Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: pošta v Outlooku odeslaná z evolution má jiné jméno souboru v příloze  (Přečteno 5868 krát)

Jindro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 132
Mám Evolution 2.24.3, Intrepid 32bit.

Zjistil jsem, že soubory odeslané jako příloha mají v outlooku 2007 změněný název - něco jako att....

Dal bych krk na to, že to fungovalo ( Hardy,...  nebo v MS 2003). Až teď mě kolegové upzornili, že už toho mají plné zuby.

PS.
Možná jsem blbě hledal, ale zatím jsem nic na webu o tomto problému nenašel.
________________________________________
Jin U Buntů

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Jestli se někdo neozve, že má totožný problém, tak budeš asi muset dodat víc informací. Napadá mě např. vytvořit testovací mail s kratičkou přílohou, dát Zobrazit → Zdroj zprávy, text uložit. Pak to poslat stěžujícím si kolegům s Outlookem, a požádat je, aby napsali konkrétně, co jim to zobrazuje, a přiložit k tomu znovu zdroj té stejné zprávy, ale z jejich Outlooku. Pak snad budem moudřejší.

Jediné, co mě jinak napadá, je, že "att" = attachment, a to slovo se vyskytuje ve zprávě pouze v hlavičce Content-Disposition, např. takto:
Kód: [Vybrat]
Content-Disposition: attachment; filename="Picture 030.jpg" s čímž by si měl outlook bez problémů poradit, takže nevím, v čem by mohl být problém.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

RadekP

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Problém je pokud je v názvu souboru přílohy diakritika. Problém nemá jen Outlook, ale i většina free webmailů.

U Evolutionu vypadá část hlavičky takto (název přílohy zkouška.pdf):
Content-Disposition: attachment; filename*=UTF-8''zkou%C5%A1ka.pdf
Content-Type: application/pdf; name*=UTF-8''zkou%C5%A1ka.pdf
Content-Transfer-Encoding: base64

A Thuderbirdu takto:
Content-Type: application/pdf;
 name="=?ISO-8859-2?Q?zkou=B9ka=2Epdf?="
Content-Transfer-Encoding: base64
Content-Disposition: inline;
 filename*=ISO-8859-2''%7A%6B%6F%75%B9%6B%61%2E%70%64%66

Problém je, že Evolution nedavá řetezec name do úvozovek. Pokud je název přílohy bez diakritiky, tak tam není údaj o kódování a interpretace názvu souboru je v pořádku.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Problém je pokud je v názvu souboru přílohy diakritika. Problém nemá jen Outlook, ale i většina free webmailů.
[...]
Problém je, že Evolution nedavá řetezec name do úvozovek. Pokud je název přílohy bez diakritiky, tak tam není údaj o kódování a interpretace názvu souboru je v pořádku.
Dobrá práce (až na ty háčky, čárky : ). To vypadá na pěkný BUG. Může to ještě někdo potvrdit?

Pokud pošlu podobný mail z Evolution s přílohou zkouška.pdf, TB to zobrazí normálně, ale např. centrum.cz píše jen "priloha", gmail.com zase "UTF-8''zkou%C5%A1ka.pdf".
Pokud tam přidám jen ty uvozovky (name*="UTF-8''zkou%C5%A1ka.pdf") - to uprostřed jsou dva apostrofy, stejně se to nezobrazí správně.
Pokud v TB změním kódování na UTF-8, píše hlavičku takto:
Kód: [Vybrat]
Content-Type: application/pdf;
 name="=?UTF-8?B?emtvdcWha2EucGRm?="
Content-Transfer-Encoding: base64
Content-Disposition: inline;
 filename*=UTF-8''%7A%6B%6F%75%C5%A1%6B%61%2E%70%64%66
což se dost liší od té Evolution hlavičky v UTF-8. Takže problém nebudou jen ty uvozovky.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

PetrHerynk

  • Host
Já nevím. Mám Evolution a pošta ode mne jde úplně normálně bez att a dalších pí?ovin. Nevymýšlíte si náhodou? >:(

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Milý Petře.

Můžeš mi prosím (pokud by to bylo možné) poslat email z Tvého Evolution s přílohou, jejíž název obsahuje diakritiku? Pomohlo by nám to při řešení tohoto problému.

Děkuji předem za ochotu.

S pozdravem,

arrange.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

PetrHerynk

  • Host
Milý Arrange,
možná bych i poslal ale má to háček. Nevím kam, adresu máš totiž skrytou.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Milý Arrange,
možná bych i poslal ale má to háček. Nevím kam, adresu máš totiž skrytou.
Á kua ... ehm...

Milý Petře.

Má emailová adresa je zpravyzubuntu, jež se nachází na serveru centrum se známou příponou.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

PetrHerynk

  • Host
Bohužel nemám žádnou takovou přílohu, kterou bych mohl poslat. Až něco vytvořím, co Ti budu moci poslat, udělám to. Mám jen kupní smlouvy apod. a ty posílat nebudu.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Klikni na plochu pravým, dej Vytvořit dokument → Prázdný soubor. Nazvi ho "zkouška.pdf". Dej ho do přílohy toho mailu. To mi stačí.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Jindro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 132
Díky za plodnou debatu.

Zatím mi vychází, že  problém mohl být v konfiguraci Outlook 2007 server.
(název souboru obsahuje diakritiku)
________________________________________
Jin U Buntů

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Klikni na plochu pravým, dej Vytvořit dokument → Prázdný soubor. Nazvi ho "zkouška.pdf". Dej ho do přílohy toho mailu. To mi stačí.

To mi přijde měkké. Zkusil bych poslat rovnou soubor, který se jmenuje ěščřžýáíéĚŠČŘŽÝ.-.ÁÍÉ.ŮÚĚ. Jinak se to pořádně nevyzkouší. Soubor zkouška.pdf, projde skoro vším! :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Díky za plodnou debatu.
To je ironie? : )

Mně zatím vychází, že (jak zjistil RadekP) je problém v syntaxi používané Evolution, pokud je potřeba převést znak s diakritikou, tedy možný bug. Nemám ale možnost to ověřit z více zdrojů než svého, protože "všichni" mají plno řečí a rad (=compaq, PetrHerynk), ale že by mi poslali jeden mail z Evolution s přílohou obsahující diakritiku, to je nenapadne  ;) (Taky by pomohlo, kdyby byly v různých kódováních, utf8, iso88592,win1250 apod.)

Jako rychlé řešení je možno doporučit nepoužívat diakritiku v názvech posílaných souborů.

PS. Adresa je zpravyzubuntu zavináč centrum tečka cz
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

PetrHerynk

  • Host
Omlouvám se ale změnil jsem poštovního klienta na Kontact, tak Ti přílohu poslat z Evolution nemohu. Až ho znovu nainstaluji, pošlu, pokud to bude ještě aktuální. Potřeboval jsem místo na disku na 9.04, tak jsem Ubuntu zrušil. Jenomže mi nechodil modem Any Data, tak jsem musel 9.04 odinstalovat a zkouším teď Kubuntu 8.1 a tam mám Kontact. Ještě jednou se omlouvám.

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
To Arrange: Když se tady k tomu nikdo nemá, poslal jsem Vám škouška.pďf. Evolution 2.24.3, SMTP seznam, ale to by nemělo mít pražádný vliv.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Díky za poslání, potvrzuji, že se to nezobrazuje správně (viz přílohy).

Na centrum.cz se objeví jen "priloha", pokud přílohu uložím, název je opět jen "priloha". Pokud se to bude snažit někdo otevřít kliknutím na ni, tak neuspěje, protože ten název souboru nemá žádnou příponu, což může být (obvzlášť ve Windows) problém.

Gmail píše UTF-8''%C5%A1kou%C5%A1ka.p%C4%8Ff, a po stáhnutí se pod tímto názvem i uloží, takže zase problém s otevřením.

Takže nepoužívat diakritiku, zahlásit bug, nebo máte ještě někdo nějaké jiné řešení?

Pro zajímavost zdroj zprávy (bez adres a IPs)
Kód: [Vybrat]
Received: from <adresa@seznam.cz> for <adresa2@mail255.centrum.cz>
Received: from smtp.seznam.cz ([ghghghgh])
by mx1.centrum.cz (Centrum Mailer) with ESMTP
;Thu, 12 Mar 2009 20:45:01 +0100
X-CentrumSpamScore: +07
X-SpamDetected: 0
X-VirusDetected: 0
X-Virus-Scanner: This message was checked by NOD32 Antivirus system
NOD32 for Linux Mail Server.
For more information on NOD32 Antivirus System,
please, visit our website: http://www.nod32.com/.
X-ZMailerMID: LTpAHx72b484b4d49b9663c
DomainKey-Signature: a=rsa-sha1; q=dns; c=nofws; s=beta; d=seznam.cz;
h=Received:Subject:From:To:Content-Type:Date:Message-Id:Mime-Version:X-Mailer:X-Smtpd:X-Seznam-User:X-QM-Mark;
b=hk5sqW0UC55XrIdzgqDI5q5qwDZYcbgzBynA6mN6tLIoI9ox2GvfYUP
WvEcRXV9N9IRlWHl6XxwsGCLpaiMYChbOdZw2l3DTNzmKDvvdr/W8f9X
SZ9RQCdXf0BvDuAPy4KnoGlSYZY3PiFtls=
Received: from [ghfhghghgfh] (119.229.*.* )
by email-relay1.go.seznam.cz (Seznam SMTPD 1.1.7@13984) with ESMTP;
Thu, 12 Mar 2009 20:45:00 +0100 (CET) 
Subject: =?UTF-8?Q?P=C5=99=C3=ADloha?= s diakritikou v
 =?ISO-8859-1?Q?n=E1zvu?=
From: Pavel =?UTF-8?Q?<jmeno>k?= <adresa@seznam.cz>
To: adresa2@centrum.cz
Content-Type: multipart/mixed; boundary="=-Hnna3oPFtLvQbtdlolEH"
Date: Thu, 12 Mar 2009 20:44:57 +0100
Message-Id: <1236887097.7403.0.camel@jmeno>
Mime-Version: 1.0
X-Mailer: Evolution 2.24.3
X-Smtpd: 1.1.7@13984
X-Seznam-User: adresa@seznam.cz
X-QM-Mark: email-qm2<3964nngh28163>
X-NOD32Result: clean


--=-Hnna3oPFtLvQbtdlolEH
Content-Type: text/plain
Content-Transfer-Encoding: 7bit



--=-Hnna3oPFtLvQbtdlolEH
Content-Disposition: attachment; filename*=UTF-8''%C5%A1kou%C5%A1ka.p%C4%8Ff
Content-Type: text/plain; name*=UTF-8''%C5%A1kou%C5%A1ka.p%C4%8Ff; charset="us-ascii"
Content-Transfer-Encoding: 7bit


--=-Hnna3oPFtLvQbtdlolEH--

[attachment deleted by admin]
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/evolution-data-server/+bug/205999
Díky za zprávu. Píšou "fixed released", ale nepodařilo se mi zjistit, v které verzi : )
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Uran

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Tak taky si prihreji polivcicku.

Mame v praci sit na windows s exchange 2003. Pouzivam Evolution+exchange plugin. Po odeslani zpravy z firemniho mailu user@zarohmoty.cz na user@seznam.cz se mail korektne odesle, ale na seznamu se objevi s prilohou bezejmena. Po ulozeni tlacitkem "Ulozit" se ulozi pod nazvem "noname" bez pripony.

Posledni jobovka nastava kdyz nasledne stahnu mail se seznamu pres pop3 do thunderbirdu..... pripona anazev je opet normalni s diakritikou jak jsem ho odeslilal z evolutionu.

Opravdu by me zajimalo kde se ten spravny nazev souboru skryva, kdyz na seznamu neni zobrazen?
"Pouze text v MS Wordu je opravdu čistý, příteli."

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Tak taky si prihreji polivcicku.

Mame v praci sit na windows s exchange 2003. Pouzivam Evolution+exchange plugin. Po odeslani zpravy z firemniho mailu user@zarohmoty.cz na user@seznam.cz se mail korektne odesle, ale na seznamu se objevi s prilohou bezejmena. Po ulozeni tlacitkem "Ulozit" se ulozi pod nazvem "noname" bez pripony.

Posledni jobovka nastava kdyz nasledne stahnu mail se seznamu pres pop3 do thunderbirdu..... pripona anazev je opet normalni s diakritikou jak jsem ho odeslilal z evolutionu.

Opravdu by me zajimalo kde se ten spravny nazev souboru skryva, kdyz na seznamu neni zobrazen?
Problém je, že Evolution v mailu používá syntax, kterou některé webmaily (centrum.cz, gmail.com, teď vidím i seznam.cz) a některé programy (Outlook x) nerozeznají, tedy pokud název přílohy obsahuje diakritiku. TB s tím nemá problém. Prostě někteří mailoví klienti tu hlavičku souboru neumí přečíst, tak napíšou nějaký nesmysl.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

PetrHerynk

  • Host
Ač jsem neposlal přílohu, pravdu jsem měl, příjemce má Thunderbird. Na to se mne nikdo neptal a mne to nenapadlo sdělit. Ještě jednou se omlouvám. Problém je vyřešen.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.