Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 8.10 Instalace  (Přečteno 3433 krát)

korki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Ubuntu 8.10 Instalace
« kdy: 16 Listopadu 2008, 20:06:27 »
Ked zacnem instalaci linuxu ubuntu tak mi ide secko ok dam ze install ubuntu a zacne sa nacitavat po nacitany mi naskoci cierna obrazovka a v nej napsany toto: Loading, please wait...

BusyBox v.1.10.2 (Ubuntu 1:1.10.2-1Ubuntu6) Built - in shell (ash) Enter ´help´ for a list of Built - in commands.

(Initramfs)_ - co tam mam napisat? napisem help vypise mi prikazy skusam prikazy a nic sa nedeje len dalsie okienka de mam napisat prikazy, ale ked zapinam pocitac tak mi uz pise ze je nainstalovany ak ma stym nekdo skusenosti pls napiste surne

korki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #1 kdy: 21 Listopadu 2008, 21:06:14 »
to vazne nikto nevie?  >:(

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #2 kdy: 21 Listopadu 2008, 21:17:45 »
typol by som, ze ti nestiha PC - kolko mas RAM atd?
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #3 kdy: 21 Listopadu 2008, 21:40:52 »
Je to možné, že je málo ram... jináč zkuste ještě toto třeba http://releases.ubuntu.com/intrepid/ubuntu-8.10-alternate-i386.iso ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

korki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2008, 23:56:43 »
Ram mam 2GB DDR2

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #5 kdy: 22 Listopadu 2008, 11:40:53 »
Tak rekapitulace:

Vložíte CD a začnete bootovat...objeví se nabídka GRUBU a dáte tu možnost s instalací... a pak Vám to najede do grafického modu nebo to furt je v černý obrazovce a skočí tam ten BusyBox?

PS: máte SATA DISKY?
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

korki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #6 kdy: 22 Listopadu 2008, 14:59:48 »
Tak rekapitulace:

Vložíte CD a začnete bootovat...objeví se nabídka GRUBU a dáte tu možnost s instalací... a pak Vám to najede do grafického modu nebo to furt je v černý obrazovce a skočí tam ten BusyBox?

PS: máte SATA DISKY?

Furt je to v cerny obrazovce a sata disk je co

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #7 kdy: 22 Listopadu 2008, 15:06:19 »
No to se tu už řešilo od 7.10 verze tuším....omg  ::)

Je potřeba do parametrů jádra zadat:

pci=nomsi all_generic_ide=1

popřípadě to někdy i zlobí kvůli acpi ;) a pak třeba pomůže i acpi=off
« Poslední změna: 22 Listopadu 2008, 15:09:08 od Martin - ViPEr*CZ* »
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

korki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #8 kdy: 23 Listopadu 2008, 01:11:08 »
No to se tu už řešilo od 7.10 verze tuším....omg  ::)

Je potřeba do parametrů jádra zadat:

pci=nomsi all_generic_ide=1

popřípadě to někdy i zlobí kvůli acpi ;) a pak třeba pomůže i acpi=off

Som novacik s linuxem tak kam to mam napisat pls? ;D

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #9 kdy: 23 Listopadu 2008, 05:21:02 »
Jj to je mi jasný, ale taky nejsem encyklopedie a linux jsem na svým stroji instaloval naposledy v dubnu :D

Takže jde spíš o důvtip a mazanost a sem tam a nerad to přiznávám i o google  ;D

Takže jen odhad: Tuším, že v tom menu co je Spustit bez instalace, instalovat, memtest apod. Dáte F6 (dole to někde bude popsaný něco s parametrama) a naskočí Vám pruh pro zadání parametrů (už tam bude něco jako splash quiet tak to tam dopište).

PS: a neptejte se hlavně kam jestli nakonec nebo doprostřed nebo na začátek...  ;D a prosím nikdo to nepište.... ! uvidíte jak je hezký zaexperimentovat.... a pěkně si to třeba 3x vyzkoušet.... ono víc možností snad ani není ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Garon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #10 kdy: 18 Dubna 2009, 10:38:04 »
Ahoj, s linuxem bych chtěl začít, ale mám prakticky stejný problém jako korki.

Stáhl jsem Ubuntu 8.10, vypalil na CD, spustil jsem ho, dostal jsem se do menu. (to vše bez jakýchkoli problému)
Když ale začnu instalovat, tak asi 2 minuty mi tam běhá ten ubuntu jezdec :) a pak se mi objeví černá obrazovka s tímto textem:

"
Loading, please wait...

BusyBox v.1.10.2 (Ubuntu 1:1.10.2-1Ubuntu6) built - in shell (ash)
Enter ´help´ for a list of Built - in commands.

(initramfs) _
"

Nepomáhá žádné nastavení paramatrů či záchranný grafický režim.

Počítač:
RAM 1gb + 256mb
procesor AMD Sempron (tm) 2500+
grafická karka NVIDIA GeForce FX 5200

Tak jestli víte co s tím, pls napište :). Díky

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #11 kdy: 18 Dubna 2009, 15:46:57 »
Já teď dělal experiment, viz http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,34409.0.html . Tak nějak jsem na to už neměl nervy a na chvilku jsem tento problém odložil s tím, že vrátím vše zpět a najedu si do svého systému...a ejhle, po vrácení všech fyzických disků to napsalo právě to, co se tady řeší...problém byl v tom, že jsem měl dva HDD na Slave (IDE disky, na SATA mám system). Když jsem si tohoto problému všimnul, přehodil jsem jumper, aby jeden ATA HDD byl na Master (čili až teď to bylo tak, jak to bylo předtím) a grub napsal chybu ERROR 22, nenajel...tak že bych se nedostal ani do svého systému, to už mě celkem naštvalo..zkoušel jsem vše možné, ale bohužel...pak mě napadlo odpojit všechny disky kromě systémového (SATA) a už jsem zde...

Takže shrnuto: to, co to píše bude nejspíš nějaký problém s diskem, jak bude čas, zkusím postup, který zde uvedl Martin - ViPEr*CZ* , bylo by fajn to vyřešit nějak elegantněji než fyzickým odpojením disků, které mimochodem potřebuju :) Každopádně vám, co to dělá tento problém, pokud máte víc než jeden disk, zkuste je odpojit a nechat jen systémový...co to udělá, mně to aspoň naběhlo :)


EDIT: Takže, teď už mi zase jedou všechny 3 disky...chyba byla samozřejmě opět mezi klávesnicí a židlí. V těch experimentech jsem v fstab zakomentoval ty dva moje disky IDE, fyzicky tam teda byly, v fstabu ale ne...měl jsem za to, že to nic neudělá, max, že si je budu muset namountovat znovu, ale asi teda omyl..Grub to už nezvládnul, byť cesta k bootování byla stejná...každopádně po opětovném odkomentování v FSTABu a připojení obou disků už zase vše jede..
« Poslední změna: 18 Dubna 2009, 17:08:30 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Garon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #12 kdy: 19 Dubna 2009, 15:47:39 »
Já teď dělal experiment, viz http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,34409.0.html . Tak nějak jsem na to už neměl nervy a na chvilku jsem tento problém odložil s tím, že vrátím vše zpět a najedu si do svého systému...a ejhle, po vrácení všech fyzických disků to napsalo právě to, co se tady řeší...problém byl v tom, že jsem měl dva HDD na Slave (IDE disky, na SATA mám system). Když jsem si tohoto problému všimnul, přehodil jsem jumper, aby jeden ATA HDD byl na Master (čili až teď to bylo tak, jak to bylo předtím) a grub napsal chybu ERROR 22, nenajel...tak že bych se nedostal ani do svého systému, to už mě celkem naštvalo..zkoušel jsem vše možné, ale bohužel...pak mě napadlo odpojit všechny disky kromě systémového (SATA) a už jsem zde...

Takže shrnuto: to, co to píše bude nejspíš nějaký problém s diskem, jak bude čas, zkusím postup, který zde uvedl Martin - ViPEr*CZ* , bylo by fajn to vyřešit nějak elegantněji než fyzickým odpojením disků, které mimochodem potřebuju :) Každopádně vám, co to dělá tento problém, pokud máte víc než jeden disk, zkuste je odpojit a nechat jen systémový...co to udělá, mně to aspoň naběhlo :)


EDIT: Takže, teď už mi zase jedou všechny 3 disky...chyba byla samozřejmě opět mezi klávesnicí a židlí. V těch experimentech jsem v fstab zakomentoval ty dva moje disky IDE, fyzicky tam teda byly, v fstabu ale ne...měl jsem za to, že to nic neudělá, max, že si je budu muset namountovat znovu, ale asi teda omyl..Grub to už nezvládnul, byť cesta k bootování byla stejná...každopádně po opětovném odkomentování v FSTABu a připojení obou disků už zase vše jede..
Disk mám jen jeden 80GB NTSF, volného mista je asi 53GB a před instalací Ubuntu jsem ho ještě defragmentoval. (takže tím to asi nebude) :/

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #13 kdy: 20 Dubna 2009, 06:57:45 »
Tak potom bych ještě zkusil zalaborovat s jumperem - Master, Slave...Tohle je právě to, co dělalo problém mně. Hoď sem výpis fstab a fdisk -l.

Kód: [Vybrat]
cat /etc/fstab
Kód: [Vybrat]
sudo fdisk -l
EDIT: Aha, teď mě tak napadá, že ty se nedostaneš ani do systému, takže se k těmto výpisům ani nedostaneš..jaký máš ten hdd, SATA? A jaké máš další zařízení na řadičích SATA nebo PATA..? CD-ROMky..? Při restartování ti tam naběhne tabulka, kde máš napsané, co vše tvé řadiče obnáší a hlavně je tam napsáno, kde se jaké zařízení nachází..Něco jako:

Primary Master: (značka tvého disku)
Primary Slave : (značka dvd-rom)

nebo tak něco..možná je to slepá ulice, ale jen pro představu...
« Poslední změna: 20 Dubna 2009, 09:28:09 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Garon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #14 kdy: 20 Dubna 2009, 16:48:42 »
Tak potom bych ještě zkusil zalaborovat s jumperem - Master, Slave...Tohle je právě to, co dělalo problém mně. Hoď sem výpis fstab a fdisk -l.

Kód: [Vybrat]
cat /etc/fstab
Kód: [Vybrat]
sudo fdisk -l
EDIT: Aha, teď mě tak napadá, že ty se nedostaneš ani do systému, takže se k těmto výpisům ani nedostaneš..jaký máš ten hdd, SATA? A jaké máš další zařízení na řadičích SATA nebo PATA..? CD-ROMky..? Při restartování ti tam naběhne tabulka, kde máš napsané, co vše tvé řadiče obnáší a hlavně je tam napsáno, kde se jaké zařízení nachází..Něco jako:

Primary Master: (značka tvého disku)
Primary Slave : (značka dvd-rom)

nebo tak něco..možná je to slepá ulice, ale jen pro představu...
Tak něco z BIOSu:

Primary IDE Master - Hard Disk
Primary IDE Slave - Not Detected
Secondary IDE Master - Not Detected
Secondary IDE Slave - CD/DVD ROM

1st Boot Device - ST380011A
2st Boot Device - HP DVD Writer 104

Primary Graphics Adapter - PCI
Allocate IRQ to PCI VGA - Yes
PCI IDE BusMaster Disabled
....... :)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #15 kdy: 21 Dubna 2009, 06:58:40 »
Hmm, jednodušší zapojení snad není, je to akési volako čudné :)..zkoušel jsi HH? = verzi ubuntu 8.04 Hardy Heron? Pokud se ti nechce stahovat tuto verzi, ještě bych zkusil přehodit tvůj hdd na společný kabel s CD romkou na Secondary Master.. A pak kdyžtak HH..
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Garon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #16 kdy: 21 Dubna 2009, 23:56:55 »
Hmm, jednodušší zapojení snad není, je to akési volako čudné :)..zkoušel jsi HH? = verzi ubuntu 8.04 Hardy Heron? Pokud se ti nechce stahovat tuto verzi, ještě bych zkusil přehodit tvůj hdd na společný kabel s CD romkou na Secondary Master.. A pak kdyžtak HH..
Tak dnes jsem pripojil CDromku k hdd, vse slape jak ma :)... Linuxy uz jsou nainstalovany a musim rict ze je to nadhera. Diky moc... ;)

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Ubuntu 8.10 Instalace
« Odpověď #17 kdy: 22 Dubna 2009, 09:18:18 »
No, zajímavé, těžko říct, co mu vadilo..Ale tak hlavně, že můžeš poznávat krásy linuxu :)
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.