Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Audacity v Ubuntu Studio 8.0.4 - Chyba při otevírání zvukového zařízení.  (Přečteno 2318 krát)

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu:

Mám nainstalované Ubuntu Studio 8.04 (32 bit) na notebooku Lenovo Z61m. Vše funguje dobře
(kromě integrované webkamery, kterou se mi nepodařilo "rozběhnout").

Mám ale problém s Audacity, které potřebuji k nahrávání a editaci zvuku.
 
Snažil jsem se problém vyřešit pomocí google,
- pročetl jsem fóra, která jsem našel,
- zkusil jsem editovat konf. soubory pulse audio,
- zkusil jsem pulse audio i odnistalovat (a když to nepomohlo zase nainstalovat..),
- přidal jsem alsa-oss,
- zkoušel jsem nastavit zařízení v Audacity,
- spustit jej pod jinými uživateli.
- Zkoušel jsem ho spouštět v konzoli abych zjistil kde je problém.

Audacity buď vypíše chybové hlášení:
Chyba při otevírání zvukového zařízení. Prosím zkontrolujte nastavení výstupního zařízení a vzorkovací frekvenci projektu.


Nebo když zařízení přenastavím, Audacity se tváří, že funguje, ale je úplné TICHO. Indikátory blikají.. a nic:

Expression 'ret' failed in 'src/hostapi/alsa/pa_linux_alsa.c', line: 1034
Expression 'AlsaOpen( hostApi, parameters, streamDir, &pcm )' failed in 'src/hostapi/alsa/pa_linux_alsa.c', line: 1066


Po dnu (a noci) snahy (kdy jsem chtěl dělat něco úplně jiného) jsem se rozhodl, že poprosím o pomoc na fóru.
Pokud s tímto problémem máte někdo zkušenosti, moc prosím o pomoc (a děkuji!)  :'(.

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Aha, tak to vypadá, že jsem na to přišel:

Po spuštění audacity se spustí i jackd (proč, když ho audacity nepotřebuje?).
Řešením je tedy PO spuštění audacity "killnout" jackd. To se ale musí udělat
ve správný čas, jinak to s sebou "shodí" i audacity :-(

Našel jsem následující skript(tík) po jehož aplikaci přestaly chybové hlášení v konzoli a
z Audacity se konečně začaly ozývat zvuky!

#!/bin/bash
audacity &
sleep 2
killall jackd


Třeba to bude pro někoho užitečné. Zdravím!

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
a jak si spokojenej s nahrávkami? nešumí to?  u mě to bylo tichý a zahuhnalý. Já to porovnával s coolpro editorm we windows a ty nahrávky sou lepčí než z audacity

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Nemůžu to porovnat a dnes jsem ještě neměl čas se tím zabývat. Z dřívejší doby jsem ale spokjený celkem byl. Musel jsem ale nejdřív správně nastavit mixér - tedy povypínat vstupy, které nepoužívám. Dnes jsem rád, že to "konečně funguje" a co bude dál uvidím. Kdyby bylo nejhůř, ještě je tu Ardour ;-)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Nahravani v Linuxu jsem uz davno pohrbil - a trapil jsem se s tim dost! Jak s Rosegarden, Ardourem, Audacity - hlavne s vydrbanym Jackem. Uroven nahravani ve Windows a MAC (Cubase) se proste zatim podle mne dosahnout neda. U Audacity stejny - v Linuxu sum - ve Windows ne! Holt tato oblast jeste v Linuxu hodne skripe... :(
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Legrační je, že Audacity ve wine funguje lépe než jeho linuxová verze (alespoň v mém případě). Ale je to docela nestabilní.

S tím zvukem je to asi smutná pravda, ale nechce se mi to vzdávat, protože Linux má zase spoustu jiných výhod, o které bych nerad přišel :-)
« Poslední změna: 03 Dubna 2009, 08:41:02 od Ludek »

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Tak jsem to vyzkoušel, a linuxová verze Audacity stejně nepracuje uspokojivě. V podstatě mohu nahrát jen jeden track a u druhého to opět hlásí chybu u zvukového zařízení :-(

Mimo to v ní chybí efekty, které dříve byly přístupné, jako je například změna tempa (bez změny výšky tónu)...

Zkoušel jsem i Ardour, ale nepodařilo se mi ho donutit k tomu, aby nahrával "netrhaně".

Zjistil jsem ale, že docela dobře funguje traverso, takže jsem rád, že jsem nakonec snad našel náhradu za Audacity ve které mohu nahrávat :-)
« Poslední změna: 03 Dubna 2009, 08:46:29 od Ludek »

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
ardour + linux-RT + pořádně nastavit JACK / popř alsu...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.