Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?  (Přečteno 4183 krát)

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« kdy: 24 Února 2009, 19:22:59 »
Rád bych si pořídil notebook, našel jsem dva, které by mi vyhovovaly konfiguračně i cenově, jen bych rád věděl, jestli mi na některém z nich pojede Ubuntu...

ACER Extensa 5430
http://www.notebookshop.cz/notebookynove/acer.asp

HP Compaq 6730s
http://www.notebookshop.cz/notebookynove/hp.asp

Další možností co jsem zvažoval jsou
 - ASUS X71A/SL
 - ASUS F3E
 - ASUS F3Q
všechny na http://www.notebookshop.cz/notebookynove/asus.asp

Předem děkuju.
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2009, 22:56:56 »

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #2 kdy: 25 Února 2009, 00:29:12 »
ASUS F3E má bratr a kromě menšího problému se zvukem (bylo potřeba ztlumit v alsamixeru cd in myslím) funguje vše bez problémů, funguje na kubuntu 8.04. Já mám acer extensa 5620 a taky nemám problém (8.10)
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #3 kdy: 25 Února 2009, 17:02:20 »
Myslím že ten Acer bude OK, už jsem ho našel, že se prodává i s předinstalovaným linuxem, tak to snad pošlape. Dám vědět ;)
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2009, 17:56:24 »
Pozor Acer a předinstalovaný Linux je takový malý (velký) podvod -- Acer předinstalovává "svůj" Linpus, což je v podstatě jen zavaděč, jádro a pár drobností -- tedy napůl nefunkční a pouze příkazová řádka...

Pavel Půlpán

Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #5 kdy: 25 Února 2009, 19:00:36 »
Nic proti, ale Acer bych si už nekoupil ani kdyby mě mučili! Jednak je to šmejd a jednak nesnáším servisní podmínky. A Linpus? To je vůbec pamparáda. Člověk musí mít radost už jenom z toho, že to nabootuje, pže je to docela loterie. Kolikrát se mi dostal do ruky Acer (i po reklamaci z brněnskýho střediska) a Linpus nenaběhl, protože nepodporoval zařízení. Za mě, Acer prostě ne!
HP, Toshiba, Asus, všechno mám radši... 8)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #6 kdy: 25 Února 2009, 19:18:52 »
Acer jsem měl,děkuji,už nikdy více. >:(
Momentálně Asus,úplně bez problémů :)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #7 kdy: 25 Února 2009, 19:33:25 »
s acerem mam zkusenosti jen s nekolika PDA, ale taky bych do nej uz nesel :)
potom FS - do toho jsem si vylil pivo, takze mi prestala chodit klavesnice - musel jsem pouzit externi... a i tak se mi obcas samy od sebe "zmackly a podrzely" tlacitka :)

pak jsem mel asus, a kdybych mu sem tam nepomohl, tak by mi slapal do ted... ale potreboval jsem vratit prachy, takze uz neslape... :)

ted mam MSI a zatim naprosta spokojenost... to je mozna prvni notas, kterej bych si nechal a ani bych nechtel vratit penize :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #8 kdy: 26 Února 2009, 15:17:29 »
No k tomu Aceru, asi bych taky pořídil něco jiného, nicméně od 8.10 tam běží vše... s 8.04 se to moc nemuselo, problémy s Wifi apod.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #9 kdy: 26 Února 2009, 15:21:01 »
Když na ten Acer všichni tak nadáváte - můžete mi říct v čem je tak špatný? Proč je to takoý šmejd, že byste si ho nikdy nekoupili?
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #10 kdy: 26 Února 2009, 15:56:21 »
No já taky nemám o ACERu valné mínění, ale byla to tak výhodná (cenově) koupě, že jsem do toho šel. Mám ho od loňského léta a zatím jsem maximálně spokojen. (Acer Extensa 5220)
Linpus je skutečně zoufalost, ale stejně jsem to kupoval pro Ubuntu. :)
Ubuntu 17.04.

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #11 kdy: 26 Února 2009, 15:58:18 »
nahlodali jste mě a nakonec přesvědčili... :) Poohlídnul jsem se po jiné značce... co tenhle?

http://www.linlap.com/wiki/asus+f5rl

Má s ním někdo zkušenosti?

EDIT: Tak jsem tak brousil po netu a koukám, že pod tímhle názvem se objevije stroj jiný, slabší... tenhle jsem našel na http://www.notebookshop.cz/ tak nevím :(
« Poslední změna: 26 Února 2009, 16:06:00 od buchvi »
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #12 kdy: 26 Února 2009, 16:18:16 »
Když na ten Acer všichni tak nadáváte - můžete mi říct v čem je tak špatný? Proč je to takoý šmejd, že byste si ho nikdy nekoupili?

Neřekl jsem, že s ním mám špatné zkušenosti, vše funguje tak jak má (občas to tedy ale nebylo jednoduché). Ale co se týká zpracování, servisu ap., najdou se určitě lepší značky. Ovšem tady zase rozhoduje cena  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

petras

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #13 kdy: 27 Února 2009, 12:37:50 »
ASUS F3E má bratr a kromě menšího problému se zvukem (bylo potřeba ztlumit v alsamixeru cd in myslím) funguje vše bez problémů, funguje na kubuntu 8.04. Já mám acer extensa 5620 a taky nemám problém (8.10)

Měl bych dotaz na Tvůj Acer Extensa 5620. Máš tam rozchozený interní mikrofon? Mě se zatím pořád nedaří... Mám Acer Extensa 5620G (s ATI grafikou)
Ubuntu 9.04 Alpha5 Acer Extensa 5620G
Intel Core2 Duo T5270, 2 GB DDR2, 320 HDD, ATI Raedon HD 2400 XT

dosmanak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
  • JŮ HELE
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #14 kdy: 02 Března 2009, 09:39:25 »
Acer Extensa jsem koupil babičce a jede dobře, jen nesvítí kontrolka wifiny.
Akorát ten jejich pseudo Linpus mě dost *censored*. Bylo to fakt jen holý jádro, snad i míň příkazů než, když naběhne system do initramfs s tím mikrobashem... ani man tam nebyl, ani apt, takže se nedalo ani instalovat z repozitářů... Proč to tam dávaj? Aby odradili?
Musím jim napsat až budu u babičky, chtějí na podpoře i seriové číslo, jinak se se mnou bavit nebudou....
Tolik k Aceru
DOSmaňák
Věčný začátečník

p.dohny

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #15 kdy: 02 Března 2009, 12:04:16 »
Na Aceru jsem asi před 6ti lety začínal od té doby jsem měl další 3 výrobce až jsem nakonec skoncil u DELL. Naprosto nesrovnatelné. Acer otřesný servis (dokuď funguje tak je vše ok, ale jakmile se na něm něco po... tak to je lepší zahodit).
Ubuntu 20.10.
Nachystej mi uzenáče, na snídani jsem zpátky :)

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #16 kdy: 06 Března 2009, 19:25:02 »
Měl bych dotaz na Tvůj Acer Extensa 5620. Máš tam rozchozený interní mikrofon? Mě se zatím pořád nedaří... Mám Acer Extensa 5620G (s ATI grafikou)

Ahoj, nevím jestli je to ještě aktuální, ale mikrofon jsem rozchodil v hardym, v interpidu se mi to zatím nedaří, v hardym to bylo zesílit v alsamixeru+metoda pokus omyl při nastavování mikrofonu ve skype :)
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

petras

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #17 kdy: 11 Března 2009, 07:14:51 »
Ahoj, nevím jestli je to ještě aktuální, ale mikrofon jsem rozchodil v hardym, v interpidu se mi to zatím nedaří, v hardym to bylo zesílit v alsamixeru+metoda pokus omyl při nastavování mikrofonu ve skype :)

No aktuální to je pořád. Zatím jsem to jaxi-taxi rozchodil na Ubuntu Jaunty 9.04 Alpha 5 + instalace Alsa knihoven pomocí Alsa-Upgrade skriptu (ten stáhne a zkompiluje alsu 1.18a)
Ubuntu 9.04 Alpha5 Acer Extensa 5620G
Intel Core2 Duo T5270, 2 GB DDR2, 320 HDD, ATI Raedon HD 2400 XT

vhejda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Když něco nevíš tak se zeptej, pěstí toneopravíš!
    • VHComputer
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #18 kdy: 25 Března 2009, 02:00:51 »
Když na ten Acer všichni tak nadáváte - můžete mi říct v čem je tak špatný? Proč je to takoý šmejd, že byste si ho nikdy nekoupili?

Neřekl jsem, že s ním mám špatné zkušenosti, vše funguje tak jak má (občas to tedy ale nebylo jednoduché). Ale co se týká zpracování, servisu ap., najdou se určitě lepší značky. Ovšem tady zase rozhoduje cena  ;)

já osobně jsem s acerem spokojen. Mám na něm 8.04 a běží vše jak má. Dokonce instalace specialit jako wifi a modem od O2 také proběhla bez větších problémů. Pravda je s LImpusem, ten fakt nechodil, ale to mi je jedno, protože jsem ho stejně nechtěl.
Naopak u kolegy co si ho koupil také jsem měl problém s Win xp. Nechtěli najít HDD a pomohla až úprava v Biosu.  :D

MartenP

  • Host
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #19 kdy: 25 Března 2009, 10:12:51 »
Mohu jen podat osobní zkušenost s HP Compaq 6730s a Ubuntu 8.10 na něm. Vše funguje ihned po instalaci (tj. čtečka kartiček, zvuk, speciální klávesy). Jediné, co jsem musel konfigurovat byla grafická karta (což byla otázka 2 minut editace xorg.conf). Navíc je tento notebook velmi dobře zpracován a stavěn. Je to vskutku krásný notebook a je naprosto vhodný a doporučitelný uživateli Ubuntu. Pokud mohu alespoň trochu radit, vzal bych tento.

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #20 kdy: 25 Března 2009, 14:22:17 »
Mohu jen podat osobní zkušenost s HP Compaq 6730s a Ubuntu 8.10 na něm. Vše funguje ihned po instalaci (tj. čtečka kartiček, zvuk, speciální klávesy). Jediné, co jsem musel konfigurovat byla grafická karta (což byla otázka 2 minut editace xorg.conf). Navíc je tento notebook velmi dobře zpracován a stavěn. Je to vskutku krásný notebook a je naprosto vhodný a doporučitelný uživateli Ubuntu. Pokud mohu alespoň trochu radit, vzal bych tento.

Máš pravdu, už jsem ho vzal a jsem s ním nadmíru spokojen ;) Jen jedna věc - v Ubuntu 8.10 mi absolutně nejednou žádné hry, všechny hned po startu buď zamrznou, nebo spadnou. Neřešil jsi náhodou také tento problém?
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

MartenP

  • Host
Re: Ubuntu + Acer Exstensa? HP Compaq?
« Odpověď #21 kdy: 25 Března 2009, 14:56:59 »
Tak tenhle problém jsem neměl. Bohužel sem nemohu vložit xorg.conf, poněvadž ten notebook je přítelkyně a já si už bohužel nepamatuji, co jsem tam s tou grafikou udělal. Určitě trochu zaexperimentuj s xorg.conf a s upgradem intel ovladače.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.