Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Doba aktualizace překladu z rossety  (Přečteno 2027 krát)

jeso

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Doba aktualizace překladu z rossety
« kdy: 16 Dubna 2009, 20:42:35 »
Zdravím.
Už dvakrát mě chytla nálada že bych si přeložil kousek nějakého programu, tak jsem se přihlásil do launchpadu, a vyplnil pár desítek polí.
Ale dnes mě zarazila zvláštní věc, všiml jsem si že Ubuntu Tweak je překládaný přes Launchpad, a mnoho věcí je nepřeložených.
Původně jsem myslel, že z launchpadu jde překlad až když je hotový, toto mě vyvedlo z omylu. Mohl by mi někdo říci jak často se dostávají překlady z Launchpadu (Rossety) do repozitářů? (konkrétně mi jde třeba o ten Ubuntu Tweak) Prostě mě zajímá jestli uvidím (nebo kdokoliv jiný samozřejmě) plody své práce :-)

Děkuju za odpověd.
Daniel Machatý
AMD X2 5600+ 64bit, 4086 Mb Adata, NVidia GeForce 9800GTX+, MSI K9N NeoV2
Ubuntu 10.04
---- Lidé se dělí do 10 skupin: prvních devět si myslí že je to vtip o číselných soustavách, ta desátá je normální. :-)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Doba aktualizace překladu z rossety
« Odpověď #1 kdy: 16 Dubna 2009, 20:45:53 »
U programů (balíků), které jsou v ofic. repozitářích Ubuntu jsou na to daná pevná pravidla, ale u programů, které prostě používají launchpad k vývoji a s ubuntu "nemají nic společného" -- sem patří i Ubuntu Tweak -- si o tom prostě rozhodují vývojáři daného softwaru jestli a kdy překlady zařadí...

jeso

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: Doba aktualizace překladu z rossety
« Odpověď #2 kdy: 16 Dubna 2009, 20:52:36 »
Aaha, díky :-)
AMD X2 5600+ 64bit, 4086 Mb Adata, NVidia GeForce 9800GTX+, MSI K9N NeoV2
Ubuntu 10.04
---- Lidé se dělí do 10 skupin: prvních devět si myslí že je to vtip o číselných soustavách, ta desátá je normální. :-)

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Re: Doba aktualizace překladu z rossety
« Odpověď #3 kdy: 16 Dubna 2009, 23:33:39 »
Ubuntu své překlady aktualizuje pouze před vydáním dané distribuce, poté jsou zmraženy. Projekty aktualizují překlady většinou s vydáním nové verze programu.

Pozor, ať překládáš opravdu pouze projekty, které LP pro překlad používají, a nikoliv Ubuntu balíčky, u kterých by tvá práce vyšla vniveč:
http://wiki.ubuntu.cz/Jak%20p%C5%99ekl%C3%A1dat
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.