Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Aktualizace na Pidgin 2.5.5  (Přečteno 10776 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« kdy: 10 Března 2009, 15:09:05 »
Aktuálně: Aktualizaci podle níže uvedeného postupu už není třeba dělat -- Pidgin byl ve všech podporovaných vydáních aktualizován v ofic. repozitářích.

Více -- https://bugs.edge.launchpad.net/ubuntu/intrepid/+source/pidgin/+bug/340151



Dnes ráno přestala na starších verzích IM klienta Pidgin fungovat síť ICQ, pro aktualizaci na novější (funkční) verzi postupujte následovně:

1. Přidejte si zdroj s aktuální verzí Pidginu (vyberte podle vašeho vydání Ubuntu).

Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex

Kód: [Vybrat]
deb http://ppa.launchpad.net/debfx/ppa/ubuntu intrepid main
Ubuntu 8.04 Hardy Heron
Kód: [Vybrat]
deb http://ppa.launchpad.net/debfx/ppa/ubuntu hardy main
Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon
Kód: [Vybrat]
deb http://ppa.launchpad.net/debfx/ppa/ubuntu gutsy main

2. Stáhněte si podpis tohoto repozitáře -- klíč klikněte pravým tlačítkem myši na odkaz a zvolte "Uložit jako", uložte ho a v Systém → Správa → Zdroje softwaru na kartě Ověření ho naimportujte.

Pozn.: Tento krok není nutné provést, ale systém vás pak bude upozorňovat na absenci klíče.

3. Otevřete Správce balíků Synaptic (Systém → Správa → Správce balíků Synaptic), obnovte zdroje softwaru (Akce → Obnovit informace o...), vyhledejte balík pidgin, pravým tlačítkem myši ho označte k aktualizaci a proveďte (Akce → Realizovat označené změny).

4. Restartujte Pidgin.

5. Protože přidaný repozitář obsahuje i jiný software než Pidgin, je vhodnější jej po aktualizaci opět odebrat.
« Poslední změna: 12 Března 2009, 08:49:49 od Vojtěch Trefný »

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Aktualizace na Pidgin 2.2.5
« Odpověď #1 kdy: 10 Března 2009, 15:24:47 »
Nechci vypadat jako kverulant, ale je to verze 2.5.5  ;)
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #2 kdy: 10 Března 2009, 16:15:21 »
Nechci vypadat jako kverulant, ale je to verze 2.5.5  ;)

Díky, to je docela důležité.

geronimo72

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • No Future, No Hope
    • http://www.lyrika.sk/galeria
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #3 kdy: 10 Března 2009, 16:27:15 »
treba to chapat tak ze s pridanim aktualizacie do beznych ubuntu zdrojov sa nepocita?
« Poslední změna: 20 Června 2009, 01:22:05 od Anna Taliánová »
No Future, No Hope

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #4 kdy: 10 Března 2009, 16:28:19 »
treba to chapat tak ze s pridanim aktualizacie do beznych ubuntu zdrojov sa nepocita?

Počítá, ale bude to chvíli trvat.
« Poslední změna: 20 Června 2009, 01:22:20 od Anna Taliánová »

geronimo72

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • No Future, No Hope
    • http://www.lyrika.sk/galeria
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #5 kdy: 10 Března 2009, 16:58:23 »
treba to chapat tak ze s pridanim uktualizacie do beznych ubuntu zdrojov sa nepocita?

Počítá, ale bude to chvíli trvat.

napadla mi taka kacirska otazka: co na tom bude chvilu trvat ked pre 9.04 uz je update v repozitaroch? :))
No Future, No Hope

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #6 kdy: 10 Března 2009, 17:21:06 »
napadla mi taka kacirska otazka: co na tom bude chvilu trvat ked pre 9.04 uz je update v repozitaroch? :))

Zařazování nových verzí softwaru do oficiálních repozitářů až po vydání verze je složitá záležitost -- nejde, aby se někde prostě rozhodl a novou verzi tam "šoupnul" jenom protože XYZ...

foxmax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #7 kdy: 10 Března 2009, 20:53:12 »
Zdravím nějak se mi to nepovedlo, udělal jsem to dle návodu:
1. přidal zdroje pro 8.04 pak stahnul klíč dal ověřit, 2. potom zkusil přes Synaptic aktualizovat ale řvalo to že to nejde - nejsou vyřešeny závislosti u nějaké knihovny, a potom jsem pidgin odistaloval celý ale už nejde instalovat zpátky na novější verzi neb předtím jsem měl 2.4.1 - no prostě už nemám vůbec žádný ?  :( :( a nejde nainstalovat zpět.
Díky za každé nakopnutí správným směrem.



« Poslední změna: 20 Června 2009, 01:24:09 od Anna Taliánová »

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #8 kdy: 10 Března 2009, 21:21:31 »
napadla mi taka kacirska otazka: co na tom bude chvilu trvat ked pre 9.04 uz je update v repozitaroch? :))

Zařazování nových verzí softwaru do oficiálních repozitářů až po vydání verze je složitá záležitost -- nejde, aby se někde prostě rozhodl a novou verzi tam "šoupnul" jenom protože XYZ...
Ale prosím tě Vojto, kdybys nekecal ... V okamžiku kdy se jedná o takovouto změnu obzvláště pokud se jedná o komunikaci mezi uživateli nejpoužívanějším protokolem, ať už si všichni o něm myslíme co chceme, tak se musí chcačky nechcačky ta změna projevit v srdci distribuce, a tím její repozitář určitě je. Tak si nech ty kecy o složitosti problémů s aktualizací repozitáře, protože konkureční OS již dávno tuto změnu zaznamenaly a své uživatele svými autoupdaty na to připravili. Speciálně Ubuntu versus ICQ tvrdě zaostává. To už je poněkolikáté co pamatuji změny v ICQ protokolu tak Ubuntu spalo jak mimino. Momentálně používám 8.04 LTS, a to by podle keců distributorů měl být etalon.
A není, neboť v JJ to je již opraveno, ale na ostatní se kašle - LTS NELTS. Všechno jenom řeči, řeči, řečičky.
« Poslední změna: 20 Června 2009, 01:25:16 od Anna Taliánová »
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #9 kdy: 11 Března 2009, 00:11:56 »
obzvláště pokud se jedná o komunikaci mezi uživateli nejpoužívanějším protokolem, ať už si všichni o něm myslíme co chceme
Tady se ale píše o problémech s minoritním ICQ, ne s MSN(WLM) protokolem. S tím by snad nic být nemělo.

BTW přečtěte si licenci, http://icq.atlas.cz/icq/155253-icq-licence.aspx zejména kapitolu "Omezení používání". Máte snad písemné oprávnění od společnosti ICQ používat v jejich síti Pidgin? Pochybuji. Takže používejte jejich oficiálního klienta. Že nic jiného kromě ICQ2GO na Linuxu použitelné není? To snad ale není starost Ubuntu.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

geronimo72

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • No Future, No Hope
    • http://www.lyrika.sk/galeria
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #10 kdy: 11 Března 2009, 10:32:13 »
obzvláště pokud se jedná o komunikaci mezi uživateli nejpoužívanějším protokolem, ať už si všichni o něm myslíme co chceme
Tady se ale píše o problémech s minoritním ICQ, ne s MSN(WLM) protokolem. S tím by snad nic být nemělo.

BTW přečtěte si licenci, http://icq.atlas.cz/icq/155253-icq-licence.aspx zejména kapitolu "Omezení používání". Máte snad písemné oprávnění od společnosti ICQ používat v jejich síti Pidgin? Pochybuji. Takže používejte jejich oficiálního klienta. Že nic jiného kromě ICQ2GO na Linuxu použitelné není? To snad ale není starost Ubuntu.

nikto nevravi ze je starost ubuntu ze nefunguje pidgin resp. icq protokol. ale ked je update na vyssiu verziu implementovany do 9.04 behom jedneho dna, tak naozaj nechapem dovod preco by nemohol byt aj v starsich verziach. alebo je naozaj v zaujme vyvojarov ubuntu (ktori sa mimo ine hrdia aj tym ze sa soft pridava z bezpecnych repozitarov atd.) aby si to ludia zhlobili doma na kolene z balickov alebo nejakych cudzich repozitarov? naozaj si myslim ze nefunkcnost icq protokolu je celkom dobry dovod pridat tento update aj do starsich verzi a nie len do 9.04.
No Future, No Hope

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #11 kdy: 11 Března 2009, 11:16:03 »
dobry dovod pridat tento update aj do starsich verzi a nie len do 9.04.
Ale ano, počítám s tím že se i ve starších verzích objeví. V tomto threadu je řešení pro nedočkavé.
Nemám pocit že by mělo být prioritou týmu kolem Ubuntu, v okamžiku kdy se objeví změna v nějakém proprietárním protokolu minoritního IM (ICQ je jen CZ/SK/RU specialita), všeho nechat a okamžitě psát update pro starší verze Ubuntu. Holt to chviličku potrvá.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

geronimo72

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • No Future, No Hope
    • http://www.lyrika.sk/galeria
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #12 kdy: 11 Března 2009, 12:11:05 »
dobry dovod pridat tento update aj do starsich verzi a nie len do 9.04.
Ale ano, počítám s tím že se i ve starších verzích objeví. V tomto threadu je řešení pro nedočkavé.
Nemám pocit že by mělo být prioritou týmu kolem Ubuntu, v okamžiku kdy se objeví změna v nějakém proprietárním protokolu minoritního IM (ICQ je jen CZ/SK/RU specialita), všeho nechat a okamžitě psát update pro starší verze Ubuntu. Holt to chviličku potrvá.

a napisat update pre beta verziu netrva??? nemal by byt prvy update pre aktualnu verziu a az potom beta a starsie? ... nemam problem s tym ze nieco trva, kto chce tak si to nainstaluje podla navodu, kto nie ten si pocka. ja len naozaj nechapem logiku toho ze najskor to ide do beta verzie a v akutalnej to stale nie je a obhajobu tohto kroku tym ze je to aj tak chyba icq :((( ... btw. icq sa veselo pouziva aj napr. v rakusku a nemecku. chorvatsko, bulharsko asi spadaju do tej tvojej cz/sk/ru kategorie. a to su len krajiny o ktorych viem ja a to sa o to moc nezaujimam. ale to uz je na inu debatu....
No Future, No Hope

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #13 kdy: 11 Března 2009, 14:05:50 »
Mne sa zda ze to este nieje ani beta ale alfa5 a prave o to ide. Ak to bude padat v alfa5 tak sa nic nestane ale ak to bude padat v 8.04LTS alebo v 8.10 tak to bude zle meno pre vsetko okolo ubuntu. Inak povedane chce to cas na testovanie a potom sa to dostane aj do verzii ktore uz vysli.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

geronimo72

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • No Future, No Hope
    • http://www.lyrika.sk/galeria
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #14 kdy: 11 Března 2009, 14:12:15 »
no neviem, skor si myslim ze je to kontraproduktivne lebo takto si to vela ludi zhlobi na kolene a budu drzkovat ze to je zlozite a narocne a tak, vytvoria tisicky ak nie miliony threadov a ludia sa budu rozculovat atd.... no ale asi to vidim vsetko prilis idealisticky :)
No Future, No Hope

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #15 kdy: 11 Března 2009, 14:18:38 »
... jojo, ale uz vidim ty davy nadavajicich, kdyby se do LTS dostal nestabilni klient, ktery byl vydany rychle, ale nedostastatecne testovany a nedoladeny!
Kdyby jen obcas padal, tak je to jeste v poho, ale muze se objevit bezpecnostni dira nebo naruseni celeho systemu a to uz takova legrace nebude.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

geronimo72

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • No Future, No Hope
    • http://www.lyrika.sk/galeria
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #16 kdy: 11 Března 2009, 14:50:50 »
ach jaj, mal som pocit ze som hovoril o aktualnej a nie lts verzii ale ok .... navyse je to uz viac ako den v tej 9.04, myslim ze za ten cas komunitu uz otestovala dost... preco vlastne furt hladate vsetci argumenty ako sa to neda?
« Poslední změna: 20 Června 2009, 01:32:50 od Anna Taliánová »
No Future, No Hope

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #17 kdy: 11 Března 2009, 18:58:51 »
... preco vlastne furt hladate vsetci argumenty ako sa to neda?
Mne sa zda ze to az take zle z hladanim preco nie nebude. Jednoducho kazdy si to nainstaloval sam a tu sa len tak debatuje aby rec nestala. :-)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #18 kdy: 11 Března 2009, 19:18:40 »
Ja myslim, ze tu GlidingFLY napisal jednu hnusnu pravdu, ktoru sa kazdy boji vyslovit a nikto ju nechce pocut...Totiz, ze to obrovske a "vymakane" distro Ubuntu neni zdaleka tak dokonale a kecy o nom nezodpovedaju skutocnosti. Osobne sa mi to akosi nezda ani so Shuttleworthovou podporou a okrem zasielania CDciek zdarma, ziadnu odlisnost Ubuntu od "nepodporovanych" distier nevidim. Naopak, zda sa mi, ze tie "hobbydistra" robene na kolene bez akejkolvek financnej podory reaguju pruznejsie... 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

okoun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 557
  • Debian --> Mandriva --> Ubuntu
    • http://www.okouns.wz.cz
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #19 kdy: 12 Března 2009, 18:19:28 »
No a já jsem se s tím tak s..... a potom zjistím, že je to tak jednoduché  ;D
Ubuntu-64 bit 8.10 na: P4 DC -64 bit, ati HD 3870 a na: Athlonu 3000+ -64 bit, ati x1800 GTO, Ubuntu-32 bit 9.04 na notebooku MSI

pivik

  • Host
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #20 kdy: 28 Března 2009, 07:33:31 »
Jen se chci zeptat jestli by Pidgin 2.5.5 měl být v repozitářích pro Hardy Heron. Mě se totiž na HH aktualizace neprovedla, popřípadě v jakém repozitáři nový Pidgin je. Díky

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #21 kdy: 28 Března 2009, 08:37:00 »
Jen se chci zeptat jestli by Pidgin 2.5.5 měl být v repozitářích pro Hardy Heron. Mě se totiž na HH aktualizace neprovedla, popřípadě v jakém repozitáři nový Pidgin je. Díky
Podle Vojty je v oficiálních repozitářích... takže se Vám musí provést aktualizace.... jináč máte nějaké repo zakázané ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #22 kdy: 28 Března 2009, 08:41:05 »
Pozor, v repozitážích není verze 2.5.5, ale pouze opatchovaná starší verze (v Hardy 1:2.4.1-1ubuntu2.3)...

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #23 kdy: 28 Března 2009, 08:47:55 »
Aha... tak to jsem nevěděl. Takže dotyčný pokud bude chtít 2.5.5 bude muset použít repozitář výše... nebo kompilovat jako já :-)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

pivik

  • Host
Re: Aktualizace na Pidgin 2.5.5
« Odpověď #24 kdy: 28 Března 2009, 11:58:39 »
Pozor, v repozitážích není verze 2.5.5, ale pouze opatchovaná starší verze (v Hardy 1:2.4.1-1ubuntu2.3)...

Tak to pak ok, proto mi bylo divné, že mi to nenabízí aktualizaci na 2.5.5. Díky za odpověď.

EDIT: Já mám v repozitáři 2.5.2 z backports a tam ICQ také funguje, jen mě nenapadlo to vyzkoušet a čekal jsem na 2.5.5 :D
« Poslední změna: 28 Března 2009, 12:17:39 od otas.pe »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.