Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dvě připojení  (Přečteno 943 krát)

janick

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 92
    • janikuv.hustej.net
Dvě připojení
« kdy: 16 Dubna 2009, 15:34:04 »
Zdravím, mám Ubuntu 9.04 Beta na notebooku. Mám net od O2 a připojuji se pomocí routeru, který zvládá i wifi. Většinou jsem připojen kabelem, ale pokud se s  noťasem pohybuju po domě, tak jedu přes wifi.
Nedávno jsem si všiml, že jsem připojen pomocí kabelu (eth0) a taky přes wifi (wlan0) zaráz. Myslel jsem, že to vůbec nejde.
Jsem tedy připojen kabelem i wifi na stejný router. Podle conky mám přiděleny 2 IP adresy, ale u wifi ukazuje stále rychlost upload/download 0/0 a u kabelu něco/něco.
Šlo by nějak udělat, abych mohl využívat obě zařízení zaráz, tedy třeba stahovat pomocí obou zařízení (tedy rychleji)?
Keď sa mačka može zježiť, može sa ježko zmačkať?

El_Diabl0

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 157
    • gfx
Re: Dvě připojení
« Odpověď #1 kdy: 16 Dubna 2009, 15:40:04 »
V cem to bude rychlejsi ? Router ti posle rekneme, pokud platis osm bit, tak 5mbit rychlost pres kabel, a dalsich 5mbit uz ti posilat nebude vzduchem, kde by je vzal ?  Kapacita je tam jen jedna a kudy ti to kam teče, je uplne jedno...
HP 6735s - 9.04 64bit (eyecandy) / XP Profi (performance)
&
AMD 6000+, ATI 4850, 4GB ram, 22 LCD, 1 TB space ... Windows XP Profi

janick

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 92
    • janikuv.hustej.net
Re: Dvě připojení
« Odpověď #2 kdy: 16 Dubna 2009, 16:04:24 »
Takže je mi vlastně připojení dvěmi zařízeními celkem naprd a stačí mi jen jedno.
Keď sa mačka može zježiť, može sa ježko zmačkať?

El_Diabl0

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 157
    • gfx
Re: Dvě připojení
« Odpověď #3 kdy: 16 Dubna 2009, 16:28:52 »
Presne tak .. lepsi je asi kabel, kvuli odezve, pohodlnejsi je samozrejme wifina :-)
HP 6735s - 9.04 64bit (eyecandy) / XP Profi (performance)
&
AMD 6000+, ATI 4850, 4GB ram, 22 LCD, 1 TB space ... Windows XP Profi

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: Dvě připojení
« Odpověď #4 kdy: 16 Dubna 2009, 16:45:19 »
Niekedy davno mal kamarat v Canade 2x telefonnu linku a nejaky soft, co mu zatazenie rozkladal do dvoch zariadeni(modemov) a spojenie mu islo rychlejsie, ale to nie je Tvoj pripad, ak nakoniec ides cez jedno a to iste zariadenie(Tvoj router). Ja som si doma dokonca wifi vypol(asi sa bojim ozarovania a snah susedov dostat sa ku mne) a zapinam ju len ked obcasne mam viac pc doma, alebo ked mam doma viac pc ako kablikov pre ethernet.
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.