Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s otevíráním projektů a zvýrazňováním sytaxe v MonoDevelop  (Přečteno 693 krát)

alweron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Dobrý den,
náhle se objevil problém s vývojovým prostředím MonoDevelop (používám starší verzi MonoDevelop 1.0; Ubuntu 8.04 Hardy Heron).
Problém je následující:
Všechny projekty mám uložené ve dvou složkách v domovském adresáři. Když se snažím otevřít starý projekt z jedné z těchto složek, zdrojový kód se otevře místo v Monu v Geditu (přestože projekt otvírám z prostředí Mona)... Pokud se pokusím otevřít nějaký projekt z druhé z těchto složek, stane se ještě zajímavější věc - místo zrojového kódu se zobrazí jakési formuláře.... (viz obrázek dole)
Navíc pokud stejný projekt zkopíruji do druhé ze složek, otevře se projekt podle toho ve které složce je buď v Geditu, nebo jako formulář v Monu (ten je vždy stejný pro jakýkoli projekt). Pokud zkusím otevřít projekt z jakéhokoli jiného umístění, potom se projekty (zdá se) vždy otevřou v Geditu... (Zajímavé, že se projekty zobrazí jako formulář pouze, pokud je otevřu pouze z oné jedné složky)
Další záhadou pro mne je, že pokud chci vyrobit nový projekt, otevře se mi normálně v prostředí Mono, avšak nefunguje zvýrazňování sytaxe (ač je aktivnováno a správně nastaveno).
Podotýkám, že ještě včera vše zcela normálně fungovalo, neprováděl jsem žádné instalace/aktualizace....
Zkoušel jsem zatím celý balík Mona kompletně odstranit a znovu přes správce balíčků nainstalovat, bohužel problém se tím nevyřešil. Budu moc rád za jakékoli rady co s tím... Děkuji.


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.