Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nove linuxové distro?  (Přečteno 4720 krát)

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Nove linuxové distro?
« kdy: 11 Července 2009, 21:20:16 »

wam]Spider007

  • Host
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #1 kdy: 11 Července 2009, 22:14:20 »
skor nova kopia windowsov, ktora ak sa zacne predavat microsrot pravne napadne.
Aj tak tomu nedavam moc sancu na uspech.

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #2 kdy: 11 Července 2009, 22:28:07 »
Sakra, to znít jako kupovat ponožka od Vientamec!   :D
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

dog.big

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
  • inactive :/
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #3 kdy: 12 Července 2009, 18:14:35 »
Ale jen ať se hoši snaží :) Trochu MS poškádlit..
pokud to vyjde s tou optimalizací pro Win32 aplikace na Linuxu.. plus pro všechny Linux uživatele (ost. distribucí)

Už se těším na to, až nebude problém rozjet větší procento Win aplikací pod nějakým distrem... pak spousta firem a lidí neuvidí důvod proč u ms zůstat - ale toť hudba možná až vzdálené budoucnosti
Momentálně Linux INACTIVE.. problém s IGP
My powerful PC :D: Laptop Toshiba L40-14D, CPU: Intel Celeron 1,73Ghz, Chipset: Intel GL960, RAM: 3GB dual ch., VGA: Intel x3100, HDD: 120GB Toshiba, Snd: Realtek HD

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #4 kdy: 12 Července 2009, 19:53:18 »
Ale jen ať se hoši snaží :) Trochu MS poškádlit..
pokud to vyjde s tou optimalizací pro Win32 aplikace na Linuxu.. plus pro všechny Linux uživatele (ost. distribucí)

Už se těším na to, až nebude problém rozjet větší procento Win aplikací pod nějakým distrem... pak spousta firem a lidí neuvidí důvod proč u ms zůstat - ale toť hudba možná až vzdálené budoucnosti

A naco ved google znoci microsoft a potom to uz bude len linux vs. mac vs. google OS vs. ... :-)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #5 kdy: 12 Července 2009, 20:10:23 »
jj,takže jako linuxákům se nám nepovedlo zničit MS,toho si veme google takže na Apple! :) (Ale když on Mac OS X je unix...)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #6 kdy: 12 Července 2009, 20:32:42 »
ale vůbec se mi to nelíbí... Windows 9... hlvně že to je linux... lepší název nevymysleli. až to vyjde tak chci první betu. chci vědět jak omg tam dostanou podporu win32 aplikaci
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

JohnyN

  • Host
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #7 kdy: 12 Července 2009, 20:39:22 »
ale vůbec se mi to nelíbí... Windows 9... hlvně že to je linux... lepší název nevymysleli. až to vyjde tak chci první betu. chci vědět jak omg tam dostanou podporu win32 aplikaci

Mám pocit, že tou podporou win32 aplikácii bude iba wine.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #8 kdy: 12 Července 2009, 20:40:22 »
tuším to bude ten Linux unified kernel (něco jako wine, akorát přímo v jádře).. Podle mě je to kotel reklmaních keců akorát..
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #9 kdy: 12 Července 2009, 20:46:40 »
též si myslím. chceme dosáhnout vyší přívětivosti k uživateli a více programy ale wine snad není řešení. máme skvělý linuxový systém s geniálním zabezpečením atd a chceme dosáhnout úspěchu tím, že uděláme nějakou nádstavbu, dáme do linuxu věci které nám jsou velmi nemilé a mysléme si že stále budeme mít dokonalej linuxovej systém ? ne. podle mě wine není řešení. wine je provizorní řešení. ale začít by měli výrobci. je to na nich. dokud prostě nebude photoshop.deb ( rpm nezapomenu :D ) tak pro mě photoshop v linuxu neexistuje. nějak to spácat přes wine není řešení. co myslíte ?
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

col_boggy

  • Host
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #10 kdy: 12 Července 2009, 20:48:53 »
Nemůže to jen být brutální opožděný apríl? Já vím, že na východě se na copyrightu a podobných hloupostech moc nelpí (viz. RR Phantom -> Geely), ale nedovedu si představit, že by jim prošla tak dokonalá kopie Win, včetně názvu.

Myro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • skill: Bill
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #11 kdy: 12 Července 2009, 20:52:33 »
Vždy sa nájde niečo čo tam nepôjde, a práve vo firemnom sektore je to dosť problém. Používaním Window 9 by sa asi firma pripravila o oficiálnu podporu od tvorcu programu. V domácnosti to tiež nemá veľkú budúcnosť, linuxáci zostanú pri svojom obľubenom distre a windowsáci majú svoju novú 7.
CPU: Sempron 2800 1,612 Ghz @ 1,800 Ghz. HDD: Seagate 160 GB,Seagate 40 GB. RAM: 1512 MB. Grafika: Nvidia Geforce 6100 OS: Ubuntu HH 8.04.3 Windows XP CZ
Acer Extensa 5620 : Ubuntu HH 8.04.3 / OpenSuse 11 + KDE

wam]Spider007

  • Host
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #12 kdy: 12 Července 2009, 22:02:27 »
též si myslím. chceme dosáhnout vyší přívětivosti k uživateli a více programy ale wine snad není řešení. máme skvělý linuxový systém s geniálním zabezpečením atd a chceme dosáhnout úspěchu tím, že uděláme nějakou nádstavbu, dáme do linuxu věci které nám jsou velmi nemilé a mysléme si že stále budeme mít dokonalej linuxovej systém ? ne. podle mě wine není řešení. wine je provizorní řešení. ale začít by měli výrobci. je to na nich. dokud prostě nebude photoshop.deb ( rpm nezapomenu :D ) tak pro mě photoshop v linuxu neexistuje. nějak to spácat přes wine není řešení. co myslíte ?

presne tak, ja wine absolutne nepouzivam. Proste nie je cielom pouzivat windows aplikacie na linuxe...windows pouzivatelia tiez nerobia emulatory linuxu aby mohli pouzivat aplikacie, ktore su pre linux. Aplikacie pre linux sa castokrat portuju aj na windows (napriklad: Pidgin, Psi, DIA a pod. )
Tak preco by sme to mali robit my?

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #13 kdy: 12 Července 2009, 22:38:25 »
emulator linuxu ? slysim prvne... neříkám že wine je špatné, občas ho použiju na nějakou kravinku. ale jakošto součást systém a řešení problémů s nekompabilitou SW to není dobré řešení
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

umiyaki

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #14 kdy: 12 Července 2009, 23:53:54 »
Hmmm.... V říjnu Beta a o měsíc později final. Buď je to snůška nesmyslů a nebo bude Beta marketingovým tahem. Každopádně bych řekl, že pozice mého aktuálního OS není a nebude ohrožena :-)

btw: jsem zvědavý, jestli budou mít jako hlavní repozitář ten z Redmondu (update.microsoft.com)  :D
"Prvním stupněm debility je pocit geniality."
Notebook HP 530 - Ubuntu 10.04; PC P4 2.8GHz - Ubuntu 10.04

JohnyN

  • Host
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #15 kdy: 13 Července 2009, 15:45:08 »
btw: jsem zvědavý, jestli budou mít jako hlavní repozitář ten z Redmondu (update.microsoft.com)  :D

To radšej nie, ešte sa nainštaluje IE8 alebo WMP12  :D

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #16 kdy: 13 Července 2009, 15:53:26 »
apt-get poser_mi_system
Stahuji balíky z redmont.repozitory.com....
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

JohnyN

  • Host
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #17 kdy: 13 Července 2009, 16:01:26 »
apt-get poser_mi_system
Stahuji balíky z redmont.repozitory.com....

K+  :D
To bude určite meta balík a závislosti rieší doinštalovaním všetkých balíkov, ktoré sú v repo  :D

umiyaki

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #18 kdy: 13 Července 2009, 19:12:16 »
i těch, které pracují tajně a skrytě na pozadí pro svého velkého tvůrce B.  :D
"Prvním stupněm debility je pocit geniality."
Notebook HP 530 - Ubuntu 10.04; PC P4 2.8GHz - Ubuntu 10.04

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #19 kdy: 24 Července 2009, 00:36:03 »
No ze screenů by asi nikdo nepoznal, že nejde o windows.. Stejně z toho bude zase nějaký paskvil, který pár tisíc lidí zkusí a zjistí, že je to nepodařená směsice ničeho.. :-\

col_boggy

  • Host
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #20 kdy: 24 Července 2009, 07:17:25 »
Minimálně v Evropě a USA se to prodavat nemuze a nebude (pravni potize; tohle nemuze projit). Windows - Window, explorer - scout, MS office - Tmax office, temer identicky design.. To je jako přijít sem, udelat "Skada Aktavia ctvrte generace" s identickou vybavou a vzhledem, jako ma bezna oktavka, a prodavat to jako originalni vyrobek.

A btw, fakt to bude docela crap, jestli je to unified linux kernel - protoze co jsem cetl, ten je dost pozadu (tusim ted na urovni 2.6.23) - ten melo naposledy ubuntu 7.10, ne?
« Poslední změna: 24 Července 2009, 07:26:54 od wingman »

qUAKER

  • Host
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #21 kdy: 24 Července 2009, 08:25:42 »
Minimálně v Evropě a USA se to prodavat nemuze a nebude (pravni potize; tohle nemuze projit). Windows - Window, explorer - scout, MS office - Tmax office, temer identicky design.. To je jako přijít sem, udelat "Skada Aktavia ctvrte generace" s identickou vybavou a vzhledem, jako ma bezna oktavka, a prodavat to jako originalni vyrobek.

A btw, fakt to bude docela crap, jestli je to unified linux kernel - protoze co jsem cetl, ten je dost pozadu (tusim ted na urovni 2.6.23) - ten melo naposledy ubuntu 7.10, ne?

další verze Linux unified kernelu má být postavená na 2.6.30 kvůli implementaci ext4

col_boggy

  • Host
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #22 kdy: 24 Července 2009, 16:42:52 »
další verze Linux unified kernelu má být postavená na 2.6.30 kvůli implementaci ext4
Aha. A chystají se ji představit, až bude venku 2.7.0..

qUAKER

  • Host
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #23 kdy: 24 Července 2009, 17:36:02 »
další verze Linux unified kernelu má být postavená na 2.6.30 kvůli implementaci ext4
Aha. A chystají se ji představit, až bude venku 2.7.0..

ne, měla by vyjít brzy

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Nove linuxové distro?
« Odpověď #24 kdy: 24 Července 2009, 19:20:53 »
Minimálně v Evropě a USA se to prodavat nemuze a nebude (pravni potize; tohle nemuze projit). Windows - Window, explorer - scout, MS office - Tmax office, temer identicky design.. To je jako přijít sem, udelat "Skada Aktavia ctvrte generace" s identickou vybavou a vzhledem, jako ma bezna oktavka, a prodavat to jako originalni vyrobek.

A btw, fakt to bude docela crap, jestli je to unified linux kernel - protoze co jsem cetl, ten je dost pozadu (tusim ted na urovni 2.6.23) - ten melo naposledy ubuntu 7.10, ne?

Skada Aktavia... :D to občas slyším u žlutých trhovců :)

btw : žádný rasistický podtext, jen sranda, ale pokud by to někomu vadilo nechť se ozve
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.