shiragumo/+archive/ppa

ares952

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 124
    • http://www.lumidan.eu
Re: Konečně 64bit java plugin....
« Odpověď #9 kdy: 18 Března 2009, 21:01:41 »
perfektni, banka uz mi fakci :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.