Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gnome - lišty  (Přečteno 1218 krát)

frca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Gnome - lišty
« kdy: 05 Února 2009, 17:00:33 »
Zdravím, přizpůsobil jsem si plochu tak, jak jsem zvyklý (viz obrázek). Problém je, že se mi občas lišty (na obrázku označeny červenými šipkami) prohodí a pak to musím opravovat. Hlavně se to děje po rebootu nebo při změně rozlišení. Co s tím?
Díky,
frca

PS: Možnost "Povolit přesun panelu/Zamknout pozici panelu" jsem zkoušel, ale bez výsledku.

Jaké jsou vlastně možnosti přizpůsobení pracovního prostředí Gnome? Můj první dojem je takový, že moc velké ne, ale rád se nechám poučit.

Edit: Tak mě napadá, že by byl asi lepší jeden panel se dvěma řádky. Je něco takového možné?

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 05 Února 2009, 17:05:49 od frca »
2*b|~(2*b)

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Gnome - lišty
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2009, 21:07:34 »
Návodů na přizpůsobení je myslím dost, jeden je třeba tady - http://wiki.ubuntu.cz/GNOME%20Panel.

Jestli jsem to dobře pochopil, potřebuješ, aby to vypadalo jako v Win, když ten spodní panel roztáhneš, tzn. 2 řádky nad sebou dole na obrazovce. Gnome se ale nesnaží napodobit Win a jde spíš cestou více panelů a virtuálních ploch. Tzn., že např. někteří mají na virt. ploše 1 záležitosti týkající se internetu, na dvojce hudbu, a na trojce třeba textový editor, a přepínají dle potřeby. Pak jeden panel stačí.

Pokud nechceš více využívat virt. ploch, můžeš zkusit jiné dvě věci: buď si upravit spodní panel tak, aby se Ti tam vše pohodlně vešlo, např. používáním "šuplíků" (drawer) nebo zkrácením základního menu (Aplikace - Systém - Místa) na jednu ikonku "hlavní menu" (main menu) z appletů. Dále můžeš používat seskupování oken v nabídce appletu "seznam oken" (window list). (Používám angl. verzi, tak české názvy ber s rezervou.: )

Ne moc ideální, ale další varianta je zvětšit panel na aspoň 48 pixelů. Seznam běžících aplikací se pak roztáhne do dvou řádků. Problém ale je, že ostatní ikony se úměrně zvětší a do dvou řádků se neseskupí.

http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

frca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re: Gnome - lišty
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2009, 10:32:44 »
Nakonec to mam tak, ze taby aplikaci mam v jednom panelu a vsechno ostatni v druhem. Celkem v pohode az na to, ze se casto nahodne prohazuji. Da se nejak resit konkretne toto?
2*b|~(2*b)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Gnome - lišty
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2009, 10:36:11 »
Kliknout na ikonu pravým a uzamknout.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3414
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Gnome - lišty
« Odpověď #4 kdy: 28 Února 2009, 22:14:26 »
Kliknout pravým a uzamknout nepomůže, ty ikony jsou sice nepřesunutelné, ale při startu si dál budou prohazovat místa. Je třeba použít gconf-editor, potom v apps-->panel-->global zatrhnout locked_down...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.