Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Toshiba satellite A200 - bluetooth a sluchátka  (Přečteno 1470 krát)

Ivosh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Toshiba satellite A200 - bluetooth a sluchátka
« kdy: 31 Prosince 2008, 16:05:21 »
Zdravím,
S příchodem 8.10 mi přestal fungovat modul omnibook a s ním tedy i bluetooth. Četl jsem, že prostě omnibook v 8.10 nejde a vlastně s tím nic nejde dělat. Není nějaká cesta, jak ho zprovoznit nebo nějaká alternativa, která by zprovoznila bluetooth?

Jistě znáte ten problém s tím, že po připojení sluchátek se neztlumí reproduktory (sluchátka hrají také). Zkoušel jsem v alse ty různé nastavení a to s tím headphone senzorem či co tam také nemám. Jediný přepínač je tam "Headphone". Ten po odškrutnutí pouze umlčí sluchátka, při zaškrtnutí hrají i sluchátka i repráky. To s tím stahováním nebo umlčováním různých hlasitostí "Front", atd... jsem také zkoušel - ztišuje to i sluchátka.

Díky za pomoc.

harryk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Toshiba satellite A200 - bluetooth a sluchátka
« Odpověď #1 kdy: 01 Ledna 2009, 19:25:48 »
Mám Toshibu U400 a modul omnibook jsem si v 8.10 přeložil úplně stejně jako v 8.04 (viz http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,23995.0.html). Bluetooth se pak aktivuje bez problémů. Co by s ním mělo být za problém?

Harry.


Ivosh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: Toshiba satellite A200 - bluetooth a sluchátka
« Odpověď #2 kdy: 15 Března 2009, 13:42:33 »
Tak jsem zkoušel nejrůznější návody... nainstalované by to mělo být dobře... ale po spuštění

Kód: [Vybrat]
sudo modprobe omnibook
se nic nestane ani nevypíše, ectype tam mám jako dřív 14 a zkoušel jsem i jiné...

kynik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Toshiba satellite A200 - bluetooth a sluchátka
« Odpověď #3 kdy: 17 Března 2009, 23:23:02 »
Zdravím - s tím zvukem (teda jestli máš HDA od Intelu) by ti měl pomoct následující postup:

https://help.ubuntu.com/community/HdaIntelSoundHowto

a přejdi rovnou k části "Manually Specify Module Parameters".

Prostě v konfiguráku alsy postupně vystřídej všechny možné parametry u "Model" a vždycky to vyzkoušej. Jen pro ilustraci já mám Fujitsu-Siemens osazený ALC883 a za hodnotu Model jsem musel dosadit nějaký Thinkpad...prostě to chce všechno vyzkoušet a určitě trefíš na ten správný. Teď to šlape jako hodinky. Pro zjištění funkčnosti té které hodnoty nezapomeň po každém dosazení restartovat komp (asi by stačil i reload modulu, ale sich je sichr).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.