Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jichuuuu (mountování externího FAT32 disku & reinstal)  (Přečteno 2099 krát)

mikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
jichuuuu (mountování externího FAT32 disku & reinstal)
« kdy: 23 Února 2009, 22:41:21 »
a mame tu dalsi problem! tentokrat vazny: nazloben z toho ze mi nejde exaile bez zjevneho motivu, nazloben ze mi nejede wifi (je to par dnu co jsem si poridil router a wifi uz ocenim) a par dalsich detajlu (webka a tak.. znate to) jsem se rozhodl po zjisteni, zemi zde nikdo neni schopen pomoct o reinstal systemu.. na 7.10 mi vse fungovalo jak melo (a ja blahovej jsem stejne preseil na 8.xx) a nic nejede... exaile je posledni kapka - ale nemam kam zalohovat data - nechal jsem si 15GB windows oddilu (co kdyby vse selhalo - vzdy se mam kam vratit), ale! ted kdyz jsem chtel formatovat, tak jsem narazil na drobny problem - mam par filmu, ktere bych chtel uchovat, a asi 2GB dat, ktera bych taky nerad smazl.. hudba to same.. ale! posledne, kdyz jsem partisnu /home nesmazl a chtel pouzit tu starou i v new instalaci, pos*alo se co se dalo! hodlam tudis /home opet pripojit prazdne.. a musim tedy vse smaznou..

pani obsle povidani - ale ted k veci: pujcil jsem si od sousedy externi HDD, je na nem FAT32 a kdyz mi ho linux namoutuje, tak je to read-only filesystem.. nenadelam s tim... zkousel j sem vsemozne mountovani (nejsem zrovna geek v techto vecech.. ) a nic nepomohlo :-( .. takze ciste hipoteticky: hdd je na /dev/sdc1 - jak to mam s FAT32 namountovat?

jeste jedna vec - jeden z IT na drate prisel na to, ze ten hdd je panic - asi mu nedostatek sexu nehrozi, ale to je tak vse co jsem z toho vydedukoval :o) chtel bych na nej data zalohovat, ale win disk ma 1,5Gb volneho mista - zalostne malo abych tam nahral, restart, nahral na hdd, restart, nahral na win, restart, nahral na hdd, restart... hehe - asi vite co mam na mysli - samozrejme se nabizi moznost videt linuxove disky z windows - ale to se mi pokazilo pred asi pul rokem - mel jsem na to ten ovladac (uz nevim jak se jmenuje) ze se pak linuxove tvarijou jako normalni win disky.. zkousel jsem i v TotalCMD plugyn - taky nic :-) 

ano je to peklo a urcite jsem v mem slohu nerekl vsechny potrebne informace (snazil jsem se je vynahradit temi nepodstatnymi) - co budete potrebovat vypsat - reknete si - vse poskytnu - rad bych do konce pristiho dne nejak rozchodil - mam po ruce i kladivo - vice mechanickemu pristupu se nebranim ;-) jen nevim, s jakym parametrem do toho uderit :-\  dekuji za pomoc!
« Poslední změna: 24 Února 2009, 17:19:43 od Martin 'Želva' Malý »
muzes nesouhlasit - presvec me o sve pravde a ja ji prijmu za svoji. nadavej mi a urazej me a nikdy tvoje pravda nezvitezi

dosmanak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
  • JŮ HELE
Re: jichuuuu
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2009, 23:38:52 »
A co tak v $HOME smáznout jen všechno co začíná tečkou? pak můžeš reinstalit a imho tam z minulýho systému nezude nic.
Jinak ten FAT disk připojuješ přes HAL (klikace) nebo mountem? Je to divný, protože vfat umí i zapisovat. Z těch Windows na něj zapisovat můžeš?
DOSmaňák
Věčný začátečník

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: jichuuuu
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2009, 07:40:23 »
pani obsle povidani - ale ted k veci: pujcil jsem si od sousedy externi HDD, je na nem FAT32 a kdyz mi ho linux namoutuje, tak je to read-only filesystem.. nenadelam s tim... zkousel j sem vsemozne mountovani (nejsem zrovna geek v techto vecech.. ) a nic nepomohlo :-( .. takze ciste hipoteticky: hdd je na /dev/sdc1 - jak to mam s FAT32 namountovat?
a nejde na to zapisovat ani rootovi? pokud to potrebujes jen jednou zkopirovat, napis v terminalu gksudo nautilus a verim, ze se to povede
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

mikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: jichuuuu
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2009, 14:12:39 »
to s tim $HOME zni rozumne.. mozna to tak spacham.. dekuji za myslenku, ktera me mohla napadnout! :-)

co se tyce gksudo nautilus tak to reseni urcite nebude.. nemuzu v tom zapisovat ani jako root.. resp..

Kód: [Vybrat]
mikk@hall:/media/APOLLO_$ ls
ArcDeviceInfo  Mp3         $RECYCLE.BIN               Škola
Filmy          od michala  Recycled                   Windows
Hry            Programy    System Volume Information  Z komlu
mikk@hall:/media/APOLLO_$ sudo mkdir mikk
mkdir: adresář „mikk“ nelze vytvořit: Read-only file system

tohle snad rekne vse :o)

bude to zase vyhaluzene jako pes, jsem si jistej ale pustim se do moznosti, kdy adresare s teckou pomazu a pak to cele spcham.. drzim si palce a dekuji za snahu o pomoc pri reseni problemu
muzes nesouhlasit - presvec me o sve pravde a ja ji prijmu za svoji. nadavej mi a urazej me a nikdy tvoje pravda nezvitezi

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: jichuuuu
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2009, 15:57:41 »
prosím,příště to pojmenuj jinak než jichuuuuu
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

dosmanak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
  • JŮ HELE
Re: jichuuuu
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2009, 16:23:22 »
Eště si nenapsal, jak ten disk připojuješ, třeba ukaž mount příkaz, nebo fstab?
DOSmaňák
Věčný začátečník

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: jichuuuu
« Odpověď #6 kdy: 24 Února 2009, 17:15:46 »
A co tak v $HOME smáznout jen všechno co začíná tečkou? pak můžeš reinstalit a imho tam z minulýho systému nezude nic.
To je sice pravda, ale taky nezbudou záložky, savegames, maily uložené v počítači atd. --> člověk se tím musí prohrabat
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Ander

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: jichuuuu (mountování externího FAT32 disku & reinstal)
« Odpověď #7 kdy: 24 Února 2009, 18:25:45 »
pani obsle povidani - ale ted k veci: pujcil jsem si od sousedy externi HDD, je na nem FAT32 a kdyz mi ho linux namoutuje, tak je to read-only filesystem.. nenadelam s tim... zkousel j sem vsemozne mountovani (nejsem zrovna geek v techto vecech.. ) a nic nepomohlo :-( .. takze ciste hipoteticky: hdd je na /dev/sdc1 - jak to mam s FAT32 namountovat?

To je zvlastni. Externi disky s FAT32 GNOME automaticky mountuje s umask=077 . Neni treba nic delat.

mikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: jichuuuu (mountování externího FAT32 disku & reinstal)
« Odpověď #8 kdy: 25 Února 2009, 13:26:15 »
Ander: zvlastni zvlastni - mi povidej :-D prikaz na to pouzival jsem
Kód: [Vybrat]
mikk@hall:~$ sudo mount -t vfat /dev/sdc1 /media/APOLLO
bosf - Ook Ook - omlouvam se :-) v te chvili jsem si nemohl pomoct... uz to beru cele velmi letargicky :-[

Yontalcar - jn.. minimalni obet - mozna necham konfigurak opetky - ale mam 10Mb pripojeni - maily mam stazene hned.. hry tam zadne nehraju - vl. nejpekelnejsi nastaveni by me cekalo prave s tou operkou.. ale s tim pocitam :-)
muzes nesouhlasit - presvec me o sve pravde a ja ji prijmu za svoji. nadavej mi a urazej me a nikdy tvoje pravda nezvitezi

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: jichuuuu (mountování externího FAT32 disku & reinstal)
« Odpověď #9 kdy: 25 Února 2009, 14:51:29 »
[OT] Ook Ook?Zeměplocha? :) [/OT]
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

mikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: jichuuuu (mountování externího FAT32 disku & reinstal)
« Odpověď #10 kdy: 26 Února 2009, 00:30:34 »
[OT] Ook Ook?Zeměplocha? :) [/OT]

:-) je to tak  ;D
muzes nesouhlasit - presvec me o sve pravde a ja ji prijmu za svoji. nadavej mi a urazej me a nikdy tvoje pravda nezvitezi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.