Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Screenlet SysMonitor PLUS  (Přečteno 3398 krát)

pxjava

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 96
    • Horejsek.com
Screenlet SysMonitor PLUS
« kdy: 19 Února 2009, 14:42:41 »
Zdravím všechny,
udělal jsem si svůj vlastní screenlet, který jsem zatím "vypliv" na svět jako verzi 0.1 a rad bych od Vás slyšel nějaké nápady jak ho vylepšit, kde jsou nějaké chyby atp. aby byl screenlet co nejlepší..

Více info najdete na mých stránkách http://www.twiboo.net/tvorba/software/1028-screenlets-sysmonitor-plus/.
Přímý link ke stažení: http://www.twiboo.net/down/SysMonitorPlus.tar.gz.

Screenlet se jmenuje SysMonitorPLUS a vychází ze zabudovaného screenletu SysMonitor. Původně jsem jen editoval SysMonitor aby mě vyhovoval, ale po čase jsem se rozhodl napsat celý svůj. Má o mnohem víc nastavení, víc grafů, pozadí a dalších několik vylepšení, další ještě přibudou. Ostatně, vyzkoušejte sami.. :)

Budu rád za každou radu/připomínku. Děkuji.
Ubuntu 9.10
Asus P5Q; Intel Core 2 Duo E8500; 2x 2048MB DDR2; GeForce 9600GT 512MB; SBA 7.1; Samsung SyncMaster 205bw; Logitech Wave; 2x WESTERN DIGITAL Caviar Green 1.5T a Seagate 500G
Osobni web www.horejsek.com

pxjava

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 96
    • Horejsek.com
Re: Screenlet SysMonitor PLUS
« Odpověď #1 kdy: 27 Února 2009, 09:00:11 »
Opět všechny zdravím,

můj screenlet se dostal již k verzi 0.5 a umí podstatně mnohem víc.. například:
  • kurzy - sledování až 3 různé kurzy
  • počasí - zobrazení až pro 3 místa
  • burza - opět po třech
  • přidány soubory se svátky pro psy, kočky, Slovensko a USA
  • opraveny české znaky
  • vlasní procesy - možnost zvolit počet zobrazených procesů v intervalu od 1 do 20
  • a další..

Včera jsem ho také zveřejnil na gnome-look.org: http://www.gnome-look.org/content/show.php/SysMonitor+PLUS?action=content&content=100042

Budu rád, pokud Vás napadnou nějaké další úpravy, které by tomuto screenletu prospěly. :)
« Poslední změna: 02 Března 2009, 13:41:01 od pxjava »
Ubuntu 9.10
Asus P5Q; Intel Core 2 Duo E8500; 2x 2048MB DDR2; GeForce 9600GT 512MB; SBA 7.1; Samsung SyncMaster 205bw; Logitech Wave; 2x WESTERN DIGITAL Caviar Green 1.5T a Seagate 500G
Osobni web www.horejsek.com

phrk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Screenlet SysMonitor PLUS
« Odpověď #2 kdy: 02 Března 2009, 00:14:31 »
Pěkná práce.. Ovšem jen podle obrázků :) Nefunguje mi to. Netušíš prosím proč?

ph@ph-laptop:~/.screenlets/SysMonitorPlus$ python SysMonitorPlusScreenlet.py
CachingBackend: Loading instances from cache
Creating new entry for SysMonitorPlusScreenlet in /tmp/screenlets/screenlets.ph.running
Loading instances in: /home/ph/.config/Screenlets/SysMonitorPlus/default/
No instance(s) found in session-path, creating new one.
UPDATING SHAPE
LOAD NEW THEME: default
FOUND: /home/ph/.screenlets/SysMonitorPlus/themes/default
theme.conf found! Loading option-overrides.
theme.conf loaded:
Name: default
Author: Michal Horejsek
Version: 1.0
Info: Default theme
UPDATING SHAPE
Traceback (most recent call last):
  File "SysMonitorPlusScreenlet.py", line 1495, in <module>
    screenlets.session.create_session(SysMonitorPlusScreenlet)
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/screenlets/session.py", line 466, in create_session
    session.start()
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/screenlets/session.py", line 242, in start
    sl = self.screenlet(session=self, id=self.__get_next_id())
  File "SysMonitorPlusScreenlet.py", line 334, in __init__
    self.theme_name = 'default'
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/screenlets/__init__.py", line 688, in __setattr__
    self.update_shape()
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/screenlets/__init__.py", line 1127, in update_shape
    self.on_draw_shape(ctx)
  File "SysMonitorPlusScreenlet.py", line 1471, in on_draw_shape
    self.draw_rectangle(ctx, 0, 0, self.width, self.height)
AttributeError: 'SysMonitorPlusScreenlet' object has no attribute 'draw_rectangle'


Používám XFCE.

pxjava

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 96
    • Horejsek.com
Re: Screenlet SysMonitor PLUS
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2009, 16:29:07 »
Tak to opravdu netuším. Je to nejpíš kvůli prostředí nebo Screenlety nejsou kompletně nainstalovaný. S tímto problémem jsem se zatím nesetkal, na gnome-look.org to stáhlo přes 400 lidí a nikdo problém neměl (alespoň nikdo nic neoznamoval) a ani nikdo kolem mě..
Tady XFCE nemám, ale doma (doma mám Xubuntu) se na to o víkendu zkusím podívat..
Ubuntu 9.10
Asus P5Q; Intel Core 2 Duo E8500; 2x 2048MB DDR2; GeForce 9600GT 512MB; SBA 7.1; Samsung SyncMaster 205bw; Logitech Wave; 2x WESTERN DIGITAL Caviar Green 1.5T a Seagate 500G
Osobni web www.horejsek.com

phrk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Screenlet SysMonitor PLUS
« Odpověď #4 kdy: 02 Března 2009, 23:42:26 »
Tak je to jasné: Stará verze screenlets, pomohl strýček Google. Jinak pěkný screenlet, jen žere 40% výkonu mého poněkud postaršího procesoru, takže použitelné spíš pro silnější stroje.

pxjava

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 96
    • Horejsek.com
Re: Screenlet SysMonitor PLUS
« Odpověď #5 kdy: 05 Března 2009, 07:39:47 »
Mohl by jsi zkusit vypnout v nastevení všechny senzory a pak je pomalu pouštět a sledovat, které senzory abnormalně žerou zdroje? Abych věděl, který senzory dělají neplechu a pokusil se u nich snížit náročnost..
U mě to jede 3-7%, ale kamarádovi krásný cca 2%.
Ubuntu 9.10
Asus P5Q; Intel Core 2 Duo E8500; 2x 2048MB DDR2; GeForce 9600GT 512MB; SBA 7.1; Samsung SyncMaster 205bw; Logitech Wave; 2x WESTERN DIGITAL Caviar Green 1.5T a Seagate 500G
Osobni web www.horejsek.com

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.