Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nainstaloval jsem a spokojenost!  (Přečteno 7878 krát)

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Nainstaloval jsem a spokojenost!
« Odpověď #25 kdy: 29 Března 2009, 20:38:01 »
Pulseaudio zatial u mna trochu hneva, ale zase som na novom NB este nikdy nemal zvuk bez trapenia.
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Nainstaloval jsem a spokojenost!
« Odpověď #26 kdy: 13 Dubna 2009, 17:51:04 »
Použij v system rescue cd fsarchiver. Zálohuju tím ext4 bez problémů.
Záloha: fsarchiver savefs /kamtochci/nazev.fsa /dev/sdx
Obnova: fsarchiver restfs /kdetoje/nazev.fsa id=0,dest=/dev/sdx
přičemž sdx musí bejt odpojeno, nebo jen pro čtení. Zálohuje to bez prázdného místa a dá se nastavit i úroveň komprese :D

Jsem zvyklý zálohovat partišnu pomocí Partimage v system rescue cd. Bohužel nový fs ext4 žádným live cd zálohovat nejde. Zkoušel jsem System rescue cd, Parted magic, Clonezilla i G4l. Z komerčních ani Acronis to neumí. Nevíte o programu který zálohování ext4 zvládá?

A ten PartImage se nechytá.? Tak to budu muset taky zase řešit... :-(

A co tohle?
Kód: [Vybrat]
dd bs=900K if=/dev/sdb1 | bzip2 -9 | dd of=~/zalohasdb1.bz
#a zpět
dd if=~/zalohasdb1.bz | bunzip2 | dd of=/dev/sdb1
IMHO mělo by snad být jedno jaký filesystém na té partition je když to beru po blocích. Ale třeba kecám. Kdo s ext4 to testne?

Díky to sice funguje, ale příkaz zálohuje celou patišnu včetně prázného místa >:( Zálohování trvá strašně dlouho a záloha je je i s bzipem strašně velká. Je to naprosto nesrovnatelné s Partimage nebo Acronisem a ext3. Vypadá to že Patimage ve vývoji zcela ustrnulo a podpora ext4 v dohledné době nebude. Vyzkoušel jsem i http://downloads.sourceforge.net/clo...226-jaunty.iso ale to řeší pouze zápis image do ext4. Údajně by ext4 měl umět partclone http://partclone.nchc.org.tw/ ale nějak se mi nedaří ??? Jinak z komerčních to sice žádný zatím nepodporuje, ale Paragon hard disk manager 2008 to zdá se zvládá dobře.

MartenP

  • Host
Re: Nainstaloval jsem a spokojenost!
« Odpověď #27 kdy: 13 Dubna 2009, 18:19:25 »

Pulseaudio je na tom ako? - Mně v nějaké verzi aplha4 nefungovalo, odstranil jsem a používám čistou Alsu a bez problémů.

Uz sa nestracaju prava na home zlozku?  - Nevím o tom, že by se něco ztrácelo.

nepada nautilus a necakane aj ine programy? - Nevím, používám Thunara. Programy mi nepadaly ani v Alphě.

Nove funkcie su viacmenej stabilne ? - Problém akorát s externím monitorem v XFCE (okna se nemaximalizují na celý monitor).


Krom zmíněné vady používám 9.04 k plné spokojenosti.

fajkie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
    • Technické výpočty - Technical calculations
Re: Nainstaloval jsem a spokojenost!
« Odpověď #28 kdy: 16 Dubna 2009, 22:39:05 »
Mohu jen potvrdit, vše funguje jak má, asi patřím k těm šťastným. Jediný bug, který jsem zatím zaznamenal a který byl i v 8.10, bylo padání NVU nebo Kompozera, webový editor Composer ze SeaMonkey ovšem funguje normálně.
Je zde konečně i kvalitní pozadí, alespoň podle mého hodnocení, zde totiž razím heslo "v jednoduchosti je krása", OO 3 je ve standardním repozitáři a "nonfree" aplikace a kodeky jsou bez problému, prostě pohoda.

Fajkie
Fajkie

wam]Spider007

  • Host
Re: Nainstaloval jsem a spokojenost!
« Odpověď #29 kdy: 16 Dubna 2009, 23:10:18 »
Firefox a jeho rozlozenia panelov posluchaju? Mam na mysli kde mam podla seba upravene panely, pustim druhu instanciu fx no a na druhej su uz panely v default stave,..musi sa restartovat fx... Je to uz v poriadku?

a nemal si to sposobene tou chybou, ze si stracal prava na home zlozku?

btw...dve instancie firefoxu nie je mozne spustit. Mozes mat pustenych aj 100 okien, stale je to len 1 proces firefoxu.

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: Nainstaloval jsem a spokojenost!
« Odpověď #30 kdy: 20 Dubna 2009, 21:30:36 »
tak dneska když jsem se dozvěděl že vyšel 9.04 RC jsem to nevydržel a dopředu si upgradoval - za dvě hodinky to bylo hotové (servery zatím nejsou zatížené a mám 8Mbit) --- a jak jsem na tom? musím to zaklepat ale zatím jde o nejplynulejší přechod na novou verzi distribuce (jsem na Ubuntu od 6.10!)

jediné problémy:
- nešel mi zvuk - asi proto že jsem na intrepidu nepoužíval pulse ale alsu, odinstaloval jsem pulse audio a přeinstaloval alsu + nastavil ji, už to jede
- ačkoliv se mi ještě na intrepidu samy (!!?!!) nainstalovaly nové notifikace, na Jaunty se mi spustily ty staré, stačilo nainstalovat notify-osd balík
- nastavení qt4 má míň motivů vzhledu než dřív, musel jsem přenastavit
- nešly mi některé klávesové zkratky což jsem si bohatě vynahradil super compiz pluginem Commands, který jsem tam předtím neměl
- wallpaper-tray nešel protože se z něj stal gnome applet což je výborná zpráva

dojmy:
- rychlejší compiz i celý systém, hlavně boot, nová verze compizu vypadá dobře
- skvěle vypadající notifikace i nový splash screen
- všechno kromě výše popsaných problémů zatím funguje jak má
 
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

PetrHerynk

  • Host
Re: Nainstaloval jsem a spokojenost!
« Odpověď #31 kdy: 20 Dubna 2009, 23:09:02 »
Přišel jsem na další problém se screenlety, když nainstaluji checkmail, doufám, že se tak jmenuje, tak mi na thunderbirdu nehlásí poštu ale error.

PetrHerynk

  • Host
Re: Nainstaloval jsem a spokojenost!
« Odpověď #32 kdy: 20 Dubna 2009, 23:10:29 »
Jinak kostkou mi krásně vrtí. :)

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: Nainstaloval jsem a spokojenost!
« Odpověď #33 kdy: 22 Dubna 2009, 10:20:43 »
tak nakonec ještě pár problémů bylo, napíšu je kdyby se někomu hodilo jejich řešení:

- objevil se problém se spuštěním Compizu po startu GNOME, vyřešil jsem jej tady: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,34535.0.html
- dále nepěkně zlobil Tomboy, spouštěl se mi po startu přesto, že jsem jej neumístil do autostartu ani na panel (pokud tomboy na panelu byl tak navíc hlásil chybu protože se spouštěl už podruhé), spouštěl se v tray ikoně a navíc hned po svém startu spouštěl dialog pro prohledávání všech poznámek po jehož zavření se zhroutil... tento problém se objevil (ne v jaunty ale už dřív) u více uživatelů, nikde jsem ale na jeho řešení nepřišel, vyřešil jsem to dost hardcore způsobem, přejmenoval jsem /usr/bin/tomboy na /usr/bin/tomboy-old a přidal jsem si tomboy do panelu jako klasický applet (applet používá jiný spouštěč než /usr/bin/tomboy) --- PS: našel jsem čisté řešení - Tomboy zůstal "zanesený" v informacích o uložené session, stačilo smazat jeho spouštěč v ~/.config/gnome-session/saved-session
- tray icona pidginu se chová nehezky a občas kreslí kraviny do tray icon okolo sebe, řešení problému ještě neznám, kdyby někdo věděl co s tím tak pište :)

Jinak už snad všechno běhá jak hodinky!
« Poslední změna: 22 Dubna 2009, 11:32:26 od Rawen »
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Nainstaloval jsem a spokojenost!
« Odpověď #34 kdy: 22 Dubna 2009, 15:52:52 »
Pokud někdo používáte Alarm Clock, funguje vám, nebo jsou problémy jen u mě?

klimax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Nainstaloval jsem a spokojenost!
« Odpověď #35 kdy: 22 Dubna 2009, 23:42:33 »
Tak jsem to nevydržel a aktualizoval už dnes v noci. Všechno proběhlo v pohodě, zdá se, že jede vše, krom wifiny, na které ted pracuju, tak snad se to ráno zprovozní  ???
Ubuntu 9.04, NB Asus F5RL-AP244, Intel C2D T5550 (1.83GHz, 2MB, FSB 667MHz), ATI Radeon Xpress 1100, 2048MB DDRII 667, 160GB SATA5400rpm

klimax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Nainstaloval jsem a spokojenost!
« Odpověď #36 kdy: 23 Dubna 2009, 07:07:56 »
Heuréka. Už jede i ta wifina. sice nevím, jak jsem to udělal, ale asi to původně nenašlo wifi kartu. No nejsu žádnej hacker, ale i já jsem to zmáknul nainstalovat, jupííí
Ubuntu 9.04, NB Asus F5RL-AP244, Intel C2D T5550 (1.83GHz, 2MB, FSB 667MHz), ATI Radeon Xpress 1100, 2048MB DDRII 667, 160GB SATA5400rpm

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.