Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Podle vás nejlepší video přehrávač  (Přečteno 28244 krát)

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #50 kdy: 24 Června 2008, 11:58:12 »
Myslím, že hlavně první dvě veci využije minimum uživatelů (část těchm, kteří k počítači připojují projektor - zbytek z nich si tyto věci nastaví na projektoru).
Pravda, nepotřebuje to skoro nikdo, ale kvůli tomu nebudeme tvrdit, že to v Ubuntu jde, nebo, že to na starém OS nejde... přece... přiznejme pravdu...

tak se zeptám jinak, díval jste se na wiki co všechno umí mplayer/vlc popř nainstaloval jste si VLC a zkusil co umí? jen ze srandy jsem se podíval do gui nastavení jak je to tam s úprava obrazu/zvuku/titulek... a hádejte co jsem našel...

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #51 kdy: 24 Června 2008, 12:02:42 »
Myslím, že hlavně první dvě veci využije minimum uživatelů (část těchm, kteří k počítači připojují projektor - zbytek z nich si tyto věci nastaví na projektoru).
Pravda, nepotřebuje to skoro nikdo, ale kvůli tomu nebudeme tvrdit, že to v Ubuntu jde, nebo, že to na starém OS nejde... přece... přiznejme pravdu...
Samozřejmě, že to nikdo netvrdí. Jenom jsem někde výše psal, že v Ubuntu (a Linuxu obecně) mnoho věcí jde, jenom se musí vědět, kde a jak to zapnout.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #52 kdy: 24 Června 2008, 12:39:50 »
Citace
Linux je skvělý systém, ale má své meze. Myslím, že je poctivé si je přiznat a nepřiživovat fámu, že v Linuxu je možné vše a závisí to jen na Vašich schopnostech...
Stále byla, je a bude drtivá většina lidí (99,99%), kteří si nikdy žádné skripty na cokoli psát nebudou. Pokud to nepůjde v GUI, nebudou se tím zabývat.
Jsou lidé, kteří přecházejí z Windows na Linux(znám jich dost).. jsou ale i lidé, kteří přecházejí z Linuxu na Windows??!?? NE! Jak mi to vysvětlíte, heh? Dělá snad linux z lidí cvoky a pak jim už nějakou zázračnou silou nedovolí přejít zpět k Windows? Omyl! Linux je prostě lepší a tečka.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #53 kdy: 24 Června 2008, 13:19:08 »
Jsou lidé, kteří přecházejí z Windows na Linux(znám jich dost).. jsou ale i lidé, kteří přecházejí z Linuxu na Windows??!?? NE!

Ale jsou :) Stačí kouknout na nejaktivnějšího přispivatele v diskusích na abclinuxu.cz :)


Jinak mám pocit, že se ten thread už trošku vymknul kontrole :)

qUAKER

  • Host
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #54 kdy: 24 Června 2008, 13:33:44 »
Citace
Linux je skvělý systém, ale má své meze. Myslím, že je poctivé si je přiznat a nepřiživovat fámu, že v Linuxu je možné vše a závisí to jen na Vašich schopnostech...
Stále byla, je a bude drtivá většina lidí (99,99%), kteří si nikdy žádné skripty na cokoli psát nebudou. Pokud to nepůjde v GUI, nebudou se tím zabývat.
Jsou lidé, kteří přecházejí z Windows na Linux(znám jich dost).. jsou ale i lidé, kteří přecházejí z Linuxu na Windows??!?? NE! Jak mi to vysvětlíte, heh? Dělá snad linux z lidí cvoky a pak jim už nějakou zázračnou silou nedovolí přejít zpět k Windows? Omyl! Linux je prostě lepší a tečka.

Jsou, jednoho takového mám na MSN.

Ohledně přehrávačů: SMPlayer - zvládá titulky, je rychlý, sice je na QT ale KDE závislost nemá. Také přehraje všechny normální formáty videa.

76house

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #55 kdy: 24 Června 2008, 13:37:33 »
Musím se zastat zdejších klikačů - na linuxu jsem bohužel ještě nenašel dostatečně vybavený přehrávač s dostatečně jednoduchým ovládáním. Asi jsem příliš zhýčkaný z KMPlayeru a BSPlayeru na windows. K videím a filmům se totiž doma uchylujeme, když už se nám večer nic jiného nechce, a to už rozhodně nemám chuť něco složitě konfigurovat. Pokud to nejde hned a já se v tom začnu vrtat, tak rodinku to po chvíli čekání omrzí, a je po filmu.

U mě zatím vede SMPlayer. Rychle v něm jde pomocí myši či klávesových zkratek nastavit formát+ořez obrazu, free zoom, velikost a posun titulků, streamy též v pohodě... jen trochu zlobí přehrávání DVD, zobrazení na dvou monitorech a nemá historii naposledy otevřených souborů či adres.
Každopádně pro klikače cekem záchrana :)

76house

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #56 kdy: 24 Června 2008, 13:48:29 »
K tomu mě napadla jedna otázka - znáte přehrávač, který si umí sám otvírat následující díl po přehrání toho současného? Šak víte, takové to domácí dívání - film.cd1.avi, film.cd2.avi a tak dále. Některé přehrávače samozřejmě mají seznam přehrávaných souborů, ale přeci jenom ta automatika ... ;)

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #57 kdy: 24 Června 2008, 14:07:26 »
76house : to vyřeší jednoduchý skript do nautilusu + mplayer/vlc

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #58 kdy: 24 Června 2008, 14:10:47 »
K tomu mě napadla jedna otázka - znáte přehrávač, který si umí sám otvírat následující díl po přehrání toho současného? Šak víte, takové to domácí dívání - film.cd1.avi, film.cd2.avi a tak dále. Některé přehrávače samozřejmě mají seznam přehrávaných souborů, ale přeci jenom ta automatika ... ;)

Přehrávač filmů v mythtv má v databázi kolonku "po tomto souboru přehrát:" (http://www.mythtv.org/wiki/index.php/MythVideo), ale ten předpokládá spíš velký disk se spooustou filmů, ke kterým občas nějaký přidáš než vyměňování cd/dvd.

Jinak mplayer cd*.avi přehraje soubor cd1.avi a potom cd2.avi... A bez klikání! :)

Nebo VLC (totem koneckonců taky) má playlist, tam lze přetáhnout soubory cd1 a cd2.

Minimálně v totemu jde na jeho ikonu/okno přetáhnout celý adresář (nebo víc souborů), které pak hrají v abecedním pořadí (jinde mě to nenapadlo zkoušet, mě slouží mythtv/mplayer :) ).
« Poslední změna: 24 Června 2008, 14:15:43 od Rincewind »

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #59 kdy: 24 Června 2008, 14:17:31 »
njn, mythtv je kapitola sama pro sebe!:) ale jinak to s tím adresářem do totemu mi už také někdo říkal, asi je to reálné

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #60 kdy: 24 Června 2008, 14:22:54 »
Pokud to nejde hned a já se v tom začnu vrtat, tak rodinku to po chvíli čekání omrzí, a je po filmu.
V lepším případě, v horším případě ti kámoši kolem projektoru řeknou: "Už jdi někam, ty Linuxovej kutile!", a začnou vybalovat svoje notebooky...
Dnes je holt taková doba, vše musí být teď hned.

Něco jinýho je, když je to deset a rodina je okouzlena tím, že znáš terminál a něco jiného, když je ti 40 a máš co nejrychleji pustit film a sednout si :-)
« Poslední změna: 24 Června 2008, 14:59:56 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

76house

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #61 kdy: 24 Června 2008, 14:44:50 »
@Ricewind: Díky moc za tipy, vyzkouším :)

centos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #62 kdy: 05 Listopadu 2008, 20:04:37 »
Nechtěl jsem zakládat nové téma, tak se ptám tady:
jak nastavit v Smplayeru větší rozlišení titulků, jako to jde např. v MPC? Na ty kostičkované malé hnusy se nedá dívat..
Něco se mi už povedlo zatrhnutím video > filters > software scaling, toto nastavení ale po vypnutí přehrávače zmizí.  Když v rozšířené > options for mplayer napíšu scale=xxx, v obrazu je dole blikající zelený pruh.
Nebo jestli vás napadá jiný (dobrý) přehrávač, který to umí a nemá problémy s přehráváním všemožných formátů, sem s ním.
Arch Linux
last.fm, čsfd

VelkyBubak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
    • blok
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #63 kdy: 03 Dubna 2009, 22:25:34 »
SMPlayer....  a nemá historii naposledy otevřených souborů či adres.

Ehm, ..., nevím jak ty v Ubuntu, ale já mám (v openSuse) v menu 'Otevřít' položku 'Naposledy otevřené', kde ten seznam je...

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #64 kdy: 03 Dubna 2009, 23:33:50 »
Já mám dost rád VLC, jen napíšu pár nedostatků, které bych ocenil, kdyby byly řešeny líp/jinak:

-seznam naposledy otevřených nějak po ruce

-pokud je vstupem zachytávací zařízení analogová tv karta, tak přepínání kanálů a měnění frekvence je až hodně hluboko v menu a v podstatě to musím otevřít znova - chápu není to software na přehrávání televize

-pokud existují dva soubory ve složce (neco-part1.mpg a druhý neco-part2.mpg např), otevřít ten druhý po dokončení přehrávání prvního automaticky - namlsán z BsPlayeru  - možná tam ta volba někde je, nicméně nenašel jsem, takže jako kdyby nebyla

-pamatování si pozice, hlasitosti, umístění okna v přehrávaném videu z minula

-otevírání souborů s titulky k přehrávanému videu dodatečně, zvlášť

-pochvala za titulky, práce s nimi a jejich detekce už je lepší, v podstatě i jejich renderování, ale bylo by ještě co zlepšovat
« Poslední změna: 04 Dubna 2009, 08:41:01 od Marek_ »
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

centos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #65 kdy: 04 Dubna 2009, 00:47:01 »
Zrovna u VLC nechápu, jak může neumět zobrazit titulky v pruhu pod videem.
Arch Linux
last.fm, čsfd

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #66 kdy: 04 Dubna 2009, 01:21:10 »
SMplayer je můj oblíbenec,potom ještě Kaffeine.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

MartenP

  • Host
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #67 kdy: 04 Dubna 2009, 10:43:58 »
Nedám dopustit na gXine. Přehraje všechno, co mu člověk uloží, příjemné GUI, vysoká modifikovatelnost. Používám na video u hudbu zcela výhradně.

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #68 kdy: 04 Dubna 2009, 11:25:10 »
na filmy mplayer bez GUI (:)) na streamy VLC...
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

Martin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 480
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #69 kdy: 04 Dubna 2009, 12:44:15 »
vlc, mplayer nekdy SMPlayer  8)
-[ AMD Athlon 1GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon 7000 32MB, WD 200GB, WD 30GB - Xubuntu 8.04 Hardy Heron ]-

oyankee

  • Host
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #70 kdy: 05 Dubna 2009, 18:51:25 »
Xine je bezva, používám ho spolu s mplayerem a vlc.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #71 kdy: 06 Dubna 2009, 08:37:52 »
Jaký je nejlepší videopřehrávač je jako se ptát

Jaké je nejlepší koření do jídla...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #72 kdy: 06 Dubna 2009, 16:50:13 »
Jaký je nejlepší videopřehrávač je jako se ptát

Jaké je nejlepší koření do jídla...
to je podle mne blbost, pac treba ja tou otazkou chapu vyvazenost univerzalnosti & kvality prehravani _ anebo to mam chapat jinak? Teda s tim kari alias chili nejak dohromady nejde.

Ja davam hlas VLC!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Podle vás nejlepší video přehrávač
« Odpověď #73 kdy: 07 Dubna 2009, 01:11:34 »
Jsem tady asi divný, ale dávám přednost Totemu. Je jednoduchý a prostě přehrává. Taky to nové stahování titulků z internetu je super. Z jeho backendu - GStreameru - se stává hodně kvalitní engine.
Občas použiju SMPlayer a na TV multicasting VLC.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.