Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu na jiném disku  (Přečteno 8992 krát)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #50 kdy: 07 Dubna 2009, 21:44:37 »
JJ configure Sata as standard IDE ??? A 2 disky su master ? A su tam disky SATA aj ATA? Chcelo by sa to urcite fyzicky kuknut do criev tej masiny.
Dievca, mozes sa hrat so sekciou IDE configuration - ale opatrne - vyskusaj rozne mody auto, enhanced, compatible... - pokial Bios nepoznas, tak to neni prave idealne... Pokial by si nieco rozdrbala, tak v najvacsom probleme sa da pouzit "load default settings"
V kazdom pripade by som skor doporucoval zasah odbornika - predsa to nemusi byt rovnaka firma, ako ti co ti to postavili...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

l.lenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
  • takovej šílenec
    • Babylonie.cz
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #51 kdy: 08 Dubna 2009, 09:15:23 »
Díky za rady. Tak se raději do toho pouštět nebudu. Než jsem se přestěhovala, pár IT kluků jsem znala, bohužel jsou ode mne 250 Km. A tady nikoho neznám. Zkusím se zeptat známích, jestli v práci nemají někoho šikovného. Kdybych tušila takové problémy, vůbec se do toho pouštět nebudu. Jen mne teď štve a to fakt, že mám někde disk 160 GB a nemůžu ho používat. :(

Moc Vám všem děkuji za pomoc ;)

Přeji Vám hodně úspěchů v životě i v práci. Ahoj l.lenek
Hrabu se tam, kam nemám

KITTbx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #52 kdy: 16 Dubna 2009, 08:11:40 »
No u HW je to celkem jasné = HDD jsou S-ATA a mechanika je IDE . BIOS "emuluje" SATA jako IDE, proto, je mechanika "jako" první a HDD se tváří jako další, master je jen označení v BIOSu, ve skutečnosti to pochopitelně tak není, jiné nastavení nebude možné. Systém/win je na 90% na té 16tce = 3M = nejspíše port SATA 0 či 1 .
Otázka je ovšem proč, nejde instalačka sama na ten další HDD, jsem sám nováček v rámci LINUXu a také mi nešlo nainstalovat Kubuntu i Ubuntu ver. 8.10.
Slečně či paní bych doporučil zkusit instalačku z WIN pomocí šikovného wubi.exe, zde by problém být nemusel, už pro možnost výběru umístění a velikosti oddílu..

l.lenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
  • takovej šílenec
    • Babylonie.cz
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #53 kdy: 16 Dubna 2009, 08:19:26 »
Děkuji, tuto skutečnost bych brala v uvahu kdyby se mi ten harddisk nestratil. Mám někde v PC nainstalovanej Linux a harddisk skoro se 200 GB a nemůžů ho najít. Pak bych mohla harddisk naformátovat a zkusit instalacku dle vasí rady. Bohužel takhle nemůžu momentálně dělat nic, pač si nevím rady.Pěkný den l.lenek
Hrabu se tam, kam nemám

KITTbx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #54 kdy: 16 Dubna 2009, 08:43:49 »
Zdravím Vás !
No to chápu tak, že ve WIN ho nevidíte, jelikož si ho LINUX přetvořil k obrazu svému, ovšem mi se pomocí toho šikovného prográmku podařilo i odinstalovat instalačku Linuxu z jiného HDD = já mám také dva = 250GB a 320GB oba SATA oba SeaGate a oba rozdělené na 3odd, nebyl problém při použití toho programu.
Ten program si sám našel instalačku ISO /no bylo ve stejné složce nebo v mechanice/ a následně předával instalaci na zadaný HDD = sám dokonce zvolil jiný HDD než kde je WIN /pouze upraví spouštěcí tabulku/.
Zkoušela jste to = ve WIN spustit wubi.exe a zjistit co píše? Eventuelně otevřít PC/vypnuté/ a odpojit onen HDD z pozice SATA 0 nebo 1 = červený, případně žlutý či černý menší/užší/placatější drátek a pak to zpustit?

l.lenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
  • takovej šílenec
    • Babylonie.cz
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #55 kdy: 16 Dubna 2009, 09:18:48 »
To jsem opravdu nezkoušela. Mám hardisky 3 + jeden, který se zrcadlí a fakt netuším, jak je od sebe rozeznám. Mám strach se do toho hrabat. Ještě k tomu jsem teď v práci a musím dělat :) Co takhle se sejít zítra třeba na skypu, pokud byste měl čas a chuť mi tedy pomoc. Moje přihlašovací jméno je lenka.husarikova a odpoledne (kolem třetí) už by to šlo. Co vy na to? Kamerou bych Vám ten vnitřek mohla ukázat a přes microfon byste mi mohl radit. Docela bych Vám byla vděčná :) l.lenek
Hrabu se tam, kam nemám

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #56 kdy: 16 Dubna 2009, 09:30:14 »
Mám hardisky 3 + jeden

Je to ještě počítač, nebo vrakoviště disků? :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

l.lenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
  • takovej šílenec
    • Babylonie.cz
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #57 kdy: 16 Dubna 2009, 09:31:38 »
Ten počítač mne stál před třemi lety 80 000 Kč, myslím, že to na vrakoviště nevypadá.
Hrabu se tam, kam nemám

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #58 kdy: 16 Dubna 2009, 09:33:29 »
Ten počítač mne stál před třemi lety 80 000 Kč, myslím, že to na vrakoviště nevypadá.

Kdo vyráběl počítač se čtyřmi disky? Je tam na to dost velkej zdroj?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

l.lenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
  • takovej šílenec
    • Babylonie.cz
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #59 kdy: 16 Dubna 2009, 09:39:34 »
Duďte si jistej že je. Bohužel musím pracovat a nemám čas rozebírat kdo co atd. Přeji Vám pěkný den. l.lenek
Hrabu se tam, kam nemám

KITTbx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #60 kdy: 16 Dubna 2009, 11:03:48 »
Ten počítač mne stál před třemi lety 80 000 Kč, myslím, že to na vrakoviště nevypadá.

Kdo vyráběl počítač se čtyřmi disky? Je tam na to dost velkej zdroj?

No tyhle řeči a úvahy uživatelce moc nepomohou = potřebuje radu od LINUX machra, jenže bohužel je tu, alespoň se mi tak jeví i HW problém a jak tak čtu je to klasika máme lidi co jsou "SOFT MACHŘI" a "HW MACHŘI" bohužel se většinou neshodnou, na čí straně je chyba :-(

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #61 kdy: 16 Dubna 2009, 11:07:17 »
Kdo vyráběl počítač se čtyřmi disky? Je tam na to dost velkej zdroj?
No tyhle řeči a úvahy uživatelce moc nepomohou = potřebuje radu od LINUX machra, jenže bohužel je tu, alespoň se mi tak jeví i HW problém a jak tak čtu je to klasika máme lidi co jsou "SOFT MACHŘI" a "HW MACHŘI" bohužel se většinou neshodnou, na čí straně je chyba :-(

Můžou pomoci. Jednou (dávno) jsem dal do bedny 3 disky a jeden stále zlobil, jednou byl vidět a jindy nebyl. Bylo to slabým zdrojem.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

KITTbx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #62 kdy: 16 Dubna 2009, 11:12:15 »
To jsem opravdu nezkoušela. Mám hardisky 3 + jeden, který se zrcadlí a fakt netuším, jak je od sebe rozeznám. Mám strach se do toho hrabat. Ještě k tomu jsem teď v práci a musím dělat :) Co takhle se sejít zítra třeba na skypu, pokud byste měl čas a chuť mi tedy pomoc. Moje přihlašovací jméno je lenka.husarikova a odpoledne (kolem třetí) už by to šlo. Co vy na to? Kamerou bych Vám ten vnitřek mohla ukázat a přes microfon byste mi mohl radit. Docela bych Vám byla vděčná :) l.lenek

No stran HW Vám pomoci nějak mohu, rozhodně mne zajímá co ve Vašem případě znamená + jeden,který se zrcadlí, nebo , že ten jedne je ztracený Kolem 3tí, asi nebudu ještě doma, pak záleží co rodinka = zda mne pustí k PC :-)
Ale ozvu se ....

KITTbx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #63 kdy: 16 Dubna 2009, 11:14:12 »
Kdo vyráběl počítač se čtyřmi disky? Je tam na to dost velkej zdroj?
No tyhle řeči a úvahy uživatelce moc nepomohou = potřebuje radu od LINUX machra, jenže bohužel je tu, alespoň se mi tak jeví i HW problém a jak tak čtu je to klasika máme lidi co jsou "SOFT MACHŘI" a "HW MACHŘI" bohužel se většinou neshodnou, na čí straně je chyba :-(

Můžou pomoci. Jednou (dávno) jsem dal do bedny 3 disky a jeden stále zlobil, jednou byl vidět a jindy nebyl. Bylo to slabým zdrojem.

Nemyslel jsem to zle = že nemohou, jen jsem narážel na fakt, že soft a hw "maníci" mají povětšinou jinou představu o tom jak co má nebo bude fungovat :-)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #64 kdy: 16 Dubna 2009, 11:17:54 »
No, já myslím, že příčina problému je jasná - Ubuntu se nainstalovalo OK, pouze zavaděč (grub) si hodilo na disk /sda, ze kterého (z ne zcela jasných důvodů) nelze bootovat. Možná řešení jsou dvě: 1) Vyřešit "hardwarový problém", tj. umožnit bootování z disku /sda (což je na dálku docela problém) 2) Nacpat grub na správný disk, v tomto případě to je myslím /sdc - zde se mi jako nejjednodušší jeví reinstall Ubuntu se správným nastavením.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

l.lenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
  • takovej šílenec
    • Babylonie.cz
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #65 kdy: 16 Dubna 2009, 11:32:19 »
"No stran HW Vám pomoci nějak mohu, rozhodně mne zajímá co ve Vašem případě znamená + jeden,který se zrcadlí, nebo , že ten jedne je ztracený Kolem 3tí, asi nebudu ještě doma, pak záleží co rodinka = zda mne pustí k PC :-)
Ale ozvu se ...."

Budu u počítače až do večera jako každý den. Budu ráda za pomoc.
"Zrcadlí" tzn. pracovní harddisk který se automaticky zálohuje na další harddisk tzv. se zrcadlí. K němu nemám ani přístup. Je v PC a dělá vše automaticky sám. Přeji pěkný den. všem. l.lenek
Hrabu se tam, kam nemám

KITTbx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #66 kdy: 16 Dubna 2009, 12:27:22 »
Mno ještě stran počtu HDD, jsem přesvědčen, že máte fyzicky POUZE 2, ty jsou následně rozděleny na 4/2x2/ = rozšířené partice no a na jedné je pomocí záložního softu/např. ACRONIS, ukládána záloha nebo je na něm IMAGE instalačky vašeho PC, běžný jev u značkové sestavy, nebo sestav od "lepších" dodavatelů.
V takovém případě je celkem jasné, že se děje co se děje = je to chráněné proti změnám...

btw: ozvu se dnes nebo zítra....
JirKala

Tipe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Ubuntu na jiném disku
« Odpověď #67 kdy: 22 Dubna 2009, 12:39:51 »
Zdravím, jsem naprostý začátečník, linux jsem nikdy neviděla ale tučňáka z obrázku znám :). Mám v PC několik disků a chtěla jsem linux k vůli internetu a windows mám xp home na disku c. Jenže instalovala jsem Ubuntu 8.10 a nedal mi na výběr (aspon podle mne) na který disk ho chci a mám ho na jiném disku než windows a při startu PC mi nedává možnost výběru systému (linux nebo windows). Prostě mi ihned najede windows a linux si můžu pustit akorát z CD. Přitom disk na kterém je linux ve windows jde vidětjen část ze 180GB zůstaly 3 GB. Tak linux nainstalovaný bude určitě. Prosím Vás, jsem naprostý hlupák a potřebuji naod vás pomoc. Ráda bych měla linuxi v PC ale jak je mám spouštět? Co mám dělataby mi vše fungovalo jak má? Prosím... Děkuji l.lenek
Citace
No ja vytvoril na fyz.stejnem disku primarni partyznu a linux jsem instaloval primo z widli a tam mi nabidlo kde ho chci.Oddil jsem mel cistej 30GB a po instalu ubuntu 8.10 zustalo 15GB volnyho mista,vse jede gut,mam to teprve druhy den,ale zatim spokojenost

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.