Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem s Qt  (Přečteno 3957 krát)

dudan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Problem s Qt
« kdy: 25 Března 2009, 17:48:00 »
Nazdar. Vcera som si stiahol a nainstaloval Qt. Chcel som ho odskusat ale pri prvej(a kazdej dalsej) kompilacii sa objavil tento error:

No valid Qt version set. Set one in Tools/Options
Error while building project test
When executing build step 'QMake'
Canceled build.

Snazil som sa nastavit nejaku Qt verziu, ale nepodarilo sa mi to.
Pouzivam Ubuntu 8.10 x64.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Problem s Qt
« Odpověď #1 kdy: 25 Března 2009, 18:11:17 »
No to je těžký... omg... je několik verzí Qt. Doporučuju to co jste si nainstaloval odinstalovat a ze stránek:

http://trolltech.com/products/qt/

si stáhněte aktuální instalaci v bin. Tam je program přímo pro Qt nejnovější knihovnu - Qt Creator a tam už Vám to půjde.
(ještě že jsem tu o tom psal)  8)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

dudan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Problem s Qt
« Odpověď #2 kdy: 31 Března 2009, 09:02:10 »
Verzia, ktoru som mal, bola prave tato, najnovsia. Odinstaloval som ju a znova nainstaloval. Nic. Potom som ju odinstaloval a cez synaptic odstranil vsetky kniznice co s nou suvisia(odnieslo si to aj par programov co nemuselo). Skody som napravil a znova som naistaloval Qt. Nefunguje a pise ten isty error.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Problem s Qt
« Odpověď #3 kdy: 31 Března 2009, 10:10:07 »
Divné. Možná to robí 64bit systém. Ale možná máte i Qt3 nainstalovanou a zkouší to překládat Qt3jkou a projekt Qt4kou. Mrkněte jestli nemáte náhodou nainstalovanou Qt3 i.
A asi kompilujete tedy v Qt Creatoru? Zkuste v konzoli (v adresáři s projektem):

Kód: [Vybrat]
qmake -project
qmake -makefile
make
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

qUAKER

  • Host
Re: Problem s Qt
« Odpověď #4 kdy: 31 Března 2009, 13:56:54 »
zkus místo qmake použít qmake-qt4

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Problem s Qt
« Odpověď #5 kdy: 31 Března 2009, 14:04:39 »
zkus místo qmake použít qmake-qt4
Jj to je ještě lepší... nic méně takhle nepřijdeme na to jestli má dotyčný Qt3 na PC což je podle mě zbytečný, když chce vyvíjet pod Qt4.5 ;-)

PS: Tj pokud máte i Qt3 zároveň a na nic jí nepotřebujete odinstalujte jí a vyhnete se případným problémům s nekompatibilitou verzí ;-)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

dudan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Problem s Qt
« Odpověď #6 kdy: 02 Dubna 2009, 09:14:38 »
Qt 3 nemam, teda tym to nebude.
Skusal som kompilaciu cez terminal, podla predoslych prikazov, vypisalo to ze mu chyba nejaka kniznica. Tu som nainstaloval a podarilo sa mi skompilovat nejaky Qt Hallo world. To je jednoznacny posun vpred. Potom som skusal kompilaciu cez Qt creator. Ten uz nepisal ten isty error, ale ajtak mi to nespustilo. Skoncilo to hlasenim
:-1: error: collect2: ld returned 1 exit status

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Problem s Qt
« Odpověď #7 kdy: 02 Dubna 2009, 10:08:49 »
Qt 3 nemam, teda tym to nebude.
Skusal som kompilaciu cez terminal, podla predoslych prikazov, vypisalo to ze mu chyba nejaka kniznica. Tu som nainstaloval a podarilo sa mi skompilovat nejaky Qt Hallo world. To je jednoznacny posun vpred. Potom som skusal kompilaciu cez Qt creator. Ten uz nepisal ten isty error, ale ajtak mi to nespustilo. Skoncilo to hlasenim
:-1: error: collect2: ld returned 1 exit status
No vidíte... super. Todle myslím píše, že nenašel spuštěcí soubor. Zkuste založit úplně nový projekt v Creratoru a přeložit. ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

dudan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Problem s Qt
« Odpověď #8 kdy: 03 Dubna 2009, 22:53:02 »
ten error to pisalo prave pri novom projekte

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Problem s Qt
« Odpověď #9 kdy: 04 Dubna 2009, 09:17:43 »
ten error to pisalo prave pri novom projekte
Zkuste dát jen z menu Build/Rebuild All (nahoře) jestli se to přeloží bez erroru.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

LorD_OniX

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: Problem s Qt
« Odpověď #10 kdy: 06 Dubna 2009, 17:01:13 »
Ahoj, abych nezakladal dalsi topic zeptam se zde. Mam komponentu v qt 4.4 QTableWidget a narazil jsem na problem, ze neumim nastavit sirku a vysku bunek tabulky. Veskere nastaveni se provadi globalne na celou tabulku, na vnitrek tabulky ne. Zkousel jsem pro pridavani dat, sloupcu, radku, upravit sirku bunek, ale neprojevilo se to. Diky moc za odpoved

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Problem s Qt
« Odpověď #11 kdy: 06 Dubna 2009, 17:06:26 »
Ahoj, abych nezakladal dalsi topic zeptam se zde. Mam komponentu v qt 4.4 QTableWidget a narazil jsem na problem, ze neumim nastavit sirku a vysku bunek tabulky. Veskere nastaveni se provadi globalne na celou tabulku, na vnitrek tabulky ne. Zkousel jsem pro pridavani dat, sloupcu, radku, upravit sirku bunek, ale neprojevilo se to. Diky moc za odpoved
No je to widget... něco jako ActiveX ve windowsu. Pokud ty metody neobsahuje je to docela smůla... ale v tom asi neporadím... nejlíp udělat si něco vlastního :-(
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

dudan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Problem s Qt
« Odpověď #12 kdy: 07 Dubna 2009, 09:03:16 »
ten error to pisalo prave pri novom projekte
Zkuste dát jen z menu Build/Rebuild All (nahoře) jestli se to přeloží bez erroru.

Skusil som to na novom aj starom projekte, build aj rebuild, cez QtCreator mi to nefunguje

dudan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Problem s Qt
« Odpověď #13 kdy: 07 Dubna 2009, 09:30:06 »
Preklikal som a poskusal vselico a nakoniec mi bezi uz aj QT Creator.
Pravdu povediac-neviem preco.
Takze dakujem za pomoc.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Problem s Qt
« Odpověď #14 kdy: 07 Dubna 2009, 10:10:50 »
Preklikal som a poskusal vselico a nakoniec mi bezi uz aj QT Creator.
Pravdu povediac-neviem preco.
Takze dakujem za pomoc.
Tak to jsem moc rád... doufám, že s tím začne nová éra Qt knihovna a tvorby pod GNU linux... vypadá to slibně.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.