Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Writer - nulování rejstříku  (Přečteno 1003 krát)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Writer - nulování rejstříku
« kdy: 02 Dubna 2009, 14:47:24 »
Dobrý den,
nevíte někdo jak vynulovat rejstřík ve writeru.
Jedná se o to, že mám v projektu vytvořeny ilustrace, tabulky, grafy, vzorce. Když jsem dal vypsat seznamy, u všech proběhlo vše v pořádku. Jenom u výpisu grafů číslování začne až od 12. Díval jsem se zda nemám někde nějaké zapomenuté vložené popisky grafů, bez grafů, ale nic jsem nenašel. Když se pokusím znovu vytvořit u prvního grafu popisek, popisek se automaticky očísluje 12.
Díky

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Writer - nulování rejstříku
« Odpověď #1 kdy: 03 Dubna 2009, 17:03:04 »
Dobrý den, stále prosím o radu, či nápovědu jak toto obejít.
Při vložení objektu ole dám do popisku ilustraci.  Pokud vložím obrázek (graf) a chci přidat popisek graf, ten vytvořím (není obsažen v seznamu možností popisků), tak číslování je spojeno s číslováním ilustrací. Takže např. mám nejdříve v textu dva obrázky očíslované 1 a 2 s popiskem ilustrace a následuje graf, kde by měl být popis graf: 1, ale je číslován jako graf: 3. Nevíte někdo co s tím? Pokud se nepletu, tak u jedné práce už v OOo 1.1 jsem to zvládnul, ale trojka mi dává zabrat :D

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Writer - nulování rejstříku
« Odpověď #2 kdy: 03 Dubna 2009, 19:15:00 »
Tak jsem to částečně vyřešil.
1. U každého obrázku (grafu) jsem použil klasický postup - vložit popisek pod názvem graf.
2. Už ve vytvořeném popisku jsem "prostě" přepsal číslo na požadované.
3. Seznam jsem vypsal jako uživatelem definovaný se stylem graf - pod tímto stylem byl popisek grafů

PS: ilustrace si své číslování zachovávají a u grafu je tedy pak nutné při změně (přidání, odstranění grafu) přepsat číslování následujících. Dobré je, že alespoň v seznamu se zobrazí případné problémy popisků.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.