Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zvuk v telefonu  (Přečteno 2047 krát)

Zdenda9

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
zvuk v telefonu
« kdy: 05 Dubna 2009, 14:43:20 »
Dobrý den

    Prosil bych o radu-Nemohl by mi prosím někdo poradit mám stažený softwarový telefonX-Lite pro Linux.
Všechno v něm jde i zvuk, ale je strašně trhaný a já si nevím rady.Při kontrole zvuku mi položky Sound Event,Music and Movies,Audio conferecing odpovídají tonem položka Sound playbeck také a položka Capture ne.Default Mixer HDA ATI SB/ALSA Mixer. Děkuji za pomoc a nenádávejte mi jsem 75 letý linuxák

DrSilenec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re: zvuk v telefonu
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2009, 15:01:55 »
teoreticky to může být internetovým připojením, nebo taky kodekem. Zkoušel jste Ekigu či Skype nebo jakýkoliv program na tento typ služeb?
Use Ubuntu, Slackware and BSDs ;)

Numirah

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 191
Re: zvuk v telefonu
« Odpověď #2 kdy: 05 Dubna 2009, 15:23:19 »
Naozaj to môže byť aj internetom. Mal som rovnaký problém. U mňa bol konkrétne pomalý upload. Vyriešil to rýchlejší internet. Aké máte pripojenie?
Ubuntu12.04, Asus M2N-X PLUS, AMD Athlon 64X2 4200+ (2.2GHz), 2GB RAM Kingston 800MHz, 1TB HDD SATA, n-Vidia GeForce 8500GT 512MB, zvuk onboard

Zdenda9

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: zvuk v telefonu
« Odpověď #3 kdy: 06 Dubna 2009, 14:11:14 »

 Děkuji za rady. V rychlosti internetu to nemůže být, protože na notebooku Fujitsu-Siemens ten samý telefon funguje ten zvuk v Ubuntu 8.10 jde, ale nedá se poslouchat je taková trhaný a vynechávají slova. Děkuji

DrSilenec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re: zvuk v telefonu
« Odpověď #4 kdy: 06 Dubna 2009, 16:58:42 »
zkoušel jste ty jiné služby? tím se dá zjistit jestli jsou to kodeky na zvukovku nebo jestli je to necim jinym :-)
Use Ubuntu, Slackware and BSDs ;)

Zdenda9

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: zvuk v telefonu
« Odpověď #5 kdy: 07 Dubna 2009, 15:16:14 »

 Děkuji za zájem

    Zkoušel jsem Vámi doporučený postup. Na položce Music and Movies, kromě originálu Alsa-advanced sound architecture test jjde ještě PulseAudio sound server a HDAAM SB ALC 888 anLOG  asi to vzdám Děkuji

Numirah

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 191
Re: zvuk v telefonu
« Odpověď #6 kdy: 08 Dubna 2009, 11:05:59 »
Myslím, že ste DrSilence nepochopil správne. On chcel aby ste na telefonovanie skúsil iný program. Napríklad Ekigu. Ten je štandardne nainštalovaný v Ubuntu.
Aplikace > Internet > Telefon Ekiga

Neviem cez aké "konto" chcete telefonovať, teda kde ste zaregistrovaný, tak neviem doporučiť konkrétny iný program (náhradu za X-Lite). Je viacej možností.
Ubuntu12.04, Asus M2N-X PLUS, AMD Athlon 64X2 4200+ (2.2GHz), 2GB RAM Kingston 800MHz, 1TB HDD SATA, n-Vidia GeForce 8500GT 512MB, zvuk onboard

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2473
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: zvuk v telefonu
« Odpověď #7 kdy: 08 Dubna 2009, 11:44:36 »
mám stažený softwarový telefonX-Lite pro Linux.

Jaký poskytovatel? Fayn apod...
Jaký protokol? SIP apod...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Zdenda9

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: zvuk v telefonu
« Odpověď #8 kdy: 08 Dubna 2009, 20:28:36 »

  Dobrý večer

         Používám providera Retecall.cz sip je call.rete.cz co myslíte pod pojmem protokol nevím co myslíte to je na mne moc. Děkuji

Zdenda9

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: zvuk v telefonu
« Odpověď #9 kdy: 08 Dubna 2009, 20:32:48 »


       Ještě jednou podotýkám, že tento telefon mi naprosto perfektně funguje na notebooku s Windows XP, taže to bude někde pravděpodobně v nastavení v Ubuntu

                                                                                             Děkuji

Numirah

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 191
Re: zvuk v telefonu
« Odpověď #10 kdy: 09 Dubna 2009, 10:58:34 »
Toto je softwarový telefón, takže inštalácia na win XP je niečo iné ako inštalácia na Linux.
Ak inštalujete program na Win používate .exe súbor.
Ak inštalujete program na Linux používate balíčky .deb (.rpm, .tar.gz) apod.
Takže chyba môže byť aj v programe. Nemusí byť v Ubuntu (ale môže samozrejme).
Ubuntu12.04, Asus M2N-X PLUS, AMD Athlon 64X2 4200+ (2.2GHz), 2GB RAM Kingston 800MHz, 1TB HDD SATA, n-Vidia GeForce 8500GT 512MB, zvuk onboard

ulawak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: zvuk v telefonu
« Odpověď #11 kdy: 11 Dubna 2009, 12:16:17 »
Citace
Ještě jednou podotýkám, že tento telefon mi naprosto perfektně funguje na notebooku s Windows XP
Pro Widows je X-lite 3.0 pro linux mají jenom X-lite 2.0. V souboru README mají napsáno:
Citace
Executable is tested to work with:
OS: Fedora Core 3, Suse 9.2
Sound Driver: snd_via82xx, snd_usb_audio, snd_intel8x0 (OSS emulation)

Vůbec se nedivím, že to nefunguje dobře. Schválně jsem to zkusil, dělá mi to taky.
Nainstalujte si přes synaptic telefon Ekiga a nastavte si tam váš účet u retecall.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.