Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po instalaci Ubuntu prestala na ntb fungovat baterie  (Přečteno 1458 krát)

hormon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Po instalaci Ubuntu prestala na ntb fungovat baterie
« kdy: 07 Února 2009, 12:32:33 »
Cau lidi, taková nemilá věc se mi přihodila viz. titulek. Mám disk rozdělenej na nějakých 5 částí, kde na první mám Wins XP profi SP3(20GB). Další oddíl je vyhrazen Ubuntu 8.04(20GB). No a pak ještě 2 datové oddíly 20GB a 90GB a swapovací prostor nějakých 1,5GB.
  Měl jsem nainstalován Wins, přiinstaloval jsem Ububntu a všechno bylo v pohodě, do doby než jsem chtěl ntb přenýst jinam a vytáhl jsem napájecí kabel. Ntb se okamžitě vypnul a to jak pod Ubuntu tak pod XP. Nutno dodat, že před instalací vydržel na baterce nějakých 25 minut v pohodě. Když v XP mrknu na možnosti napájení, tak mi to ukazuje stav nabití baterie 100% ale vůbec to přes ni nijak nepracuje. Předem dík za nějaké postřehy.

HP compaq nx8220
Procesor    Intel Pentium M
frekvence    1.73 (2MB FSB533) GHz
LCD    15.4" 1280x800
paměť    1,512 GB
pevný disk    160 GB
Otáčky pevného disku    5400 rpm
Síťová karta    WLAN + LAN 10/1000
Grafika    nesdílená 64MB
« Poslední změna: 07 Února 2009, 14:49:46 od hormon »

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Re: Po instalaci Ubuntu prestala na ntb fungovat baterie
« Odpověď #1 kdy: 07 Února 2009, 21:33:21 »
Baterie se odporoučela do věčných lovišť - 25 minut svědčí o tom, že už měla na kahánku. Instalace Ubuntu nemá nic společného s windows, takže chová-li se ntb stejně pod oběma systémy, je více než pravděpodobný HW problém (tedy baterie).

hormon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Po instalaci Ubuntu prestala na ntb fungovat baterie
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2009, 11:30:59 »
Tak baterie nebyla nová, ale na takové to přenesení PC a tak to stačilo. Těžko se mi to nespojuje s instalací ubuntu, když jeden den prostě jde, pak se nasadí ubuntu a nejde.

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: Po instalaci Ubuntu prestala na ntb fungovat baterie
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2009, 12:20:52 »
myslis ze ti ubuntu odpalilo baterku? :) ja vim ze je to tezke nespojovat,ale jakkoli premyslim,ani nejnarocnejsi soft,ani nejlepsi vir ti hw znicit nemuze.rikam znicit,exsistuji viry co zablokuji klavesnici ale to ji neznici.a ze by to zablokovalo baterku?to se mi nezda
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

home_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Po instalaci Ubuntu prestala na ntb fungovat baterie
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2009, 22:28:03 »
myslis ze ti ubuntu odpalilo baterku? :) ja vim ze je to tezke nespojovat,ale jakkoli premyslim,ani nejnarocnejsi soft,ani nejlepsi vir ti hw znicit nemuze.rikam znicit,exsistuji viry co zablokuji klavesnici ale to ji neznici.a ze by to zablokovalo baterku?to se mi nezda


No je to dávno, co byla tato diskuze aktuální, ale já mám teď úplně stejný problém, jenže na novým notebooku, kde by baterie měla být nová. Na ubuntu 8,10, kterým jsem začala, nebyl problém, ale po přechodu na 9,04 se po vytažení kabelu noťas okamžitě vypne. Hlásí, že je bbaterie nabitá na 94%, ale nic s ní nedělá... vůbec ji nepoužívá. Ještě zvažuju návrat k 8,10, (ne že by se mi chtělo zas instalovat), ale jinak nevím, že by vadná baterie? nebo ji ubuntu odpálilo?

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: Po instalaci Ubuntu prestala na ntb fungovat baterie
« Odpověď #5 kdy: 26 Dubna 2009, 10:20:26 »
tak u mě zase Ubuntu 8.10 a 9.04 hlásí že baterie má jen 45%  ::)
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.