Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak upravit vzhled U12.04 Gnome Classic?  (Přečteno 1454 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Jak upravit vzhled U12.04 Gnome Classic?
« kdy: 23 Listopadu 2012, 09:26:11 »
Nainstaloval jsem včera na další stroj U12.04. Není to pro mě. Požadavek byl Ubuntu Classic, vzhled nejvíce se blížící U10.04. Krásně vše funguje, ale mám pár drobných dotazů. Prosím...

Změnil jsem obrázek pod přihlašovací obrazovkou. Ten se však zobrazuje s tečkama, s rastrem, jak je zvykem. Jak tento rastr odstranit?

Po zobrazení přihlašovací obrazovky problikne původní obrázek (fialová mlha) a ten se prolne se správným. Jak toto zrušit, nebo jak změnit první obrázek na černou, aby se správný prolínal z černé?

Přihlašovací obrazovka zobrazí ještě před přihlášení nahoře panel (Gnome-Shell). Nic proti němu, ale nedá se přes přihlášením zakázat? Je to zas jiný panel, zas jiné ikony a uživatele to mate.

Jak uživateli zakázat výběr prostředí (možnost jen jednoho - Gnome Classic)?

Při probuzení zůstane někdy černá obrazovka a je nutno zahýbat myší, někdy stisknout libovolnou klávesu a někdy (když spal zvláště tvrdě) i stisknout POWER, aby se obrazovka rozsvítila.

Bohužel je zde pouze jedno funkční a použitelné téma a sice to výchozí. Ostatní rozhodí ikony na panelu a není to hezké. Lze použít nějaká témata z U10.04? Požadavek je Dust Sand.

Jak omezit počet pracovních ploch na jednu?

Díky za odpovědi.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Jak upravit vzhled U12.04 Gnome Classic?
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopadu 2012, 11:54:35 »
Nainstaloval jsem včera na další stroj U12.04. Není to pro mě. Požadavek byl Ubuntu Classic, vzhled nejvíce se blížící U10.04. Krásně vše funguje, ale mám pár drobných dotazů. Prosím...

Změnil jsem obrázek pod přihlašovací obrazovkou. Ten se však zobrazuje s tečkama, s rastrem, jak je zvykem. Jak tento rastr odstranit?

Po zobrazení přihlašovací obrazovky problikne původní obrázek (fialová mlha) a ten se prolne se správným. Jak toto zrušit, nebo jak změnit první obrázek na černou, aby se správný prolínal z černé?

Přihlašovací obrazovka zobrazí ještě před přihlášení nahoře panel (Gnome-Shell). Nic proti němu, ale nedá se přes přihlášením zakázat? Je to zas jiný panel, zas jiné ikony a uživatele to mate.

Nainstaluj si GDM.

Jak uživateli zakázat výběr prostředí (možnost jen jednoho - Gnome Classic)?

Odinstaluj si Unity.

Lze použít nějaká témata z U10.04?

Ne.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Jak upravit vzhled U12.04 Gnome Classic?
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2012, 16:08:51 »
Nainstaluj si GDM.

Díky. GDM mám, přepnul jsem to z lightdm. Přihlašovací dialog je uprostřed, pod ním je fialovooranžová mlha, kterou neumím změnit, Když to změním v Ubuntu Tweak, zůstane přihlášení beze změny.

Nahoře už je ale pěkný černý panel s hodinami uprostřed bez zbytečných ikon.

Doplňuji: Bohužel se mi obrázek na pozadí změnit nepodařilo. Chtěl jsem tam tedy vrátit lightdm.

1. pokus, přeinstaloval jsem lightdm, doufal jsem, že se mě systém zeptá, co chci používat. Nic, Restart a opět GDM. Jen tak se nepustí.

2. pokus, odinstaloval jsem GDM, systém se měl zeptal, co chci použít (KDM nebo lighdm), zvolil jsem lighdm, restartoval a nepřihlásím se vůbec. Zůstane to videt na splash. Přes příkazovaj řádek jsem tam vrátil GDM.

Jak ztohoven?

Na obranu Linuxu musím dodat, že stejnej vojeb je to i v Mac OS X, když chcete změnit cokoli z přihlašování, nebo z účtu hosta. Vývojáři prostě nemají rádi dodělávání těchto věcí, jejich konfigurátory a jejich dokumentaci. Škoda.
« Poslední změna: 23 Listopadu 2012, 17:44:35 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.