Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: rdesktop 1.5.0+cvs20071006ubuntu0.1 Ubuntu 8.04 WXP česká klávesnice problém  (Přečteno 9182 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Přátelé, kdybych to nutně nepotřeboval v práci, tak bych s tím pořád neotravoval. Potřebuji v práci přístup na PC s WXP, kde běží účetní software Money. Na svém počítači mám už pouze Ubuntu 8.04.

Bohužel mi nefunguje česká klávesnice (některé znaky, numpad, kurzorové šipky).
Obrázek je v příloze.

Moc děkuji za popis Vaší funkční konfigurace.

Mám
Ubuntu 8.04
rdesktop 1.5.0+cvs20071006ubuntu0.1
GNOME 2.22.3
grdesktop 0.23+d040330-1
gnome-rdp 0.2.2-0ubuntu5
tsclient 0.150-1ubuntu1

Vím, že se to marně řešilo zde:
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,33349.0.html
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,32004.0.html
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,23735.0.html
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,5856.0.html
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,28991.0.html



[attachment deleted by admin]
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Experimentováním jsem docílil stavu, kdy funguje vše, kromě kurzorových kláves, ty musím oželet... Dokonce částečně funguje i clipboard mezi systémy (kromě přenášení celých souborů a složek, nevím, jak je to s jinými objekty)...

Spuštěč:
rdesktop 192.168.1.100 -K -N -k cz -T MIRONET -f -D -x l -u paroubek -p petra -g 1280x1024

« Poslední změna: 12 Března 2009, 11:46:30 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

nettezzaumana

  • Host
Experimentováním jsem docílil stavu, kdy funguje vše, kromě kurzorových kláves, ty musím oželet... Dokonce funguje i clipboard mezi systémy...

Spuštěč:
rdesktop 192.168.1.100 -K -N -k cz -T MIRONET -f -D -x l -u paroubek -p petra -g 1280x1024


!super .. tak to ma byt

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
compaq, tenhle poslední post od NTZ by sis měl dát za rámeček! Takový jen tak nebudou.  ;D

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

oyankee

  • Host
Jojo, ten clipboard je hrozně fajn. Hodně ho využívám. Jinak s tím rozložením jsem to právě taky řešil. Jenže hlavně proto, že jsem místo cz psal cs. No a při přihlašování do domény jsem se nestačil divit, že mi nefunguje heslo. Až pak jsem přišel na to, že místo e mi to píše €.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
compaq, tenhle poslední post od NTZ by sis měl dát za rámeček! Takový jen tak nebudou.  ;D

Už to mám v rámečku v kanclu na stole místo manželky!
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Zde průběžně doplňuji:

nefunguje
kurzorové šipky
lomítko na numpadu, respektive po chvíli přestane až do nového přihlášení, * - + , fungují
přenos souborů a složek přes clipboard, asi ani nikdo nečekal, že to půjde
přenos textu nespolehlivě, zdá se, že v určitém okamžiku přestane fungovat a potom nejde až do dalšího přihlášení...
znak > (ctrl+alt+y), ostatní # & @ { } jdou
« Poslední změna: 12 Března 2009, 15:35:47 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

oyankee

  • Host
Co myslíš přenosem textu?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Co myslíš přenosem textu?

že si označím nějaký prostý texty a přenesu ho. Neformátovaný, ne HTML, ne tabulku, ne text a obrázek apod...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

oyankee

  • Host
K tomu rozložení ještě. Spouštíš to v terminálu? Já jsem si teď všiml, že "-k cz" mi je k ničemu, protože ji tam nemám. Píše to failed to open keymap cz. Tudíž se mi to logicky připojí s "-k none". Chování klávesnice pak ale odpovídá tvým zkušenostem naprosto přesně.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
K tomu rozložení ještě. Spouštíš to v terminálu? Já jsem si teď všiml, že "-k cz" mi je k ničemu, protože ji tam nemám. Píše to failed to open keymap cz. Tudíž se mi to logicky připojí s "-k none". Chování klávesnice pak ale odpovídá tvým zkušenostem naprosto přesně.

To jsem zjistit taky, ale protože se počítače bojím, nechávám to tam... :-)
Je to trochu magie, stejně, jako když se v OpenOfficu chová jinak například velké Č, když je napsáno jako háček a Č pomocí capslock. Znak je stejný, kód taky, každý byte i bit je stejný, ale písmenko se chová jinak, například v jednom případě ho ignoruje spellcheck. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

oyankee

  • Host
Takže, pomohlo mi toto:
Globalně jsem dal v Ubuntu výchozí klávesnici GBR(podle všeho to mělo vliv jen na některé speciální znaky s AltGR)
rdesktop jsem spustil s -k en-gb  (v rozložení ve windowsech se tedy objeví i toto rozložení, které mi funguje pěkně)
Funguje mi numpad, kurzory, po přepnutí ve woknech +ěščřžýáíé a ostatní. Speciální znaky, jako euro mi nefunguji nebo jsou namapovany jinde. Neva, takhle mi to stačí.
Jo a líbí se mi možnost připojit místní disk jako síťový. To je opravdu pohoda.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Globalně jsem dal v Ubuntu výchozí klávesnici GBR

Gnome? Vlastně kde?  ;D
Kde se to nastavuje?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

oyankee

  • Host
 :) Pravým myšítkem na aplet  přepínání klávesnice --> predvolby -->rozlozeni--> pridas si co chces-->uplatnit v ramci celeho systemu (ale nevim, jake to ma ucinky- nejspis zadne. hlavni je, jake soucasne rozlozeni mas pri spusteni klienta)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
:) Pravým myšítkem na aplet  přepínání klávesnice --> predvolby -->rozlozeni--> pridas si co chces-->uplatnit v ramci celeho systemu (ale nevim, jake to ma ucinky- nejspis zadne. hlavni je, jake soucasne rozlozeni mas pri spusteni klienta)

Mám U 8.04 a tohle nastavení tam mám zcela jiné... Odškrtl jsem alespoň "Oddělené rozložení pro každé okno".

Jinak mě nastavení en-gb funguje, jen když mám v Ubuntu nastavenou VBr klávesnici, takže zas nemohu v ubuntu psát česky. Ale je to poprvé v životě, kdy vidím v rdesktop pracovat kurzorové šipky a je to zážitek... Teď ještě umět nastavit VBr jen pro okno s rdesktop a je to :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

oyankee

  • Host
Mam zaskrtle policko Oddelene rozlozeni pro kazde okno a funguje to . Automaticky se prepina.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Mě se to přepíná tak "automaticky", že nechápu... například, když jsem na ploše Win ve fullscreenu a někdo mi chatuje do Skypu v ubuntu, atd... Je to zábavné...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Mam zaskrtle policko Oddelene rozlozeni pro kazde okno a funguje to . Automaticky se prepina.

To jo, ale okno s rdesktop si vezme nastavení default, takže, když zvolím VBr jako default, tak to RDP funguje, ale každé jiné nové okno musím změnit na českou. Nevíte jak na to?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Nový problém:

při přenášení textu přes clipboard (Ubuntu -> WXP) se ztratí diakritika. Nevzniknou paznaky, ale cestina (řeřicha -> rericha).
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

nettezzaumana

  • Host
ad.1) objevil jsem pozoruhodny program .. tsclient .. zkus ho ;)

Pavel Půlpán

Co je na něm pozoruhodnýho? Krom toho, že mi v Ubuntu pěkně padá? :D

nettezzaumana

  • Host
Co je na něm pozoruhodnýho? Krom toho, že mi v Ubuntu pěkně padá? :D
.. nevim .. zkusil jsem ho a zda se, ze funguje out-of-box .. u me Linux <-> vindous 7

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.