Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému  (Přečteno 3783 krát)

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« kdy: 26 Dubna 2009, 18:05:32 »
Po upgrade na JJ se mi sice systém samotný spouští možná o něco málo rychleji než dřív, ale o to déle se spouští grafika - když zmizí Usplash, uprostřed displeje se objeví kurzor, ale několik (nemálo) nemilých sekund je krom toho kurzoru tma.
Má to něco společného s tím, že v novém Ubuntu je horší podpora grafických karet Intel? A jak to vyřešit, třeba instalací starších ovladačů? Prosím postup pro laika...
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2009, 18:13:21 »
Po upgrade na JJ se mi sice systém samotný spouští možná o něco málo rychleji než dřív, ale o to déle se spouští grafika - když zmizí Usplash, uprostřed displeje se objeví kurzor, ale několik (nemálo) nemilých sekund je krom toho kurzoru tma.
Má to něco společného s tím, že v novém Ubuntu je horší podpora grafických karet Intel? A jak to vyřešit, třeba instalací starších ovladačů? Prosím postup pro laika...

mám to samé... ale start mi přijde pomalejší... (celkově - k čemu mi je, že dříve naskočí přihlašovací obrazovka, když pak trvá, než se rozběhá)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #2 kdy: 26 Dubna 2009, 21:36:40 »
nemam mereno, ale oproti 8.10 mi prijde start o neco rychlejsi (mam teda taky intel) ale gnome uz pak neni tak svizne.. :/ X aktualizuji pravidelne, ale jadro mam zatim (2.6.28) asi zkusim prejit (podle rad zde na foru) na novejsi..   

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #3 kdy: 27 Dubna 2009, 05:35:37 »
nemam mereno, ale oproti 8.10 mi prijde start o neco rychlejsi (mam teda taky intel) ale gnome uz pak neni tak svizne.. :/ X aktualizuji pravidelne, ale jadro mam zatim (2.6.28) asi zkusim prejit (podle rad zde na foru) na novejsi..   

a jak aktualizovat X? díky
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

MartenP

  • Host
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #4 kdy: 27 Dubna 2009, 08:06:14 »
Napsal jsem o tom článek, je tam přesný návod:
http://martenuv.blog.cz/0904/jak-na-vzdy-aktualni-jadro-a-x-server

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #5 kdy: 27 Dubna 2009, 10:46:10 »
tiez s tym mam problem, minuly tyzden som to tu aj riesil ale k nicomu som sa zatial nedopracoval..start systemu [po prihlasenie] trva do 30s a potom kym nastartuje graficke rozhranie tak je to aj viac ako minuta, pricom vsetky nepotrebne sluzby pri starte som vypol..robi mi to vsak uz velmi dlho [aj na 8.04], neviem uz kedy to zacalo a v ziadnom logu sa neviem dopatrat procesu ktory ma na svedomi take zdrzanie..myslite ze ten update X a jadra moze ajtak pomoct? [mam ati hd3200]
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #6 kdy: 27 Dubna 2009, 11:50:34 »
ja jsem jeste na 8.10 frcel v pohode, ale jak tady tak ctu tak intel ma pekne problemy.. :/ pokud prijdu dneska brzo ze skoly tak vyzkousim nove jadro (jinak se k tomu zase nedostanu tak do ctvrtka..) za zkousku nic nedas.. mozna jeste trochu pohledat na googlu, jestli se ta tvoje karta nekde neresi..

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #7 kdy: 27 Dubna 2009, 15:30:47 »
Upgradoval jsem jádro na 2.6.29, přidal repozitář uvedený ve výše odkazovaném článku, aktualizoval systém... a nic, grafika se pořád načítá otřesně dlouho.
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #8 kdy: 27 Dubna 2009, 20:58:43 »
ja sem se tez dostal k upgradu na jadro 2.6.29 a taky nepozoruji zadne zlepseni.. ne nadarmo se asi rika, ze verze je odladena az tak mesic ci dva po vydani :)

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #9 kdy: 28 Dubna 2009, 06:46:24 »
Snad to bude trochu lepší s uspáváním na disk, že bych přestal laptop vypínat... I když on to beztak čas od času potřebuje... A navíc mě štve ten neustále běžící větráček po probuzení :-|
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #10 kdy: 28 Dubna 2009, 14:47:22 »
Tak jsem zkusil nainstalovat ovladače grafiky z Ubuntu 8.10 a nepomohlo ani to (viz https://wiki.ubuntu.com/ReinhardTartler/X/RevertingIntelDriverTo2.4), začíná mi připadat, že chyba je někde jinde, když tu všichni píšou, že jim pomohlo buď nové jádro, nebo staré ovladače...
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #11 kdy: 28 Dubna 2009, 15:54:00 »
Tak jsem zkusil nainstalovat ovladače grafiky z Ubuntu 8.10 a nepomohlo ani to (viz https://wiki.ubuntu.com/ReinhardTartler/X/RevertingIntelDriverTo2.4), začíná mi připadat, že chyba je někde jinde, když tu všichni píšou, že jim pomohlo buď nové jádro, nebo staré ovladače...
Ne, mě to taky nepomohlo, buď klidný. Dokonce mě to tak vadilo, že jsem vyzkoušel nainstalovat OpenSUSE 11.1, ale to se s ubuntu vůbec nedá srovnávat (hlavně ať to nečte ntz, jinak jsem mrtvej)...
Xubuntu 12.04

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #12 kdy: 28 Dubna 2009, 16:02:14 »
ta chyba moze byt vazne hocikde, ja som sa stym teraz trochu hral a zistil som ze ked mam nastavenia siete zadane manualne, tak mi to nabieha ovela sviznejsie ako ked boli nacitavane automaticky z dhcp [teraz uz grafika nabehne tak za 20s co sa celkom da oproti 1 az 2 minutam predtym..]
z ovladacmi grafiky to umna nemalo nic spolocne, to som si akurat totalne rozhasil vsetko a potom som to pracne daval dokopi..este by som skusil vytvorit noveho usera a skusit ci to bude tak dlho nabiehat aj cerstvemu userovi s prazdnym home priecinkom, to by sa to dalo potom zvalit na dake nastavenia gnome alebo aplikacii spustanych pri starte..
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #13 kdy: 28 Dubna 2009, 16:16:37 »
Až tak horký to u mě myslím není, dvě minuty je vážně moc, ale nevím, neměřil jsem to a odhad nemám...
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #14 kdy: 28 Dubna 2009, 19:31:17 »
Napsal jsem o tom článek, je tam přesný návod:
http://martenuv.blog.cz/0904/jak-na-vzdy-aktualni-jadro-a-x-server

Děkuju, už jsem na to mrknul, jen mi nejde autentizovat repozitář klíčem, terminál hlásí, že ten server má error...
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

MartenP

  • Host
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #15 kdy: 29 Dubna 2009, 08:08:02 »
Tak jsem to otestoval a funguje to, takže by ten příkaz měl být v pořádku.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #16 kdy: 29 Dubna 2009, 09:19:44 »
Ja uz tedka na JJ upgradovat nebudu. Pokousel jsem se upgradovat nekolikrat v minulosti - na 7.04, na 7.10 atd a vzdycky to dopadlo blbe - spousta veci se rozesrala. A to jsem si daval bacha, abych dodrzel u upgrade vsechny doporuceni, ktere jsem mel moznost precist. Podle mne je funkce upgrade ve stavu badani a nedokonalosti. Pokud prejdu na 9.04, tak budu zalohovat /home a udelam cistou instalacku! Upgrade NE! 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #17 kdy: 29 Dubna 2009, 09:24:17 »
ja delam pokazdy "pouhy" upgrade, a nikdy jsem nezaznamenal sebemensi problem...
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #18 kdy: 29 Dubna 2009, 13:58:24 »
Já když jsem upgradoval z Hardyho na Interepid, tak bylo všechno naprosto OK, a teď vlastně taky, jen se mi trochu rozhasilo nastavení Compizu, ale to je detail... A tohle není chyba upgradu, ale chyba špatné podpory mé grafické karty při stávající kombinaci jádra a X a ovladačů (nebo něčeho z toho).
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

PetrHerynk

  • Host
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #19 kdy: 29 Dubna 2009, 20:18:35 »
Taky si přihřeji polívčičku. Několikrát jsem se pokoušel jak o čistou instalaci Kubuntu JJ tak čistou, bez úspěšně. Pak se mi jednou podařil přechod ale nějak jsem to pokazil a tak znovu. Tentokráte Ubuntu. První pokus o přechod skončil při náběhu dvěma malinkými Ubuntu a nedokázal jsem s tím nic. Chyba byl a asi v ovladači Ati, který jsem ale instaloval na doporučení systému. Tak jsem při druhém pokusu nainstaloval postupně ovladače fgrlx všechny. Světe div se, přechod dopadl na 1, dokonce se mi točí kostka, což se mi posud nedařilo. Karta je ATI Mobility Radeon HD 3400. Mám 32 bitové Ubuntu JJ na 64.

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #20 kdy: 29 Dubna 2009, 20:45:59 »
To zní zajímavě, já mám ATI Mobility Radeon HD 3430, teda podle stránek výrobce - http://h10010.www1.hp.com/wwpc/cz/cs/sm/WF06a/321957-321957-64295-89315-89315-3687778.html. Ale on tam má uvedeny dvě karty, jak mám poznat, pro kterou to mám řešit, jestli pro tuhle, nebo pro integrovanou Intel?
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

PetrHerynk

  • Host
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #21 kdy: 29 Dubna 2009, 21:56:34 »
Podívej se, jakou máš Ty.

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #22 kdy: 30 Dubna 2009, 06:49:56 »
Podívej se, jakou máš Ty.
Teda dobrá rada nad zlato  ???  Ale zkusil jsem ten postup pro ATI a vzhledem k tomu, že se mi po instalaci ovladačů vůbec nerozběhly X a musel jsem to spravovat v recovery módu tak mám nejspíš intel... budu věřit lspci.
Myslíte, že to může být upgradem a čistou instalací by se to zlepšilo?
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

Bubák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 90
    • Minulost
Re: Upgrade na JJ - "zrychlený" start systému
« Odpověď #23 kdy: 31 Května 2009, 18:34:01 »
Tak já si taky přihřeju svoji polívčičku.Upgrade na 9.04 jsem nainstaloval na monitoru ADI Micro Scan,přičemž na tomto monitoru vše šlapalo,jak hodinky a potom PC napojil u dcery v pokojíku na monitor LiteOn A 1570 NST.Měl jsem nainstalené,jak Ubuntu,tak Xubuntu-ještě štěstí,že tomu tak bylo,neboť s přihlašovací obrazovkou problém nebyl,to jde,než zadáte,že by jste chtěli sezení Gnome....monitor vytuhne s takovýma obdélníčkama po celé obrazovce a potom mi zmrzne i myš-zkrátka konec.Pak mě napadlo zkusit se přihlásit na Xubuntu sezení a ejhle,monitor najednou šel.Jo,před tím ve verzi Hardy heron vše šlo bez problémů.A ještě jedna věc,která mě napadla hned a zkoušel jsem ji-připojit zpátky monitor Miro Scan a změnit rozlišení obrazovky....několikrát......marně.Tak dcera používá Xubuntu a nevím,co s tím.
Grafika na tom kompu je Intel Corporation DC-133(GMHC).Tak možná je chyba zde,ale nevím.
Přitom jsem na tom monitoru nainstaloval již tři kompy kamarádům s Ubuntu 9.04 a jedou i na jiných monitorech bez problémů.
Já ten monitor využívám,jako záložní na takovou pomoc kamarádům s PC,abych si nemusel odpojovat svůj monitor a nebo někde od svého kompu odbíhat.No a poprvéí jsem byl nesmírně překvapený.No,snad se najde rada,co s tím.....
Hans

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.