Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zatuhnutí systému při jakékoliv aktivitě  (Přečteno 1288 krát)

linamat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Zatuhnutí systému při jakékoliv aktivitě
« kdy: 21 Února 2009, 10:12:58 »
Zdarec palec, mám takový problém.
Podařilo se mi nainstalovat Ubuntu 8.04, ale problém je takový, že mi vždy totálně zatuhne ve chvíli když něco udělám.
Např.: spustím firefox a v pohodě mi naběhne domovská stránka a můžu si ji užívat třeba minutu než celé PC zkolabuje. Jindy firefox zatuhne hned při spuštění (ve chvíli kdy kliknu a ikonu FF). Firefox byl jen příklad, takhle to blne u všeho -hry,poštovní klient,... .
Když nechám PC v klidu třeba 20 minut, tak běží v poho(resp.nezatuhne), ale jakmile někam kliknu - vite co se stane  :o :'(

Tento problém se vyskytoval i u instalace (8.04, 8.10), ale 8.04 se mi podařilo nějakou náhodou nainstalovat. Tak mě napadá jestli to nesouvisí s HW.?!

Ve virtual boxu mi jede 8.10 v pohodě, jen mi nejde nastavit rozlišení vyšší než 800x640 (další možná volba je 640x480).

Jestli víte jak odstranit chybu se zamrzaním prosím napište, nebo by stačilo poradit jak mám nastavit vyšší rozlišení  Ubuntu ve VirtualBoxu.

Edit: na tom samém PC mi (relativně) v pohodě běhá vista. Procesor 3,2, 2GB ram
« Poslední změna: 21 Února 2009, 10:25:44 od linamat »

Jiri Z

  • Host
Re: Zatuhnutí systému při jakékoliv aktivitě
« Odpověď #1 kdy: 22 Února 2009, 16:42:49 »
Kolize ovladačů, chybná detekce HW? Když spustíte systém z Live CD, tak to dělá také?
Máte klasický PC, nebo NB? Když klasiku, tak vyzkoušejte jinou myš a KB. Já vím, ve
Win. to jde, ale co kdyby. Spustit nějakou aplikaci v terminálu (než to zatuhne),
asi nestihnete?

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.