Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: samba aspol.  (Přečteno 1405 krát)

Tomashekk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
samba aspol.
« kdy: 09 Dubna 2009, 14:29:05 »
Zdravíčko. Prosím Vás, jak nastavit linux server tak, aby to fungovalo jako active directory?

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: samba aspol.
« Odpověď #1 kdy: 09 Dubna 2009, 15:19:56 »
to sotva.
podla toho co som nedavno cital, tak Active Directory "funkcie" by mali prist az s verziou samba 4, co bude boh vie kedy, kedze aktualne je v stadiu vyvoja a dostupny je relase samba4.0.0alpha7 .
http://wiki.samba.org/index.php/Samba4
Citace
Major features for Samba 4 already include:
support of the 'Active Directory' logon and administration protocols
...
Internal LDAP server, with AD semantics
Internal Kerberos server ...
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

cybgate

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • CybGate World
Re: samba aspol.
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2009, 15:24:21 »
Přímo jako řadič Active domény ve smyslu MS WinServer 2003/2008 nejde, lze jen zařadit do domény pomocí SAMBA protokolů a využívat jakési takési přihlašovaní jednotnými účty ke sdíleným prostředkům.

Tomashekk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: samba aspol.
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2009, 15:37:18 »
jde mi o to, že na jednom kompu si udělám celou db uživatelů a pak na jiném kompu kde zřejmě bude windows budu sdílet nějaké složky, ovšem s určitými oprávněními z db v linuxu

cybgate

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • CybGate World
Re: samba aspol.
« Odpověď #4 kdy: 09 Dubna 2009, 15:41:12 »
jde mi o to, že na jednom kompu si udělám celou db uživatelů a pak na jiném kompu kde zřejmě bude windows budu sdílet nějaké složky, ovšem s určitými oprávněními z db v linuxu

K tomuhle není potřeba active directory, to SAMBA zvládne, jako klasická Win Doména.

Tomashekk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: samba aspol.
« Odpověď #5 kdy: 09 Dubna 2009, 15:43:23 »
jde mi o to, že na jednom kompu si udělám celou db uživatelů a pak na jiném kompu kde zřejmě bude windows budu sdílet nějaké složky, ovšem s určitými oprávněními z db v linuxu

K tomuhle není potřeba active directory, to SAMBA zvládne, jako klasická Win Doména.

super, ale nejhorší je to, že já tu sambu nastavuji poprvé a docela dost se v tom ztrácím. postupuji podle
Kód: [Vybrat]
http://wiki.ubuntu.cz/Sambaovšem příkaz gksu například nejde, apod... jsem zatvrdlej widlák, ale chci se naučit s linuxem a potřebuju si doma udělat diskové pole a pak takhle to nějak propojit...
Chápe mne někdo?  ;D

nettezzaumana

  • Host
Re: samba aspol.
« Odpověď #6 kdy: 09 Dubna 2009, 15:51:40 »
..
Chápe mne někdo?  ;D
.. ne

.. openldap !!

cybgate

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • CybGate World

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.